2023

pátek 3. února


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Babišův polibek smrti

31.10.2017

 Kdo vstoupí do koalice s Babišem, zhyne na úbytě. Sociální demokraté a Lidovci by mohli vyprávět. Opakuje se stejný scénář jako v jeho podnikání.

Nejdříve s konkurenční firmou spolupracuje, pak ji odstřihne od zdrojů a přebere pod křídla Agrofertu. ​
V roce 2013 hnutí ANO "vysálo" voliče české pravici. Vládlo 4 roky se sociální demokracií a zcela si přivlastnilo výsledky její práce, přičemž na tutéž strany svedlo vládní neúspěchy. ČSSD jako bývalý vítěz voleb ztratila většinu voličů, kteří přešli k Babišovi. Podobně KDU-ČSL se dostala na samou hranici volitelnosti.
Kdyby dnes ODS kývla na vládní experiment s hnutím ANO, byla by to labutí píseň její existence. ODS se nesmí nechat zmást výroky o "státotvornosti" a "zodpovědnosti". Nestačí, že Babiš si ukáže a vybere, s kým se mu hodí momentálně spolupracovat. Spolupráce s Babišem znamená vždy politickou, morální i finanční ztrátu pro jeho partnery.
Babišovo hnutí ANO drtivě vyhrálo volby. K tomu, aby na 4 roky zcela ovládlo naše životy, mu chybí 23 užitečných idiotů, kteří by Babišovi umožnily plnit jeho sny. Tyto hlasy však nesmí najít ani u ODS, ani u TOP 09 či Starostů. Věřím, že ani ČSSD a Lidovci podruhé stejnou chybu neudělají. Populista musí zůstat sám, obklopen sobě rovnými, bez podpory skutečných demokratů. Ti mezitím musí sbírat sílu a motivaci k předčasným volbám, ke kterým současná patová situace dříve či později povede.
P.S. Poprvé použil terminus technicus „polibek smrti od Babiše“ komentátor Lidových novin Tomáš Baldýnský dne 25.10.2017 ve svém posledním slovu „Čáry Máry“, kdy uvádí: "Mára Prchal to po polibku smrti od svého šéfa schytává ze všech stran,..."
Andrej Babiš totiž rozdává "polibky smrti" na všechny strany
Související: 

Jít s Babišem? Dopadli bychom jako Nečas, říká Sobotka

MUDr. Vít Šlechta

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz