2024

26. května


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Charisma poctivého úředníka

4.10.2021

 Voliči očekávají od svých vrcholných představitelů charisma, onu šťavu života, onu třetí strunu, onen politický sex-appeal. Očekávají, že je slovo politika povzbudí, nadchne a pohladí.

Kromě politických Don Chuanů, Napoleonů a Kennedyů existuje ještě jeden politický typ, který na prvnípohled působí nevýrazně, avšak ve svém důsledku vykoná více práce než výše zmínění. Je to typ poctivého úředníka. Zdánlivě si s sebou nese hendikep, neboť poctivost, vzdělanost a důslednost není na první pohled vidět. Projeví se až časem, když přinese své plody ve formě konsenzu, stability společnosti a hospodářského rozvoje. Poctivý úředník nemusí křičet, aby prosadil své názory. Poctivý úředník věnuje tolik úsilí politické analýze a koncepci, že je schopen pro společné cíle získávat odbornou i širokou veřejnost. Jakmile občané jednou zakusí plody klidného rozvoje, bez přemýšlení dají politikovi hlas znovu a znovu. Ne nadarmo si velké evropské demokracie opakovaně volily politiky bez charismatu, jenom kvůli tomu, že jejich vláda byla předvídatelná a konsensuální.

V poslední době se jeden český politik s charismatem poctivého úředníka postavil současnému premiérovi v rovnocenném zápase a zdá se, že vítězí, že si získává čím dál více sympatizantů, kteří oceňují jeho akademickou poctivost a pravdivost.

Podoben Mirkovi Dušínovi, dává lidem zakusit charisma poctivého úředníka. Díky němu se do politiky opět vrátila slušnost a argumentační poctivost, což není marná hodnota a lidé, zdá se, jsou připraveni ji ocenit.

 

MUDr. Vít Šlechta

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz