2024

středa 17. dubna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

ČSSD ke stabilizaci veřejných financí nepřispívá.

17.2.2010

Ekonomika se propadala, ČSSD jí chce ještě více potopit

 

Stabilita rozpočtu je jistě správný cíl, jen ho nesmí hlásat ten, který ji všemi svými dosavadními kroky soustavně nabourává a ohrožuje. Taková iniciativa pak vypadá spíše jako nevydařený akrobatický kousek a klaunské číslo.

Pokud by to Jiří Paroubek se stabilitou rozpočtu myslel vážně, nerozcupoval by Janotův balíček a nepředkládal do sněmovny další zákony, které znovu jen zvyšují deficit. Každého občana by jeho zatím neúspěšné návrhy stály ve výsledku dalších 6000 korun.

Pokud by Jiří Paroubek takovou dohodu s někým nakonec uzavřel, jsem přesvědčen, že to stejně nebude nic znamenat. Poruší ji stejně rychle a obratně jako všechny politické dohody v poslední době.

Už v polovině ledna jsme jasně pojmenovali náš návrh řešení a návrh zákona o rozpočtové kázni a odpovědnosti. Pokud by chtěl Jiří Paroubek prokázat, že mu nejde jen o předvolební lživý populismus, mohl by toto mnohem účinnější a dlouhodobé řešení podpořit.

Občanská demokratická strana je ochotná přijmout "rozpočtový kodex", který bude založen na širší politické shodě, za dvou podmínek.

První podmínkou je, že součástí rozpočtového kodexu bude ústavní zákon o rozpočtové kázni jako silná pojistka uzavřené dohody.

Druhou podmínkou je okamžité stažení všech návrhů ČSSD, které objektivně zvyšují rozpočtový deficit pro letošní či příští rok. Tyto návrhy jsou totiž v přímém rozporu s artikuly, které nyní socialisté navrhují.

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz