2023

26. března


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Gubernátorův nový švindl

28.7.2010

David Rath si ve své samolibosti nedá s porušováním zákona pokoj - i kdyby se na ministerstvu vnitra či v Evropské komisi na hlavu postavili.

Celý text ZDE


Poplatky ve zdravotnických zařízeních bude vládce středočeské gubernie obcházet i nadále, jen na to teď vymyslel novou kulišárnu. Tedy staronovou, protože okopíroval systém hejtmanky Milady Emmerové. Systém, nad nímž se druhdy pohoršoval, neboť nenaplňoval do puntíku populistickou předvolební agitaci českých socialistů.
Poplatky - tentokrát, dá-li Bůh a Rathova blahosklonnost, i v soukromých zdravotnických zařízeních - bude gubernátor občanům vracet až na základě jejich ponížené supliky a připojeného paragonu. Žadatele o peníze bude ale ještě pro jistotu perlustrovat, aby náhodou nevrátil třicet korun buržujovi s vlastním barákem a pěti limuzínami v garáži. Možná si ale ušetří práci a k selekci těch "správných" občanů mu bude sloužit pouze seznam členů ČSSD a KSČM, ostatní utřou hubu. Je totiž otázka, nakolik bude jeho metoda průhledná (nedělejme si naděje, nebude). Dopadne to jako s jeho slavnostně rozhlašovaným předvolebním slibem, že jeden ze svých platů rozdá potřebným. Povídali, že mu hráli.

Ostatně nemlich stejný osud potká další z jeho populistických vábniček - jízdné zdarma pro školáky a středoškoláky. Že prý to lidé zneužívali. Ať se pan Rath, slunéčko jasné, nenechá vysmát. Ona prostě přišla bída na kozáka a ta čtvrtmiliarda v krajském rozpočtu začíná zatraceně chybět. A tak budou psát uctivé žádosti o refundaci i rodiče žáků. Bude jich pochopitelně mnohem míň, takže se snad konečně najde i pár korun na opravy silnic.

A že gosudar Rath, sokolík smělý, obchází zákon? No a co? Kraj může dostat maximálně nějakou tu pokutu. Půjdou snad peníze na její zaplacení z vladařovy kapsy? Ani náhodou. Tak se může v klidu naparovat, holoubek náš sivooký. A i kdyby šlo do tuhého - vždyť má tento člověk s manýrami bolševické věrchušky poslaneckou imunitu, co se mu může stát? Tak proč by se nechechtal - v přímém přenosu a nám všem do očí!
 

Zdroj: Neviditelný pes - JAG

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz