2022

pátek 9. prosince


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Havel chválí novou ODS, ta ho chce zapojit do předvolební kampaně

18.4.2009

Občanští demokraté by podle dnešního Práva uvítali, kdyby je v kampani před podzimními předčasnými volbami do Sněmovny podpořil exprezident Václav Havel. Ten dnes v rozhovoru pro Lidové noviny ocenil současnou "novou" ODS a kritizoval prezidenta Václava Klause.

První místopředseda ODS David Vodrážka Právu řekl, že představitelé strany zatím s Havlem ani nikým jiným z jeho okolí nehovořili, ale Havlovu podporu by uvítali.

"Samozřejmě bychom se tomu určitě nebránili nebo bychom to i uvítali, protože v té intelektuální sféře - mezi touto skupinou obyvatel - pan exprezident je velká autorita," prohlásil. Podle Vodrážky je to "typově člověk, který pro nás určitě může být přínosem".

V minulosti, když byl předsedou ODS Václav Klaus, přitom strana Havla často kritizovala. Po Klausově odchodu se ale ODS rozkročila směrem ke středovým voličům a mnoho Havlových spolupracovníků mezi sebe přijala.

Spolupráci s lidmi z Havlova okolí by nyní chtěl premiér v demisi a předseda ODS Mirek Topolánek ještě posílit. V rozhovoru pro páteční Hospodářské noviny řekl, že k ODS chce po někdejším disidentovi Alexandru Vondrovi přitáhnout i další pravicové příznivce exprezidenta.

Právě kvůli ústupu ODS z pravicových pozic vrátil Václav Klaus straně, kterou založil, titul čestného předsedy a definitivně se s ní rozešel. Naopak Havel si nemůže "novou" ODS vynachválit.

Dnešním LN například řekl, že současná ODS je méně arogantní a hlavně méně fundamentalistická, ať už jde "o dogmatický kult trhu jako hlavního dějiště světa, nebo pseudovlastenectví projevující se odporem ke všemu, co narušuje všemoc státního centra - od občanské společnosti až po Evropskou unii."

"A to nemluvím o prezidentových podivných ekologických názorech, které nová ODS, myslím, zas až tolik nesdílí. Její vztah k Václavu Klausovi také asi - a právem - není moc posilován jeho nedostatečným respektem k ústavnímu principu, že za prezidentovy činy je odpovědna vláda," řekl Havel.

LN

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz