2024

26. května


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Ivana Řápková: Tlachání kavárenských humanistů starostům na Šluknovsku nepomůže

2.10.2011

Za kritickou bezpečnostní situací a rostoucím sociálním napětím nejen na Šluknovsku může dosavadní liknavý přístup politiků i nedostatečná legislativa, ale také přemíra politické korektnosti, která každou snahu o řešení v minulosti doprovázela. Přesvědčila mě o tom nedávná setkání se starosty v nejpostiženějších obcích, naposledy minulý týden ve Varnsdorfu.

Obava starostů, že budou nařčeni z rasismu nebo ze snahy získat politické body, je všudypřítomná. Přitom účinné řešení alarmující situace v jejich obcích je možné pouze tehdy, pokud jasně pojmenujeme příčiny. Štědrý sociální systém, ze kterého žije již několik generací a stovky rodin. Nedostatečné sankce za přestupky, kterých se každoročně dopouští více pachatelů a které vedou k trvalému nárůstu drobné kriminality. Vysoká nezaměstnanost a absence vzdělání. Bohužel je mediálně nepřijatelné byť jen slůvkem naznačit, že tyto problémy se týkají také Romů. Přitom politicky korektní je v tuto chvíli přiznat, že právě romské komunitě by se měla vládní i krajská politika zaměřená na začleňování sociálně slabších skupin obyvatel věnovat nejvíce.

Přesto, anebo právě proto je třeba spojit boj proti nepřizpůsobivým lidem s bojem proti jakémukoliv projevu extremismu a rasismu. Nebát se přitvrdit v postizích a represi, jak se snaží ve svých aktuálních návrzích poslanci ODS, pokračovat ale zároveň v preventivních opatřeních, jak s nimi počítá mimo jiné aktuální vládní strategie. Za jediné dobré řešení pak já osobně považuji kvalitní legislativu, která bude reagovat na skutečný stav a bude spravedlivá vůči všem občanům bez rozdílu.

Kdo v posledních týdnech zavítal mezi lidi v postižených obcích, dobře ví, že starostům nepomůže tlachání kavárenských humanistů, kteří nikdy na vlastní kůži nezažili, jaké to je bát se o své děti, nevycházet ze svých domovů po sedmé hodině večerní a v noci se nevyspat díky řvoucím sousedům, co nemusí ráno vstávat do práce. Starostům pomůže jasný vzkaz politické reprezentace, že jejich problémy řeší a píše a schvaluje nové zákony, díky kterým budou moci občanům svého města pomoci. A vůbec nehraje roli, kterou stranu lidé, kteří jim na radnici dennodenně brečí v kanceláři, volili nebo budou volit. Starostové dotčených obcí totiž už dávno nevidí svět politickýma očima. To se o mnoha jiných politicích bohužel říci nedá.

 

Mgr. Ing. Ivana Řápková, poslankyně PČR

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz