2019

středa 16. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Jiří Kittner: Do Syneru se už vrátit nemůžu

19.8.2010

Podle Jiřího Kittnera není v komunálních volbách snadné „vykroužkovat“ kandidáty, kteří se voličům nelíbí. Liberecký primátor si věří.
.V Praze vlastní luxusní byt v sousedství šéfů firmy Syner. Napojení na obří stavební firmu, ve které pracoval, mu všichni dokola vyčítají. Ve volbách mu to ale zatím neuškodilo. Vždy dostal nejvíc hlasů.
Primátor Jiří Kittner stojí v čele Liberce už bezmála jedenáct let a chce si to protáhnout o další čtyři roky. Co když to ale právě letos nevyjde?

Vrátil byste se do Syneru, když neuspějete?

Po dvanácti letech se ke své původní profesi vrátit nemůžu. Jestliže jsem něco uměl, tak to bylo bankovní financování, které je za dvanáct let úplně někde jinde, a těžko se mohu vrátit mezi ty třicetileté kluky s prestižními školami a něco jim tam vysvětlovat. A čistě právně, spousta lidí se vrátí do svého původního zaměstnání, ale já se vrátit nemůžu, na rozdíl od jiných jsem svůj pracovní poměr dnem zvolení ukončil.

Kdy jste se rozhodnul, že budete znovu kandidovat na primátora?

Rozhodnul jsem se někdy na konci jara. Chci zkusit ještě jednou kandidovat, protože si myslím, že je za mnou něco vidět, a ještě bych chtěl některé věci udělat. A pak funkce primátora je společensky velmi významná, takže za tím je i určitá ješitnost. Který chlap není ješitný? Jestli říká, že není, tak lže.

Co na to rozhodnutí říkala vaše žena?

Samozřejmě jsem to s ní probíral. V mé funkci mě vždy podporovala a podporuje mě i nadále. I když si myslím, že jí by nejméně vadilo, kdybych nevyhrál.

Nebojíte se, že vás lidé ve volbách vykroužkují?

Vykroužkovat někoho v komunálních volbách není zdaleka tak jednoduché jako ve sněmovních volbách, protože se to počítá jinak. Aby lidé vykroužkovali lídra kandidátky, tak by většina voličů musela zakroužkovat všechny ostatní kandidáty strany, mimo té jedničky, což v podstatě nikdo nedělá. Ale stát se to může. Nicméně já si do určité míry věřím.

Kdybyste se znovu stal primátorem, necháte si svůj tým lidí, nebo si přivedete nové?

Když jsem před jedenácti lety přišel, tak jsem si nechal tým po svém předchůdci. Nejsem přítelem nějakých revolučních změn a nemyslím si, že stát se znovu primátorem je důvod k nějaké revoluci.

A když byste nyní neuspěl, ucházel byste se pak o jinou politickou funkci?

Člověk když končí, tak je rád, že je z toho venku a že bude mít svůj klid. Já jsem ale člověk aktivní, politikou se zabývám poměrně dlouho, tak si nemyslím, že bych z ní úplně odešel. Ale úvahy o tom, kam bych směřoval, jsou asi předčasné.

Zdroj: Sedmička, autor Michael Polák
 

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

Jaroslav Zeman

Senátor 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz