2012
úterý 7. února

Novinky:
4.2.2012
Neoficiální překlad smlouvy o fiskální unii a hlavní argumenty premiéra Petra Nečase, proč se ČR nezavázala k ratifikaci
[ Více ]
[ archiv novinek ]
[ zpět ]
24.8.2009
Václav Klaus ale za současnou další vlnou blbé nálady vidí "profesionální vyvolávače deziluzí" a ostře argumentuje proti všem názorům, které stav současné české společnosti označují za postkomunismus.
Co píše prezident
V části naší společnosti se rozmáhá pocit, že jsme naši dvacetiletou cestu za svobodou a demokracií nezvládli. S touto interpretací nesouhlasím a nechci se s ní mlčky smiřovat... Současná snaha mnoha politických sil a vlád západního světa "uklidňovat" veřejnost obrovskými, ničím nekrytými finančními injekcemi, spíše jen prohloubí současný stav a stane se příčinou dalších hospodářských problémů v budoucnosti.
"Nechci se přihřívat na znovu vznikající ,blbé náladě‘, ale je asi oprávněné říci, že nemalý počet lidí v naší zemi dvacet let po vysněném pádu komunismu prožívá jednu z dalších opakujících se vln deziluze, pesimismu a rozčarování," píše prezident a popisuje vlivy, které způsobují tento pocit.
Lidé jsou podle něj znechuceni zhrubnutím politiky, sobeckým chováním politiků, veřejnou adorací pop stars a VIP všeho druhu, nepochopitelným bohatnutím lidí, kteří nevypadají, že by si to zasloužili nebo že by se o to postarali vlastní prací.
Václav Klaus pro LN
| DISKUZE | 0 příspěvků |
|---|---|
| Vstoupit do diskuze | |
[ zpět ]