2023

26. března


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Nečas. Obyčejný muž z lidu a paneláku. Zeman má pochopení

15.8.2011

Premiér Petr Nečas (ODS) je třetí nejvyšší ústavní činitel a řídí exekutivu. Dalo by se tak čekat, že žije v luxusní vile, ne-li něčem honosnějším. Opak je ale pravdou. "Slušný člověk" Nečas totiž bydlí v obyčejném paneláku a nevyužívá Kramářovy vily, jež mu z titulu jeho úřadu přísluší. Podle expremiéra Miloše Zemana (SPOZ) je jeho jednání logické. "Kramářova vila není žádná výhoda," sdělil redakci vlastní zkušenost.

Petr Nečas (ODS) byl předtím, než se stal premiérem, velmi populárním občanským demokratem. Žádné skandály ani aféry mu pověst nekazily.

Kritikami "slušňáka" nešetří

Poté, co usedl do čela vlády, je ale terčem kritiky čím dál častěji. Není prý příliš důrazný, ustupuje Věcem veřejným i svým spolustraníkům. Kvůli postoji k festivalu Prague Pride se pak nepřímo dostal do sporu i s prezidentem Václavem Klausem.

Jeho narušenou auru bezúhonného politika je tak zřejmě třeba částečně vylepšit. Chopil se toho bulvární deník Aha!, který premiérovi věnoval hned celou druhou stranu. Opěvuje jej coby muže z lidu, který ač má nárok na vilu i letní sídlo, zůstává "věrný bytu v paneláku".

Kramářka není pro děti, říká otec

Nečas totiž odmítá bydlet v luxusní Kramářově vile, na jejíž využívání má nárok. "Není to dům k bydlení, určitě ne s rodinou," vysvětluje Nečas, proč si raději pronajímá obyčejný pražský byt a na víkendy jezdí za rodinou do Rožnova pod Radhoštěm, kde s manželkou a dětmi obývá běžný panelákový byt 4+1.

Podle bývalého premiéra Miloše Zemana (SPOZ) je Nečasovo jednání rozumné. "Bydlet v Kramářově vile není žádná velká výhoda, Kramářova vila - což se málo ví - je druh hotelu," sdělil ParlamentnímListům.cz expermiér. A z vlastní zkušenosti také popsal, jaké interiéry premiérům luxusní bydlení nabízí.

Luxusní vila? Ne. Jen 3+1

"Jsou tam tři místnosti, takové hostinské pokoje. Jestliže pan Nečas dává přednost něčemu jinému, tak je to jeho věc," dodal pro redakci s tím, že provoz Kramářovy vily stojí téměř stejně v případě, že je obývána či není. Často je totiž využívána pro různá politická jednání a tak musí být udržována.

Bulvární deník Aha! ale punc muže z lidu dává Nečasovi nejen kvůli jeho bytovým preferencím. Věnuje se také například jeho pracovním začátkům v Tesle.

A jaký je obecně mediální obraz druhého muže státu? Potřebuje PR podobné tomu, jež připomíná článek v deníku? Podle mediálního analytika Jiřího Mikeše ano. Jde totiž o "slušného člověka", pro kterého v politice není místo.

Politika? Pro Nečase není, děsí se odborník

"Do politiky jít neměl, ta je pro jiné lidi," řekl ParlamentnímListům.cz odborník. "Má to těžké, moc úspěšný nebude," dodal s tím, že Nečasovi chybí pro politiku tolik potřebné ostré lokty.

Ani šéfredaktor časopisu Marketing&Média a odborník na reklamu Daniel Köppl se nedomnívá, že by prezentace ve stylu "muže z lidu" Nečasovi mohla v jeho politické kariéře nějak prospět.

Nečas jako Gottwald? To snad ne

"Nevidím důvody, proč se takto prezentovat. Lidový byl už i Klement Gottwald, a taky mu to příliš nepomohlo," uvedl pro ParlamentníListy.cz Köppl. "Nechápu, proč si i Nečas buduje pověst lidového vůdce, je to historická věc," dodal s tím, že motivaci k budování podobného mediálního obrazu nechápe.

Autor: Jana Šulcová

 

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz