2020

pátek 17. ledna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Nejsme pro voliče sexy, vedení musí pryč, říká kandidát na šéfa ODS

9.1.2014

 Jen radikální změna celého vedení dává ODS šanci, že zaujme voliče, říká jeden z kandidátů na šéfa občanských demokratů, europoslanec Edvard Kožušník. "ODS není jednotná, důvěryhodná, srozumitelná a není pro voliče sexy," řekl Kožušník. Tento týden získal nominaci na šéfa ODS v Libereckém kraji.

Edvard Kožušník se na kole vydal na 647 km dlouhou cestu do Štrasburku
Na první zasedání Evropského parlamentu po zvolení jel Edvard Kožušník před pěti lety na kole. Teď věří, že zamíří do čela ODS. | foto: Josef Vostárek, MF DNES
"ODS potřebuje krizové řízení, má poslední šanci na reparát u voličů," prohlásil Kožušník. Občanské demokraty nyní podle něj čeká "osm hladových let", než bude mít znovu šanci podílet se na řízení státu. Kdo tvrdí opak, vědomě podle europoslance Kožušníka neříká pravdu.

O post předsedy občanských demokratů, kteří ve volbách získali jen 7,72 procenta voličů a mají šestnáct poslanců, se Kožušník utká s politologem Petrem Fialou, bývalým rektorem brněnské Masarykovy univerzity, a dosavadní místopředsedkyní Miroslavou Němcovou.

Nikdo ze členů současného vedení strany by podle Kožušníka v užším vedení být neměl. "Kdybych byl předsedou a prvním místopředsedou zvolili Martina Kubu, položil bych to," řekl dokonce novinářům.

Dvaačtyřicetiletý Kožušník před pěti lety, když byl zvolen poslancem Evropského parlamentu za ODS, zaujal tím, že na první zasedání do Štrasburku dojel z Prahy na kole. Na kole také dlouhodobě objíždí republiku a jako svou přednost oproti Fialovi vidí to, že zná osobně řadu členů občanských demokratů. Fiala, který je považován za favorita volebního kongresu, jenž se uskuteční příští víkend v Olomouci, do ODS vstoupil až loni v listopadu po předčasných volbách.

"Profesora Fialy si vážím, jsem rád, že se rozhodl vstoupit do ODS, je to člověk respektuhodný, každý máme jiný životní příběh," hodnotí Kožušník soupeře.

Kubera se přišel Kožušníka zeptat "jako novinář"

Než se stal europoslancem, pracoval Kožušník v Senátu jako ředitel sekretariátu tehdejšího předsedy Senátu Přemysla Sobotky. Ještě před tím spolupracoval také s Mirkem Topolánkem.

"V ODS je obrovské množství slušných lidí. Osobně si jich velmi vážím za to, že přes velkou mediální masáž a stigmatizaci jsou v ní stále," řekl ve středu Kožušník.

ODS je podle něj stále největší pravicovou stranou a nesmí si nechat vnutit, že tomu tak není. Úkolem nového předsedy je vrátit straně sebedůvěru. "Ať jím bude kdokoli, měl by být na kandidátce pro volby do Evropského parlamentu" tvrdí Kožušník. Volby jsou podle něj pro ODS zásadní. Jsou podle něj o tom, jestli ODS přežije, nebo ne.

Na tiskovku v sídle strany ho přišel podpořit senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera. Ten si sedl mezi novináře a také se europoslance ptal. Konkrétně ho zajímalo, zda věří tomu, že se podaří zeštíhlit vedení strany. Tuhle tezi Kubera dlouhodobě hlásá. A vytáhl i časopis pro pány Playboy, v jehož prosincovém čísle měl Kubera rozhovor. "Hodně lidí se špatně dohaduje. I tři jsou problém. Nejlepší jsou dva, protože se nemůžou přehlasovat," uvedl v něm Kubera.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kandidat-na-sefa-ods-kozusnik-chce-radikalni-obmenu-vedeni-p34-/domaci.aspx?c=A140108_124623_domaci_kop 

Zdroj: iDnes.cz, Autor: Josef Kopecký

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz