2024

úterý 16. dubna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Nezvolení poslanci v nových rolích: podnikatelé, právník a babička Zubová

28.7.2010

Někteří neuspěli v květnových volbách, jiní balili kufry z jiného důvodu: jako například sociální demokrat Miloslav Vlček, který neustál aféru s podivnou dotací pro sportovní areál.

Největší průvan v poslaneckých lavicích ovšem rozfoukaly volby. Vždyť mandát obhájilo jen 86 zákonodárců. A tak někteří mají pořádný frmol, aby sehnali práci a výplatu rovnající se tomu, co by odpovídalo jejich představám. Co dnes dělají některé už bývalé tváře politické scény?

Jan Kasal (KDU-ČSL). Propadákem lidovců ve volbách skončilo 20 let Jana Kasala ve vysoké politice. Místopředseda Sněmovny už nyní odmítá jakýkoliv budoucí návrat. "Máme tady u nás na Vysočině spoustu nových a šikovných kluků," říká žďárský rodák, který má o svém budoucím povolání jasno pouze v tom, že ho práce musí bavit. "Vždy jsem měl zaměstnání, které mě naplňovalo, snad se trefím i nyní. Nechávám si čas, aby si vše sedlo a pak se rozhodnu, co v budoucnu dál," tvrdí Kasal.

Vlastimil Tlustý. Jeden z mužů, který potopil vládu Mirka Topolánka a v "Kauze Morava" se koupal ve vířivce, je podle svých slov v klidu. Osmnácti lety v politice protřelý matador nikam nespěchá a tvrdí: "Hledím, abych se vydal správným směrem se správnou délkou úkroku." Co to znamená? Tlustý nechce zůstat v politice, ale zase se od ní nechce příliš vzdálit. "Důležité je, abych byl na správném místě. Rýsuje si mi šest variant. Dokud nevím jistě, nic neprozradím."

Co dělají další?
Ondřej Liška (SZ) Neúspěšný volební lídr Strany zelených se zaregistroval na pracovním úřadě, o práci prý ale nouzi nemá a možná bude kandidovat na primátora Prahy.

Cyril Svoboda (KDU-ČSL) Po rezignaci na funkci šéfa strany míří do diplomatických kruhů na ministerstvu zahraničí.

Miloslav Vlček (ČSSD) Sice kvůli skandálu s nevyjasněně udělenou dotací na sportovní centrum skončil v nejvyšší politice, nicméně zůstal předsedou olomoucké krajské organizace ČSSD.

Martin Říman (ODS) Bývalý ministr a poslanec míří do podnikání. Kam, to ještě neví.

Alena Páralová (ODS)
Tento týden zažádala o důchod, ale už v září chce nastoupit do soukromé firmy a věnovat se marketingu. Zároveň zvažuje kandidaturu do Senátu.
 


Martin Bursík (SZ). Po loňském odchodu z čela Strany zelených a neúspěchu v parlamentních volbách plánuje oživit svou konzultační kancelář a věnovat se ekologickému poradenství. "Rád bych se zapojil do mezinárodního ekologického projektu s organizacemi z Rakouska a Německa. Chci také přednášet," nastiňuje Bursík. Pokud bude mít čas, vydá o ekologii dokonce knihu. U zelených Bursík zůstává, ale nepočítá s kandidaturou na komunální úrovni. "Straně dám k dispozici dle potřeby své zkušenosti."

Kateřina Jacques (SZ). O budoucnosti bývalá poslankyně a partnerka Martina Bursíka úplně jasno nemá. Věnovat by se chtěla svému blízkému oboru - ochraně lidských práv. Má osmiměsíční dceru Noemi. "Kateřina je velmi aktivní, nebude sedět doma. Zatím se rozkoukává," řekl za svou družku Bursík.

Pavel Severa (TOP 09). Zastánce nulové drogové tolerance a muž, jenž vypustil na světlo Kubiceho zprávu, balí ve Sněmovně po 18 letech. "Co budu dělat? To se mě ptáte teď, když zrovna skládám své poslanecké věci do beden od zeleniny? Udělám si volno. Dodělám doma věci, které jsem dlouho odkládal, dospím se a pak se začnu rozhlížet," plánuje Severa. Nabídky mu prý už chodí, ale zatím na ně nereaguje. "Změna je život, a když mám chuť do práce a jsem zdravý, není konec v politice žádné neštěstí. Věděl jsem, že to nebudu dělat do konce života," konstatuje smířlivě.

Ivan Langer (ODS). Když se dozvěděl, že ho voliči v jeho Olomouckém kraji kroužkovou revolucí vymetli z poslaneckého umístění, měl volební manažer občanských demokratů slzy na krajíčku. Co s ním bude dál? Jako koncipient by měl nastoupit do právní kanceláře Pečený a partneři, rád by také přednášel na vysoké škole.

Olga Zubová (DSZ). Záplava billboardů s její tváří a s palcem nahoru či dolu už z republiky před nějakým pátkem zmizela. Z kandidátky ČSSD byla totiž předsedkyně Demokratické strany zelených nakonec sesazena. "Noví zelení" propadli v podzimních volbách do Evropského parlamentu. Zubová se však politické kariéry nevzdává: "Ráda bych uspěla v senátních a komunálních volbách," vytkla si cíl. Kandidovat bude v Kutné Hoře. Jinak se vrací k podnikání v oblasti cestovního ruchu a umění. "A velkou náplní je také to, že jsem se aktuálně stala babičkou, už na to mám věk," říká nadšeně padesátiletá Zubová.

Mirek Topolánek (ODS). Budoucnost čerstvého ženáče rozkmotřeného s ODS po konci ve funkci lídra je tajemná jako hrad v Karpatech. Spekuluje se, že by se Topolánek snad mohl stát českým velvyslancem v USA, což je jedno z nejprestižnějších diplomatických míst. Jisté je ale jen to, že se zaregistroval coby živnostník například v oboru realit, marketingu a mediálního zastoupení.

Lucie Talmanová (ODS). I po nedávné svatbě s Mirkem Topolánkem si Lucie Talmanová ponechal své příjmení, s nímž se pokusí v podzimních volbách proklouznout do Senátu. Kandidovat plánuje v Kutné Hoře, její soupeřkou tedy bude i Olga Zubová.

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Do Sněmovny se nyní nepodívá, nicméně minimálně dočasně se expertka na oblast školství posunula o stupínek výš v hierarchii strany. Cyril Svoboda v neděli definitivně složil funkci předsedy a předsedkyní je nyní Šojdrová. "Předal řízení mně. Je to ale čestná funkce. Po pracovní stránce jsem dostala několik nabídek a využiji dál své zkušenosti - budu poradkyní pro oblast vzdělávání," uvádí žena, která byla ve Sněmovně 14 let a je také předsedkyní správní rady Nadace Tomáše Bati.

Daniel Petruška (ODS). Jeden z nejzadluženějších českých politiků (má závazky zhruba ve výši dvanáct milionů korun) těžce nesl, že už poslancem v dalším čtyřletém období nebude. Jako lídr pardubické kandidátky byl totiž vykroužkován a poté požadoval, aby úspěšnější kolegové zaplatili předvolební kampaň. Vydělávat bude ve své firmě. Pro ODS je prý připraven pracovat dál.
 

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz