2019

středa 21. srpna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

ODS ČESKÁ LÍPA PŘEDSTAVUJE SVÉ KANDIDÁTY

9.9.2014

KANDIDÁTNÍ LISTINU NALEZNETE ZDE

 

MUDr. Karel Tejnora, 59 let, lékař

I v roce 1980 bylo nutno jít za prací, a tak jsem se dostal na chirurgické oddělení do České Lípy. Z původního pětiletého úvazku je to dnes již 35 let… V rámci OÚNZ jsem prošel chirurgickým oddělením, zástupy na obvodech a pak jsem se sedm let věnoval chirurgické ambulanci. Od roku 1993 provozuji svou soukromou praxi. Začínal jsem v nemocnici Pod Holým vrchem, poté co byla krajem zrušena a následně prodána, jsem si otevřel ambulanci ve vlastním domě naproti původní nemocnici.

Oženil jsem se a s manželkou Marií, vyrostly zde obě děti. Dcera vystudovala Uměleckoprůmyslovou školu v Praze a zůstala tam. Syn Karel žije tři roky na Gibraltaru, kde pracuje v IT. Máme tři vnoučata Ladislava, Mařenku a Karolínku.

V roce 1994 jsem díky podpoře více jak 4000 občanů České Lípy vstoupil do komunální politiky. Taková důvěra potěší, ale i zavazuje. Avšak i se sebevětší podporou máte jeden hlas z 25. Dodnes jsem přesvědčen, že tehdy prosazená privatizace jak obecních bytů tak i domů v centru, byla správná. Mrzí mne ale některá rozhodnutí, u kterých jsem nebyl nebo neprosadil opak. Myslím tím hlavně převod bytů ze státního podniku Diamo nebo prodej majority v ČLT a.s.

To, že jsem poprvé v historii na první pozici kandidátní listiny, znamená, že jsem jen jeden z 25 převážně nových kandidátů, kteří si zaslouží podíl důvěry i občanů České Lípy a že chci být přímo u toho, jaká bude Česká Lípa po volbách. Mohu nabídnout zkušenosti a „historickou“ paměť.

Mé motto: „Proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše.“

  

Bc. Petr Novák, 40 let, ředitel p. o. Kultura, sbormistr

Mám syna Davida a žiji se svojí přítelkyní v České Lípě. Pocházím z pěti dětí, otec je učitel a matka zdravotní sestra.

Založil jsem Českolipský dětský sbor, se kterým v letošním roce slavíme 20 let. V současné době máme kolem 200 dětí ve věku od 3 do 18 let a právě vydáváme svoje již šesté profilové CD. Od roku 2009 jsem ředitelem Kultury Česká Lípa, p. o. a snažím se s celým týmem o maximální nabídku kulturního vyžití jak v Jiráskově divadle, Kulturním domě Crystal, tak i na akcích pořádaných Městem Česká Lípa, a to Městských slavnostech a Rozsvícení vánočního stromu.  Oblast umění a kultury je mojí srdeční záležitostí.

Již od dětství mě intenzivně zajímá sport všeho druhu. Nejraději chodím dálkově běhat a hraji míčové sporty. Často také relaxuji prací na zahrádce, mojí zálibou jsou zejména subtropické rostliny.

V České Lípě jsem se narodil a od samého začátku jsem, jak profesně, tak i osobnostně s naším městem spjat. Líbí se mi, že pro děti, ať již ve školství či ve volnočasových aktivitách máme stále větší nabídku. Myslím, že do budoucna s vybudováním např. venkovních otevřených center můžeme děti ještě více podporovat v jejich rozvoji.

Jelikož pracuji ve školství a kultuře, věřím, že v těchto oblastech mohu přispět svým konstruktivním názorem. Rád bych se angažoval také ve sportu a smysluplných investicích, které zvelebí naše město. Myslím, že mohu zužitkovat své postřehy, které mám od občanů i v dalších oblastech tak, aby se Česká Lípa stala místem, kde budou lidé více spokojeni, než nespokojeni. Zejména se budu snažit podpořit každý návrh, který povede k důstojnějšímu divadelnímu zázemí. 

Mé osobní motto je „Poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu…"

Mgr. Petra Kašparová, 50 let, ředitelka Euroškoly

Jsem téměř 30 let vdaná. S manželem máme dvě dospělé dcery.

Do České Lípy jsem přišla, za hlasem svého srdce, v roce 1987 po ukončení vysoké školy. Žiji zde více než polovinu svého života a město mám moc ráda. Od konce 80. let prošlo ohromnou proměnou. S oblibou seznamuji naše německé partnery a studenty s historií i současností České Lípy a jejím okolím.

Ve vedení Euroškoly jsem od roku 1998, nejprve jsem zastávala post zástupkyně ředitelky. Od roku 2011 jsem ředitelkou školy, která v roce 2014 získala titul Střední škola roku v Libereckém kraji. Pracuji ráda v týmu se svými kolegy, společně školu neustále zkvalitňujeme. Nabízíme vzdělávací programy od teenagerů po seniory. Má práce je i mou radostí.

Karel Čapek vyslovil hlubokou pravdu, když řekl: „Chceš-li poznat svoji vlast, jdi od ní co nejdál.“ Velmi ráda cestuji a právě letos jsem si na toulkách po neklidném Blízkém východě uvědomila, jak ohromné štěstí máme, že jsou Čechy naším domovem. Mou další zálibou je hudba, divadlo a trampolíny.

Jsem členkou výboru Zastupitelstva města Česká Lípa pro výchovu a vzdělávání, výboru pro kulturu a cestovní ruch a Komise prevence kriminality. Věřím, že bych uměla promítnout své 27leté zkušenosti z oblasti školství do komunální politiky.

Mé motto: „Je lepší zažehnout jednu malou svíčku, než proklínat temnotu.“

 

Mgr. Juraj Raninec, 46 let, právník

Narodil jsem se jako první ze tří dětí, harmonické manželství mých rodičů je pro mě dodnes vzorem. Vážím si jich a jsem jim vděčný za to, jak mě vychovali. V roce 1988 jsem během základní vojenské služby na Šumavě potkal dívku z České Lípy, která tam byla na prázdninách. Šest let na to se Radana stala mou ženou a já se díky ní v roce 1991 dostal na sever Čech.  V roce 2003 se nám narodila dcera Jana.

V letech 1986 až 2002 jsem byl příslušníkem Hasičského záchranného sboru. Vždy mě velmi zajímalo právo, a proto jsem ho postupně na dvou právnických fakultách vystudoval.  Své právnické vzdělání jsem plně uplatnil v době, kdy jsem byl asistentem senátora MUDr. Karla Tejnory (2003 – 2006) a poté jako poslanec Parlamentu ČR (2006 – 2010). Mojí největší životní zkušeností bylo sněmovní působení, kde jsem čelil různým tlakům, které jsem ustál, a nezradil jsem sliby dané voličům.

V případě, že budu zvolen zastupitelem, využiji své právnické a profesní zkušenosti a budu se věnovat problematice zvýšení bezpečnosti občanů, činnosti městské policie, transparentnosti a otevřenosti veškeré činnosti na radnici.

Ve volném čase rád chodím s rodinou a naším psem na procházky i delší výlety, mám rád teplé moře a šnorchlování, cykloturistiku a lyžování. 

Líbí se mi motto od Járy Cimrmana: „Je zakázáno cokoliv si s sebou brát do hrobu!“ 

Luboš Špindler, 55 let, podnikatel

Z 28letého manželství mám dvě dcery, které mě posléze již třikrát pasovaly do role dědečka. Jsem rozvedený, ale již 5 let šťastně žiji se svou družkou.

Po základní škole jsem se vyučil oboru elektro. Po absolvování základní vojenské služby jsem vystudoval hotelovou školu v Mariánských Lázních a moje profesní dráha byla odstartována. V gastronomii pracuji již 35 let. V roce 1990 jsem založil malou firmu na výrobu lahůdek a specialit. Práce se mi stala koníčkem. 

Dodnes zdárně svoji firmu provozuji. Dlouholetá praxe, bohaté zkušenosti a velké množství splněných zakázek a spokojených zákazníků mi přineslo spoustu kladných referencí, na jejichž základě jsem stále více oslovován k zajištění nejrůznějších soukromých či firemních gastronomických akcí.

Po osamostatnění obce Sosnová, kde jsem žil bezmála 20 let, jsem byl dvě volební období členem zastupitelstva.  

Miluji sport a fandím mu. Dříve jsem hrál závodně fotbal - dorosteneckou ligu v Č. Lípě, provozoval turistiku – zdárně jsem absolvoval několik stokilometrových pochodů, poté jsem se věnoval služební kynologii, se svým psem jsem se 3x probojoval na mistrovství republiky. Před osmi lety jsem začal hrát bowling na regionální úrovni. Rekreačně jezdím na kole.

Rád také cestuji. Nejraději mám Skandinávii, kam jezdím každoročně na mořský rybolov.

V České Lípě jsem se narodil, od roku 1997 do 2009 jsem bydlel v Sosnové, nyní žiji opět v České Lípě Pod Holým vrchem.

Pokud bych dostal Vaši důvěru, vážení voliči, využil bych svých profesních zkušeností v oblasti cestovního ruchu, služeb a sportu. Priority vidím v práci s mládeží. Rád bych uplatnil své životní zkušenosti z působení v zastupitelstvu při řešení Vašich požadavků a námětů.

Mé osobní motto: „Slušnost, vstřícnost, otevřenost.“

Otomar Němeček, 48 let, jednatel a majitel společnosti

Česká Lípa je mým domovem už od dětství, kdy se sem rodiče přistěhovali za prací. Zde jsem navštěvoval ZDŠ Pátova a úspěšně dokončil SPŠ strojní. Mám dvě odrostlé děti Janu - která žije v Praze, a Otíka, který dokončil VŠ v Liberci.

V roce 1995 jsem začal podnikat, ale netušil jsem, jak drsný podnikatelský svět je. Na každém rohu mne čekala faleš, závist a pomluvy. To mne nezlomilo a vybudoval jsem firmu, která je pátou největší společností v ČR v oboru provozování vendingových strojů. Nikdo mi nepomohl a vše jsem dal dohromady bez úvěru, půjček a zadlužení, a to prakticky s jednou korunou v kapse.

Přežít v tomto světě mi pomáhají koníčky. Hudba, kterou dělám aktivně s kapelou, motocyklový sport – supermoto, který společně budujeme s kamarády z České Lípy a dosahujeme velmi dobrých výsledků v rámci celé republiky.  A samozřejmě pravidelná pohybová aktivita a posilování ve sportareálu mi dávají tu správnou šťávu do každého dne.

Česká Lípa bylo krásné město do té doby, než se tu začaly dít tzv. stavební úpravy. Nemáme historické lázně, nemáme žádný střed, který tu byl, a to bych mohl pokračovat do nekonečna. Jako Českolipák nemám ani radost z megastaveb typu obchodních řetězců, zlikvidování obchodní ulice  Jindřicha z Lipé a dalších obchůdků, které byly spjaté s naším dříve pokojným životem. Největší ránou byla výstavba sportovního tenisového areálu, prapodivná rekonstrukce bazénu, prodej ČLT a jiné „bradavice“, které tu vyrostly.

Chci, aby se nám všem tady moc líbilo, a ne aby toto město bylo jen tzv. přestupní politickou stanicí pro ty, kdo si z toho tady dělají jen politickou kariéru a nemají s Českou Lípou nic společného. Za to vše bych rád bojoval v zastupitelstvu a ukázal, kdo je opravdu Českolipák.

Můj moudrý táta mi často říkal: „Vždy pamatuj na to, abys nejdříve zaplatil řádně své zaměstnance a pak sebe.“ Toho se držím dodnes a funguje to.

 

Mgr. Tomáš Policer, 37 let, zástupce ředitele ZŠ

Jsem šťastný tatínek tří dětí - Šimona, Kačenky a Barunky. Moje žena je učitelkou na základní škole. Moji velkou oporou jsou rodiče.
Vystudoval jsem dva pedagogické obory na Jihočeské univerzitě. Při zaměstnání jsem si dostudoval informatiku a speciální pedagogiku. Na vojně jsem se zabýval prevencí šikany a patologických jevů. Spolupracoval jsem s TV Nova na pořadech „Áčko“.
Celý život pracuji ve školství. V současnosti mě pan ředitel Mgr. Václav Špetlík jmenoval svým zástupcem na ZŠ Slovanka. Na škole vyučuji informatiku a mediální tvorbu (školní rádio a televize).
V rámci mediální výchovy jsem založil soutěž Mladý moderátor. Mám rád, když se dělají věci, které dávají smysl, a domnívám se, že vzdělávat děti a mládež ve správné prezentaci a v mluveném projevu je dnes důležité a nezbytné.
V České Lípě jsem vyrůstal a celý život zde žiji. Oceňuji okolní přírodu i dostupnost služeb.
Pokud bych dostal příležitost, rád se budu věnovat školství a jeho rozvoji v České Lípě. Přál bych si, aby školství i volnočasové vzdělávání bylo jednou z hlavních priorit nového vedení města.
Mé osobní moto: „Neptejte se, co vlast může udělat pro Vás, ptejte se, co Vy můžete udělat pro ni!“
 

Petr Kořínek, 43 let, živnostník, manažer tenisové mládeže

Jsem 25 let ženatý, s mojí první a doufám také poslední manželkou Pavlou máme čtyři děti.
Od svých dvaceti let se živím jako živnostník nebo podnikatel v oboru hostinské činnosti, deset let jsme s manželkou provozovali Sportovně relaxační centrum HALA - tenisový areál v České Lípě.
Mojí největší zálibou je sport, pasivní i aktivní. Pasívně velmi intenzívně sleduji anglický fotbal a aktivně mě nejvíce zajímá tenis, deset let se starám o tenisovou mládež v českolipském klubu SK MATCHBALL. Rád také jezdím na kole.
V roce 1989 jsem u Máchova jezera potkal svoji budoucí manželku a právě tato část Českolipska spolu s bývalým vojenským prostorem Ralsko, protkaným úžasnou sítí cyklotras, mi učarovala. V České Lípě bydlím od roku 1990.
Rád bych předal své zkušenosti ve prospěch města ve sportovní oblasti a rozvoji příměstských oblastí. Náš region je přímo stvořený k rozvoji cyklistiky, potažmo cyklostezek a cyklotras.
Mé osobní motto: „Někdy se podaří všechno, někdy pouze něco, někdy vůbec nic…, ale život jde dál.“
 
 
Karel Machač, věk 47 let, obchodní zástupce, šéftrenér fotbalové mládeže
 
Jsem již 25 let ženatý, manželka Martina pracuje jako osobní asistentka, oba pocházíme z východočeského města Náchod. Do České Lípy jsme se přistěhovali v roce 1989 a ta se stala našim novým domovem. Dcera Michaela studuje historii na Univerzitě Karlově v Praze, syn Filip navštěvuje Gymnázium v České Lípě
Vystudoval jsem střední průmyslovou školu a nyní pracuji v obchodním oddělení společnosti JAKUB a.s. Česká Lípa, kde je mou hlavní činností tvorba cenových nabídek a nákup materiálu
Mým největším zájmem je sport a vše kolem něj. Funkci fotbalového šéftrenéra mládeže v Arsenalu Česká Lípa věnuji veškerý volný čas, mojí další velkou zálibou je cykloturistika, cestování a relaxace v přírodě
Díky kopané jsem měl několik možností Českou Lípu opustit, ale nikdy jsem to neudělal. Českou Lípu považuji za krásné město, plné významných historických budov, zasazené do úžasné přírody, a proto stojí za to zde žít
Myslím si, že nejvíce mohu městu pomoci v oblasti využití volného času mládeže. Mým cílem je přivést ke sportu další děti a otevřít jim tak cestu nejen ke zdravějšímu životnímu stylu, ale i k dalšímu směřování v jejich životě.
Osobní motto: „Starat se o děti a rozvíjet jejich osobnost je to nejcennější, co můžeme v životě udělat.“
 
 
Ing. Alexandra Píšková, 42 let zaměstnanec státní správy

Jsem vdaná, mám dvě děti. Jedno je posluchačem Vysoké školy chemickotechnologické v Pardubicích a druhé teprve poznává, jak chutná školní docházka.
Již od roku 1986 pracuji v oboru ochrany životního prostředí se zaměřením na ochranu vod. Nejdříve na Okresním úřadě v České Lípě a od roku 2003, po deliminaci, na Městském úřadě v České Lípě. Jde to sice po malinkatých krůčcích, ale zjišťuji, že když se otočím, je za mnou kus mnohdy neviditelné, ale dobře odvedené práce.
Mou velkou zálibou je hudba, především zpěv. Jako zpěvačka jsem prošla několika hudebními skupinami ať je to Žosanka, Sklářská muzika, kapela Zdeňka Hůly, duo ABC atd. Dnes již aktivně nezpívám, ale hudbu si užívám jako posluchačka. Další velkou zálibou je turistika, kterou sdílím s oběma dětmi. A když chci úplně vypnout, tak popadnu košík, vejdu do lesa, hodiny hledám houby a „čistím“ si tak hlavu.
S Českou Lípou jsem spjata již od roku 1981, kdy jsem se sem přestěhovala s rodiči z „černé“ Ostravy, takže zde žiji už od dětských let.
Na České Lípě se mi nejvíc líbí, jak se z nepěkného, nevzhledného města, dokázala vyšvihnout do dnešní podoby upraveného města.
V jakých oblastech bych mohla přispět k rozvoji města? Především v koordinaci jeho rozvoje ve vztahu k životnímu prostředí, což může být pěkný „oříšek“.
Mé osobní motto: „Dělejme věci tak, abychom se za ně nikdy nemuseli stydět.“

 
 
Ing. Petr Jilemnický, 49 let, jednatel a majitel společnosti
 
Jsem 18 let šťastně ženatý, bezdětný.
Dokázal jsem vybudovat odběratelskou síť, ve které bylo více než 1000 zákazníků.
Mám rád žánr sci-fi, a to jak ve čtené, tak ve filmové podobě. Aktivně se věnuji pěší turistice, zejména vysokohorské.
V České Lípě žiji od narození. Ač bydlištěm v Sosnové, do ZŠ jsem chodil v Partyzánské ulici v České Lípě. Po absolvování SPŠ v Liberci a následně získání titulu Ing. na ČVUT FEL v Praze jsem začal podnikat v místě, které dobře znám. Žiji zde i proto, že se mi líbí rozmanitost krajiny našeho regionu.
V jakých oblastech bych mohl přispět k rozvoji města? Kromě obchodních zkušeností a kontaktů mám znalosti o pronájmu, správě a údržbě nájemních nemovitostí.
Osobní motto: „Neznám slovo nejde.“
 
 
Mgr. Rudolf Hofman, 48 let, učitel

V České Lípě jsem se narodil, po studiu na vysoké škole jsme se s manželkou rozhodli bydlet i pracovat v České Lípě, společně vychováváme 3 děti.
Téměř 25 let se věnuji pedagogické činnosti jako učitel, lektor, trenér i jako ředitel školy. Při zaměstnání jsem absolvoval mnoho školení a kurzů, vystudoval management na UK Praha i rozšířil své jazykové znalosti studiem i praxí v Německu.
V současné době pracuji v soukromé sféře a zároveň i jako předseda Společenství bytových jednotek na Slovance, zde se snažím využít svých dosavadních získaných zkušeností a znalostí. Svoji rodinu mám velmi rád, bohužel mi na ni nezbývá tolik času, kolik bych si přál.
Do komunální politiky jsem vstoupil v roce 2002 jako zastupitel města Česká Lípa. Pracoval jsem ve výborech a komisích a zároveň poznal plno zajímavých lidí, kterých si dodnes vážím, ale bohužel i takové se kterými bych již na „hory nebo vodu nejel“. Rád na tuto činnost pro naše město i občany, pokud dostanu tu možnost, naváži zodpovědnou prací se zaměřením na získávání finančních prostředků z grantů, hledáním a vytvářením nových pracovních příležitostí, zvyšováním bezpečnosti občanů či zlepšováním životního prostředí. Samozřejmě nelze vynechat rozvoj sportovních aktivit a našeho školství.
Mé motto: „Práce musí bavit a mít smysl.“Ing. Pavel Balog, PhD., 37 let, finanční ředitel

Jsem ženatý a mám 2 syny.
Jsem absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Živím se jako ekonom v soukromé sféře. V současné době zastávám pozici finančního ředitele a jednatele společnosti se zahraničním vlastníkem. Mluvím anglicky a německy.
Mezi mé záliby patří cestování, hudba a sport, především cyklistika a tenis.
Do České Lípy jsem se přistěhoval s rodinou v roce 2006. Dnes už mohu říct, že za těch 8 let mi město přirostlo k srdci. Mám rád historické centrum České Lípy i okolí města, zejména pro tuto oblast charakteristické nádherné borové lesy.
Věřím, že bych svou praxi v soukromé sféře spočívající v důsledném dbání na dodržování rozpočtů, zkušenosti s financováním nejrůznějších investičních projektů atd. mohl zužitkovat i ve prospěch našeho města.
Osobní motto: „Chovej se slušně k lidem, které potkáváš při své cestě nahoru, mohlo by se totiž stát, že je budeš potkávat i cestou dolů.“


Lenka Křižánková, 50 let, vedoucí školní jídelny

Spokojené a milující rodinné zázemí je pro mě jednou z životních priorit. Jsem pyšná na to, že se mi ho podařilo vytvořit, a to hlavně v podobě milujících spolehlivých dětí, a též partnera, který je pro mne oporou.
21 let pracuji jako vedoucí školní jídelny a mojí snahou je změnit přístup rodičů a dětí ke zdravému jídlu a tím podpořit zdravý životní styl dětí, především volbou vhodného stravování. Strava je jedním z klíčových faktorů ovlivňujících lidské zdraví a v mnohých jídelnách se dnes skutečně vaří zdravě.
Dá se říct, že z toho vyplývá i můj koníček, a to je vaření a pečení. Mám ale také ráda výlety na kole s rodinou, divadlo, hudbu s texty Michala Horáčka, šansony, pěstování pokojových květin, také péče o zahrádku je pro mě vždy balzámem na duši.
V České Lípě žiji už 26 let. Za tu dobu samotné město i okolí prošlo ohromnou proměnou a vážím si každého, kdo se o tyto změny zasloužil. Zrekonstruované náměstí a nové kabáty přilehlých domů a na sídlištích probarvené panelové domy - to vše probudilo naše město ze smutné šedi. Nelze také pominout množství hudebních a kulturních aktivit, které jsou důležité pro společenský život občanů.
Mojí vizí je vytvořit a zajistit udržitelnost široké sítě „Skutečně zdravých škol“, odkud by si děti odnášely informace, které jim umožní výběr zdraví prospěšných potravin, ale i schopnost samostatně si připravit chutný a zdravý pokrm.
Moje osobní motto: „Spolupráce je dům postavený na zájmu a jeho dveře jsou otevřené všem, kteří mají společný cíl.“Martin Ponocný, 38 let, kontrolor kvality


Jsem ženatý, mám 2 děti - 10 letou dceru Terezu a 8 letého syna Martina. Dále k naší rodině patří jorkširský teriér Maxík.
Po dokončení základní vojenské služby jsem začal pracovat v Delphi Packard Česká Lípa jako dělník, poté jsem se postupně vypracoval na kontrolora kvality. Měl jsem zde na starosti také pořádání zájezdů pro zaměstnance. V Packardu Česká Lípa jsem pracoval 15 let, než se firma přestěhovala do Rumunska. Později jsem začal pracovat v oddělení kvality v Grammer Česká Lípa, kde jsem doposud.
Mám rád dobrou náladu, a tak hodně jezdím na koncerty, filmová a divadelní představení, festivaly, kde se s partou přátel dobře odreaguji. Jsem dlouholetý fanoušek českolipského fotbalu, ale i na ostatní sporty si udělám čas a zajdu zafandit. Ve volných chvílích si rád zahraji fotbal, futsal, volejbal, florbal a vlastně všechny míčové sporty. Již 30 let jsem člen Českého rybářského svazu a každým rokem organizuji dětský tábor a různé společenské akce.
Jsem českolipský rodák, Českou Lípu bych nevyměnil. Mám zde i spoustu kamarádů, kteří patří do mého společenského života.
V jakých oblastech bych mohl přispět k rozvoji města? Vzhledem k mým zálibám a koníčkům půjde určitě o kulturní a sportovní život v našem městě.
Mým osobním motem je: „Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo…“

 

Karel Řídel, 66 let, taneční mistr


Jsem ženatý, mám 2 vlastní děti, 2 vyženěné, 1 vnoučka.
Tanci a později i jeho výuce se věnuji od svých sedmnácti let, nejdříve jako svému koníčku při zaměstnání a od roku 1991 profesionálně. Tehdy jsem založil celostátně uznávanou a úspěšnou Taneční školu Duha. Tato škola vychovala od prvních krůčků 6 párů mezinárodní třídy M, velké úspěchy sklízela také v kolektivních předtančeních, kde hlavně v kategorii dětí a juniorů byla mnohokrát mistry ČR.
Moje práce – tedy tanec, je mi tou největší zálibou. Kromě toho mám rád hudbu všeho druhu a sportovní aktivity všeho druhu.
Do České Lípy jsem přišel v roce 1963 studovat střední průmyslovou školu, ve 2. ročníku jsem absolvoval taneční kurzy manželů Vobeckých. Po vojně jsem se oženil se svojí tanečnicí, a od té doby jsem zde doma mnohem více než ve svém rodišti – Českém Krumlově.
Ve třech volebních obdobích jsem pracoval v kulturní komisi ZM, z toho 1 období jako předseda.
Moje osobní motto: „Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“Jan Dvořák, 43 let, podnikatel


Jsem českolipský rodák, ženatý a mám dvě děti.
K mým koníčkům patří rodina, rybaření.
Jsem předseda Českého rybářského svazu v České Lípě.


Daniel Brázda, 31 let, živnostník


Jsem svobodný, zatím bezdětný, osm let žiji ve společné domácnosti s přítelkyní a naším psem.
Od 19 let jsem pracoval ve zlatnické dílně, dnes provozuji dva obchody. Jsem také podílníkem ve firmě, která pořádá akci Destruction Derby (automobilové závody).
Od dětství se věnuji sportovnímu rybolovu a střelbě, občas hraji tenis, rád chodím do přírody se svým psem.
V České Lípě žiji od narození. Mám rád město i jeho okolí.
V jakých oblastech bych mohl přispět k rozvoji města? V pořádání kulturních akcí v České Lípě a ve všeobecném rozvoji našeho města.
Mé motto: „Není všechno zlato, co se třpytí.“


Jaroslav Jenčovský, 41 let, projektový manažer


Jsem rodák z České Lípy, deset let šťastně ženatý, máme dvě děti.
Sedmým rokem pracuji ve společnosti Preciosa na řízení světelných projektů pro soukromé residence, vládní paláce, významné budovy a sítě nejluxusnějších hotelových komplexů a kasin po celém světě. Část kariéry jsem strávil na našich zahraničních pobočkách na Středním východě a v Asii.
Mým největším zájmem je sport, především lední hokej. Čtyři roky jsem působil jako trenér mládeže.
Ve kterých oblastech bych mohl přispět k rozvoji města? Mohu pomoci v marketingu a při řízení projektů tak, aby to bylo především ku prospěchu města a občanů, nikoli jen některých jednotlivců.
Mé osobní motto: „ Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom, kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál.“


František Nacházel, 65 let, důchodce


Jsem ženatý, mám 3 dospělé děti a tříletou dceru, která je mou největší radostí. Celý život jsem pracoval ve stavebnictví. V posledních dvaceti letech jako majitel a jednatel firmy. Do České Lípy jsem se přistěhoval z České Kamenice před více než čtyřiceti lety. Za tu dobu se tvář města změnila k lepšímu i díky stavebním úpravám, na kterých jsem se podílel.
Město mám rád pro jeho dobré kulturní i sportovní vyžití. Ve volném čase se věnuji sportu, nejvíce mě oslovil volejbal, fotbal a hokej.
Rád čtu – především denní tisk a literaturu faktu. Mou další zálibou je cestování, chalupaření, péče o zahradu a okrasné rostliny. V zastupitelstvu jsem pracoval dvě volební období. I nyní bych se rád podílel na rozvoji města, a to především ve stavební a sportovní oblasti.
Mé osobní motto: „Jediné dobro, které můžeš na tomto světě dělat, je milovat. Těm slabším pomáhat a nikomu vědomě neubližovat. Nebýt smutný a ze života se radovat…“


Milan Slavík, 34 let, živnostník


Jsem rok šťastně ženatý. Máme téměř ročního syna.
10 let pracuji v rodinné firmě jako mechanik. Jsem podílníkem ve firmě pořádající Destruction Derby, závody autovraků.
Zajímám se především o motoristické sporty, aktivně hraji tenis, fandím fotbalu.
S rodiči jsme se do České Lípy přestěhovali v roce 1993. Na České Lípě mám rád hlavně to, že tu mám rodinu a velké množství přátel.
V jakých oblastech bych mohl přispět k rozvoji města? Rád bych se realizoval v oblasti kultury, sportu a mládeže.
Osobní motto: „Vždy se chovej k lidem dobře, když jdeš nahoru - mohl bys je totiž potkat cestou dolů.“


Jaroslava Procházková, 49 let, asistentka


Narodila jsem se roku 1965 ve Dvoře Králové nad Labem. Dětství jsem prožila na malebném podkrkonošském venkově v obci Rudník, kde jsem také absolvovala povinnou školní docházku.
Odmaturovala jsem na Střední průmyslové škole mlékárenské v Kroměříži, vdala se a následovala svého muže do Chomutova. V potravinářském průmyslu jsem pracovala nejprve v chomutovských pekárnách a po našem přestěhování do České Lípy v podniku Potraviny, nejprve v maloobchodě a pak i velkoobchodě. Od konce roku 1993 až do června letošního roku jsem působila v oblastní kanceláři ODS v České Lípě, krátce jako hospodářka, pak manažerka. Od července jsem asistentkou europoslance Ing. Jana Zahradila.
Do našeho města jsme s manželem přišli v roce 1985. Českou Lípu jsem si oblíbila a přirostla mi k srdci. Jsem 30 let vdaná, mám dvě dospělé děti a dvouletého vnuka Dominika. Na Českolipsku jsem našla nové přátele a potkala spoustu zajímavých a šikovných lidí.
Mou velkou zálibou a relaxací je zahrádka. Ráda také chodím do lesa a sbírám houby, na mého dalšího koníčka, kterým je rybaření, mi už moc času nezbývá, ale až vnuk povyroste, určitě na něj zase dojde.
Členkou zastupitelstva města jsem byla v letech 2006-2010. Jsem členkou škodního a likvidačního výboru a komise pro komunikaci s veřejností.
Oblíbené motto: „Opravdovost – to je tajemství světa a života.“ T. G. Masaryk
 
 

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

Jaroslav Zeman

Senátor 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz