2012
sobota 19. května

Novinky:
14.5.2012
Prohlášení Přemysla Sobotky k výsledkům prezidentských primárek na Olomoucku a Zlínsku
[ Více ]
[ archiv novinek ]
[ zpět ]
21.11.2011
Regionální sněm zároveň nominoval Přemysla Sobotku jako kandidáta na prezidenta
Liberec, 21. listopadu 2011 – Dnešní regionální sněm Občanské demokratické strany v Libereckém kraji zvolil nejen vedení regionálního sdružení, ale také kandidáty pro krajské volby 2012. Poprvé ve své historii má ODS kandidátku na hejtmanku, když byla do čela krajské kandidátky zvolena Ing. Eva Bartoňová, která v současnosti působí jako jako státní tajemnice – náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Regionální sněm nominoval jednomyslně předsedu Regionálního sdružení ODS Libereckého kraje a místopředsedu Senátu PČR Přemysla Sobotku jako kandidáta ODS na prezidentský úřad.
„Jsem patriot a stejně jako mí kolegové jsem připravena udělat všechno proto, aby se lidem v Libereckém kraji dařilo dobře,“ řekla po svém zvolení Eva Bartoňová
V první čtveřici na krajské kandidátce jsou dále MUDr. Vladimír Šámal, zástupce primáře z Liberecké krajské nemocnice, starosta Jablonce nad Nisou Ing. Petr Beitl a pedagožka Mgr. Hana Doležalová z Lomnice nad Popelkou.
Všichni čtyři kandidáti jsou dlouholetými členy ODS a mají bohaté zkušenosti s regionální politikou. Eva Bartoňová byla v letech 2000-2004 náměstkyní hejtmana Libereckého kraje. Vladimír Šámal byl v letech 2006-2010 členem libereckého městského zastupitelstva. Petr Beitl je starostou Jablonce nad Nisou od loňských voleb, nicméně v zastupitelstvu města byl i v uplynulém volebním období a zároveň je od roku 2004 také členem krajského zastupitelstva. Hana Doležalová je předsedkyní místního sdružení ODS v Lomnici nad Popelkou.

Regionální sněm rovněž zvolil nové krajské vedení ODS. Funkci předsedy Regionálního sdružení ODS Libereckého kraje obhájil MUDr. Přemysl Sobotka, místopředsedy jsou Mgr. Radim Zika (Liberecko), Ing. Karel Dlouhý (Jablonecko), Jan Stejskal (Českolipsko) a Mgr. Vladimír Richter (Semilsko). Všichni zvolení kandidáti zahájí ve spolupráci s regionálním vedením v nejbližší době intenzivní práci na přípravě krajského volebního programu.
„Děkuji delegátům za důvěru a jsem připraven přijmout nominaci na funkci hlavy státu. Jde o první krok na dlouhé cestě. Věřím, že bude úspěšná.“ Uvedl na závěr Přemysl Sobotka.
[ zpět ]