2022

čtvrtek 29. září


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

ODS je tady a je schopná se o lidi postarat

25.3.2020

Poslanec za Jablonecko Petr Beitl (ODS) se rozhodl jednat a na základě dostupných informací a vlastních kontaktů objednal respirátory třídy FFP2 v hodnotě 400 tisíc korun. Dodávka přišla do ČR za necelých 7 dní od objednávky a zaslání peněz čínskému dodavateli.

Dodávka respirátorů do ČR zdaleka není tak složitá a zdlouhavá, jak se nám snaží namluvit vrcholní představitelé naší země. Jde to i bez prezidentské pomoci a dalších jednání na vládní úrovni. Navzdory rétorice pana premiéra a jeho snahám ovládnout celou situaci pro sebe a svoje zviditelnění. Poslanec ODS Petr Beitl zajistil z vlastních zdrojů během sedmi dnů dodávku čtyř tisíc respirátorů, které chce v následujících dnes rozdělit lidem v první linii.

„Vzhledem k tomu, že transakce obchodů s Čínou obsahuje určitou míru rizika, bylo mým cílem najít a ověřit dodavatelskou cestu,“ vysvětluje Petr Beitl. „Mým motivem samozřejmě je a bylo pomoct těm, kteří to potřebují a jsou v první linii – zdravotníkům, sociálním pracovníkům, pracovníkům prodejen a služeb. Tím druhotným cílem je dokázat, že to jde rychleji, než nám vláda ukazuje. Je ale nutné jednat a nemluvit o tom. Reagovat v řádu hodin a ne dnů nebo dokonce týdnů, jak jsme byli svědky,“ dodává Beitl.

První dodávka 4000 ks respirátorů dorazila na pražské letiště v pondělí večer. Během středy a čtvrtka budou díky aktivitě poslance ODS zavezena zdravotnická zařízení, městské úřady, pečovatelské služby v Libereckém kraji. Pomoc míří například do rýnovické věznice, strážníkům v Janově nad Nisou, rychnovským zdravotníkům, pracovníkům sociálních služeb v Jablonci nebo v Turnově a respirátory rádi přijímají i obce na Českolipsku nebo Smržovka

„Uvědomuji si, že v tomto množství nenabízím záchranu a spasení, ale zároveň se domnívám, že pokud se dostanou roušky a respirátory na správná místa, znamená to v současné situaci, kdy si lidé šijí roušky doma a po kusech je nabízejí na nemocniční oddělení atd., velkou pomoc,“ říká Petr Beitl.

Respirátory pro svou obec si převzal i Vít Vomáčka, starosta Kravař na Českolipsku.

„Oceňuji kroky pana Beitla. Líbí se mi, když se moc nemluví a v tichosti se dělají kroky prospěšné pro lidi. Situaci se snažíme všichni operativně řešit bez humbuku okolo. Já ve své obci a pan poslanec v regionu. Jsem rád, že to funguje a můžeme pomoct,“ konstatuje Vít Vomáčka.

In. Petr Beitl, poslanec PS PČR

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz