2024

středa 17. dubna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Petr Beitl: Chceme všichni žít v právním státu, státu, který má spravedlivá pravidla pro všechny.

14.5.2019

 V pondělí zaplnili demonstranti liberecké náměstí Dr. Edvarda Beneše. Mezi jinými zde vystoupil poslanec Petr Beitl (ODS). Přinášíme přepis a nahrávku jeho řeči.  

Země nemá řešit problémy premiéra, správný premiér má řešit problémy této země!

Andrej Babiš tvrdí, že ty demonstrace, které jsou po celé republice, jsou akcí politické opozice. Dílem nějakých politických stran.

Jste tady za politické strany?

Já tady vystupuju jako politik, moji kolegové taky, máme různé politické názory. Nikdo ani nemůže tvrdit, že bychom v těch názorech byli jednotní, ale to, proč tady dneska jsme tak je proto, že nás spojuje jednoduchá myšlenka: Chceme všichni žít v právním státu, státu, který má spravedlivá pravidla pro všechny.

A budu taky mentorovat, něco, co vůbec není nic politického. Základem právního státu jsou oddělené pilíře jeho moci. Moci soudní, zákonodárné a výkonné, a tady vám můžu odcitovat vyjádření nezávislého člověka, odborníka, a to prezidentky soudcovské unie Daniely Zemanové to, že výměna Marie Benešové za Jana Kněžínka vyvolává pochybnosti o vyvážení pilířů státní moci a vyvolává pochybnosti o tom, zda ještě ten právní stát máme. Robert pelikán, tána malá, Jan Kněžínek, Marie Benešová. Během necelého roku této vlády čtyři ministři spravedlnosti, a to se v létě ani pan Babiš neštítil navrhovat prezidentovi, že post ministra spravedlnosti si zabere on sám. Je to velká ostuda, je to ostuda pro českou republiku v Evropě

Je na nás, jak na politicích, tak na občanech, abychom společně proti této ostudě vystupovali tak razantně, jak můžeme.

Země nemá řešit problémy premiéra, správný premiér má řešit problémy této země, a pokud ta situace nenastane, tak se musíme my dát dohromady, musíme bojovat a vystupovat tak, abychom tu situaci narovnali. Já bych chtěl poděkovat Milionu chvilek pro demokracii, chtěl bych poděkovat vám všem, že jste přišli a popřát nám všem, abychom dovedli zemi zpátky tam, kam patří, mezi skutečně demokratické země v Evropě.

Přijďte 25. května k volbám a ukažte Babišovi, že o ten jeho projekt u nás už zájem není.

Děkuji vám! 

Petr Beitl

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz