2019

středa 20. února


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

21.9.2018

Novinky ODS 17. - 21.9.2018

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Petr Beitl: "Mír a svoboda není samozřejmost"

5.5.2017

 V pátek 5. května se u Památníků obětem II. světové války na místě bývalého pracovního tábora v jabloneckých Rýnovicích konal slavnostní pietní akt k 72. výročí ukončení světového válečného konfliktu.

Poklonit se památce obětí II. světové války a položit květinu k památníku přišlo na pět desítek lidí. Vedle představitelů města a kraje a jabloneckých zastupitelů se zúčastnili také zástupci Armády ČR, Vězeňské služby ČR, Policie ČR, předseda Československé obce legionářské, ředitelka Muzea skla a bižuterie nebo ředitelka jabloneckého spolku Českého červeného kříže. Svou květinu přišly položit i jablonecké seniorky a silné zastoupení měli i studenti.
Projev za statutární město pronesl primátor Petr Beitl. Zdůraznil myšlenku svobody a života v míru. Ve své řeči se zamýšlel nad nutností předávat historickou paměť mladším generacím a splácet tak dluh tisícům lidí, kteří položili své životy za naši svobodu.
Proslov primátora Petr Beitla k výročí
Vážené dámy, vážení pánové sešli jsme se dnes na místě, kde jsou pohřbeny oběti zajateckého tábora v Rýnovicích, abychom vzpomněli výročí konce druhé světové války.
Svoboda není nikdy dále než jednu generaci od vyhubení. Tato slova prezidenta spojených států Ronalda Reagana si dnes můžeme připomenout a v této souvislosti se i ptát kolik generací je potřeba aby se zapomnělo na hrůzy jedné velké války. Kolik generací je potřeba aby se zapomnělo, jak ta válka začala, probíhala, jaké byly její důsledky.
Jak dlouho trvá, aby příběhy obyčejných lidí, jejichž hroby jsou dnes okolo nás, přebily příběhy hrdinů, které glorifikují jednotlivce a zapomínají na smrt tisíců, na smrt těch, kteří nechtěli být hrdiny, kteří chtěli žít svůj obyčejný život.
Tyhle obyčejné příběhy se nesmí zapomínat, tak jako dluh, který dlužíme nejenom obětem rýnovického zajateckého tábora ale i všem kteří položili své životy za naši svobodu. A jsme povinni tento dluh splácet tím, že tu historickou paměť budeme předávat našim dětem a následovníkům.
Vysvětlovat jim, že mír a svoboda není samozřejmost, že stojí na nejvyšších pozicích našich hodnot a když máme to štěstí, že za ně nemusíme bojovat se zbraní v ruce, tak je naší povinností odpracovat, aby v naši zemi byly tyto principy garantovány i pro příští generace.

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

Jaroslav Zeman

Senátor 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz