2018

21. ledna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.12.2017

NOVINKY ODS 15.12.2017

9.12.2017

NOVINKY ODS

Více ]

1.12.2017

Novinky ODS 1.12.2017

Více ]

24.11.2017

NOVINKY ODS

Více ]

9.10.2017

VOLEBNÍ FINÁLE JE TU!

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Petr Beitl: "Mír a svoboda není samozřejmost"

5.5.2017

 V pátek 5. května se u Památníků obětem II. světové války na místě bývalého pracovního tábora v jabloneckých Rýnovicích konal slavnostní pietní akt k 72. výročí ukončení světového válečného konfliktu.

Poklonit se památce obětí II. světové války a položit květinu k památníku přišlo na pět desítek lidí. Vedle představitelů města a kraje a jabloneckých zastupitelů se zúčastnili také zástupci Armády ČR, Vězeňské služby ČR, Policie ČR, předseda Československé obce legionářské, ředitelka Muzea skla a bižuterie nebo ředitelka jabloneckého spolku Českého červeného kříže. Svou květinu přišly položit i jablonecké seniorky a silné zastoupení měli i studenti.
Projev za statutární město pronesl primátor Petr Beitl. Zdůraznil myšlenku svobody a života v míru. Ve své řeči se zamýšlel nad nutností předávat historickou paměť mladším generacím a splácet tak dluh tisícům lidí, kteří položili své životy za naši svobodu.
Proslov primátora Petr Beitla k výročí
Vážené dámy, vážení pánové sešli jsme se dnes na místě, kde jsou pohřbeny oběti zajateckého tábora v Rýnovicích, abychom vzpomněli výročí konce druhé světové války.
Svoboda není nikdy dále než jednu generaci od vyhubení. Tato slova prezidenta spojených států Ronalda Reagana si dnes můžeme připomenout a v této souvislosti se i ptát kolik generací je potřeba aby se zapomnělo na hrůzy jedné velké války. Kolik generací je potřeba aby se zapomnělo, jak ta válka začala, probíhala, jaké byly její důsledky.
Jak dlouho trvá, aby příběhy obyčejných lidí, jejichž hroby jsou dnes okolo nás, přebily příběhy hrdinů, které glorifikují jednotlivce a zapomínají na smrt tisíců, na smrt těch, kteří nechtěli být hrdiny, kteří chtěli žít svůj obyčejný život.
Tyhle obyčejné příběhy se nesmí zapomínat, tak jako dluh, který dlužíme nejenom obětem rýnovického zajateckého tábora ale i všem kteří položili své životy za naši svobodu. A jsme povinni tento dluh splácet tím, že tu historickou paměť budeme předávat našim dětem a následovníkům.
Vysvětlovat jim, že mír a svoboda není samozřejmost, že stojí na nejvyšších pozicích našich hodnot a když máme to štěstí, že za ně nemusíme bojovat se zbraní v ruce, tak je naší povinností odpracovat, aby v naši zemi byly tyto principy garantovány i pro příští generace.

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Sobotka Přemysl

náměstek hejtmana -
rezort zdravotnictví
Telefon: 485226460
Mobil: 770110366
Email: 

premysl.sobotka@kraj-lbc.cz
 Přemysl Sobotka

 

Jaroslav Zeman

 

 

blog.idnes.cz
ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz