2019

8. prosince


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Petr Beitl: Radnici v Jablonci chci trochu vyladit

23.10.2010

ODS v Jablonci sestavila novou vládu s dosud znepřáteleným sdružením Domov nad Nisou. Je to zrada na voličích? Budoucí starosta města Petr Beitl si to nemyslí. "Pro město je dobré, aby se kormidlo netočilo doprava a pak zase doleva," říká v rozhovoru pro MF DNES.

JABLONEC NAD NISOU Budoucího starostu Petra Beitla (ODS) jste mohli potkávat na Prezidentské chatě na Bedřichově, v hotelu na Ještědu či v řadách jabloneckého zastupitelstva. Nyní vystoupal o schůdek výše. Ustavující zasedání by ho mělo pasovat na starostu Jablonce nad Nisou.

 


Po čtyřech letech vlády starosty Petra Tulpy přebíráte kormidlo vy. Změní se tak něco pro Jablonec?


Ambice zásadní změny pro Jablonec nemám. Radnice a řízení města je složitý mechanismus. Myslím, že Jablonec není špatně vedený, takže o zásadních změnách neuvažuji. Samozřejmě bych na radnici chtěl nechat nějaký svůj otisk. Mám na některé věci jiné názory. Myslím, že jdou udělat jinak.

 


Můžete být konkrétnější?


Například vyladit fungování radnice. Rozjet komunikaci napříč úřadem. Mám totiž pocit, že většina občanů bere úředničinu na radnici jako nutné zlo. Já bych byl rád, aby jak úředníci, tak lidé pochopili, že jedni tam jsou pro druhé.

 

Jaký je první krok, který učiníte ve funkci starosty?

Nejprve musím svolat městskou radu a stanovit si priority, rozdělit si práci po resortech a každý týden si říct, co se podařilo a co ne.

 

Máte v plánu vyměnit také nějaké úředníky či vedoucí odborů?

Na radnici se budu snažit vnést novou koncepci. Je možné, že některým lidem to nebude vyhovovat. Samozřejmě je nutné mluvit o budoucnosti a slyšet názory druhých.

 


V koalici jste se sešli s Domovem nad Nisou. Nebude vám činit problém vést město po boku rivala Petra Tulpy?

Neočekávám žádné problémy. Myslím, že byla chyba posledních čtyř let, že jsme spolu málo mluvili, a to by se nyní mělo napravit.

 


Nicméně vaše koalice může působit na voliče jako zrada. Přeci jen vybírali mezi ODS a uskupením Domov nad Nisou jako mezi dvěma soupeři. Jak to vidíte vy?

Pro město je dobré, aby se kormidlo netočilo doprava a pak zase doleva. Jablonec potřebuje nějakou shodnou vládu a ta je nyní tato.

 

Kromě Prezidentské chaty provozujete hotel Ještěd. Jakým způsobem ovlivní funkce starosty vaši dosavadní práci?

Jsme dva společníci. O mé kandidatuře jsme se samozřejmě bavili. I když působím jako jednatel a fyzicky v restauračních zařízení nejsem přítomen, stejně si budu muset odvykat, protože na Ještěd i na Prezidentskou chatu jsem vždy jezdil rád. Dovedu si představit, že předám mé pravomoci někomu jinému. Doposud jsem totiž vyhodnocoval provoz po týdnu společně s ředitelem hotelu, komunikoval se zahraničními klienty či propagoval firmu.

 

Prohlásili jste, že máte s Domovem i stejné plány pro budoucnost jablonecké přehrady. V minulosti tomu ale tak nebylo.

Mně bylo v podstatě líto, že se vynaložily peníze na projekty, které byly zbytné. Molo na přehradě je možná pěkná věc, ale více potřebujeme zrekonstruovat kiosky a sociální zařízení. Mě trápí stav některých provozů. A budoucnost? Z větších projektů se chystá štola, ale ta by měla být jednoznačně záležitostí státního rozpočtu. Když by se mělo stavět, tak bychom měli využít příležitosti a vyčistit dno jak u první, tak druhé přehrady.

 

FAKTA

Petr Beitl (44 let) Od roku 1994 podniká především v oblasti stravovacích a ubytovacích služeb. V současné době spoluprovozuje Prezidentskou chatu a hotel Ještěd. Od roku 2004 je členem Zastupitelstva Libereckého kraje a o dva roky později začal působit v zastupitelstvu Jablonce. Letos byl lídrem kandidátky vítězné ODS.

Ing. Petr Beitl, člen regionální rady, místopředseda oblastního sdružení a předseda místního sdružení

DISKUZE 2 příspěvků
26.10.2010 (11:51:32) - Jarka
Zdravím Petře a blahopřeji. Jsem rád, že začaly nejsilnější jablonecké subjekty komunikovat a jsem rád, že se domluvily na společné vládě a očekávám, že nyní přímá komunikace povede přes argumenty k dobrým skutkům. Přeji si, aby pokračovala v Jablonci koncepce nového centra u Nisy, aby se řešil a vyřešil dopravní systém ale také bych si přál aby se nazapomnělo na dva malé či velké problémky jako jsou nevyužité budovy obou bývalých porodnic. A také Jablonex, nestálo by perspektivně za úvahu využít tuto kancelářskou budovu pro řadu úřadů, které jsou dnes rozstrkány kolem centra města, kam není dopravně dobrý přístup, nejsou parkovací plochy? S Domovem budete mít nyní velkou sílu, chtělo to přes krizi nekrizi s Jabloncem opět pohnout dopředu.
25.10.2010 (11:38:20) - Tony
Vážený pane, k Vašemu zvolení Vám gratuluji ! Jablonecká radnice změny ovšem potřebuje jako sůl.
Od roku 1989 se zajímám o bezpečnostní otázky, byl jsem v řadě funkcí, včteně komise pro výběr městských strážníků jako zastupitel .Ostatní , zde nebudu vyjmenovávat.
Jen Vás velmi prosím ,udělejte pořádek v oblasti městské policie. Zde se objevují jevy se kterýmy se osobně
těžce smiřuji a dokud zde budu bydlet budu na některé aspekty poukazovat.
Myslím , že změna ředitele MP by jen věci prospěla. Děkuji Vám za pozornost. Snad se někdy posetkáme.
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz