2023

26. března


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Pochod homosexuálů? Proč ne kominíků?

6.8.2011

Hladinu společnosti rozvířilo vyjádření prezidentského vicekancléře Petra Hájka, v němž označil gaye za devianty v souvislosti s chystaným pochodem Prague Pride, který zaštítil primátor.

Slovo "pride" má povícero významů. V češtině znamená toto slovo pýchu, domýšlivost, hrdost, nadutost, chloubu, nafoukanost, nejlepší léta a smyslný chtíč. Zde je tedy zcela jasný rozdíl od slova "parade", což by velice pravděpodobně odpovídalo chystanému pochodu lépe. Ale budiž, homosexuálně orientovaní si zvolili pýchu, hrdost, chloubu a smyslný chtíč.

Možná by bylo dobré si připomenout, co vlastně "gay pride" prezentují. Jde o průvody oslavující gay, lesbickou, bisexuální a transgender kulturu. Slouží též jako demonstrace za práva neheterosexuálních menšin. Já tedy nevím, ale nevšiml jsem si, že by tito lidé měli nějaká jiná práva než většinová společnost.

GLBT menšinu nikdo nediskriminuje. Jsou zaměstnáváni stejně jako heterosexuální lidé, nemají kvůli své orientaci menší výdělky, nikdo je nenutí, aby dávali svou orientaci najevo například nošením nějakého označení, nejsou za svou orientaci nijak trestáni, mohou vstupovat všude, kam heterosexuální většina, zkrátka, sexuální orientace nikoho nezajímá, nejde-li o nějaké místo, kde by to skutečně bylo překážkou k výkonu zaměstnání.

První protesty se konaly v roce 1969 jako reakce na policejní razii v klubu Stonewall Inn. Tehdy šlo o násilné demonstrace gayů a lesbiček. Klub patřil italské mafii a při policejní razii bylo zjištěno, že bar neměl povolení k prodeji lihovin a byly porušeny hygienické předpisy.

Při razii měli být mimo jiné transvestité rozeznáni od žen a zatčeni, příslušníci mafie eskortováni a všichni přítomní identifikováni. Zásah se ale policii vymkl z ruky a rozvášněný dav skládající se z návštěvníků Stonewall Inn a z lidí, kteří se seběhli z okolí, tvrdě policii napadl. Násilnosti gayů a leseb pak pokračovaly na demonstracích.

Myslím si, že u nás v dnešní době není potřeba za práva GLBT menšiny bojovat, protože je každému jedno, jakou má kdo orientaci. Nehledě na to, že pokud řekneme, že má nějaká menšina specifická práva, vyčleňujeme ji ze společnosti, a to je to, proti čemu vlastně chtějí GLBT menšiny bojovat.

Proč tedy vznikl takový rozruch? S panem Hájkem nemohu stoprocentně souhlasit. Ba dokonce se ho ani nezastávám, protože já jsem se narozdíl od něj z opice evolučně vyvinul. Pan Hájek používá ostrá slova a vždy říká to, co si myslí. V tom si zaslouží přinejmenším stejný prostor jako každý jiný.

Pan Hájek nepotřebuje, aby ho někdo okřikoval nebo aby politici ve vidině zisku politických bodů hned spěchali s požadavkem, aby ho prezident umravnil. Není totiž důvod. Mnozí politici nemohou skousnout, že někdo říká otevřeně své názory a kašle na politickou hyperkorektnost, kterou považuje za pokrytectví.

Je to snad kvůli slovu deviant? Deviant je člověk trpící deviací. Deviace je významově odchylka, úchylka, vybočení, odklon od normy. Homosexualita je odchylkou od normálu, takže není vůbec co kritizovat. Jde zase jen o požadavek na politickou hyperkorektnost.

LGBT komunita se snaží normální společnost přesvědčit o tom, že jejich deviace ve smyslu odlišnost je vlastně normálem. Proč tedy bojují za svá práva a sami se vyčleňují z té normální společnosti? To zkrátka jednomu nejde na rozum.

Mám pocit, že za pochodem je jen obyčejný exhibicionismus. Zkrátka takový výkřik, podívejte se na mě, já jsem jiný než vy, ale jestli mě nebudete považovat za stejného jako jste vy, budete mě diskriminovat a já budu za svou jinakost bojovat.

Proč vlastně musí tato komunita dávat na odiv svou sexuální orientaci? Tak jste jinak sexuálně orientovaní, no a co? Dělat ze své odchylky od normálu nějakou přednost nebo se tím povyšovat nad většinovou společnost mi přijde dost ujeté.

Dělají snad stejné pochody lidé jinak postižení? Máme snad pochody retardovaných? Vozíčkářů? Nevidomých? Blonďáků? Pokud by příroda zamýšlela homosexualitu jako normál, pak by zařídila, aby se mezi sebou mohli množit jedinci stejného pohlaví.

Takový humbuk kvůli své jinakosti a boj za zařazení do normálu snad ani není zapotřebí. Mimochodem, až budou pochodovat a stavět na odiv své kominictví kominíci, bude má reakce úplně stejná. Dělat z homosexuality politikum určitě normální není, a tak mohu souhlasit s postojem Václava Klause.

Závěrem jen takový drobný vzkaz GLBT komunitě. Nesnažte si hrát na něco, čím vlastně nejste. Jste lidé, nikdo vás nediskriminuje a podobnými akcemi se sami vyčleňujete ze společnosti, což následně kritizujete. Anebo vám jde právě o to?


--------------------------------------------------------------------------------

 

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz