2020

úterý 21. ledna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Pravá práce nastane až teď

3.1.2011

Do starostovského křesla usedl Petr Beitl až po loňských volbách. Jak sám říká, dosud to bylo především o rozkoukávání. S příchodem nového roku už ale podle něj začíná skutečná práce. V rozhovoru nám nastínil, jaké má cíle, na co se v letošním roce mohou Jablonečané těšit a mimo jiné i to, jak se vlastně dostal na radnici.


Jak jste strávil uplynulé vánoční svátky a závěr roku?


Svátky jsem strávil samozřejmě se svou rodinou. Jen jsem je už podruhé trochu rozšířil ještě o štědrovečerní setkání s jabloneckými seniory v hotelu Petřín. A musím říci, že jsem se zde dozvěděl hodně věcí, které znepříjemňují starším lidem život ve městě. Hodlám je zúročit ve své práci.


Ve funkci starosty jste zatím poměrně krátce, přesto… změnilo to nějak váš osobní život?


Jak říkáte, ve funkci starosty jsem opravdu ještě velmi krátce, proto je trochu předčasné hodnotit, jak to změnilo můj život. Jistě změnilo, ale myslím, že ty největší změny nastanou nyní. Čas, který jsem zatím na radnici strávil, byl ještě takový pozorovací. Pravá práce nastane teď.


Čím jste chtěl být jako malý? A na základě čeho přišla později myšlenka stát v čele města?


Podle nejstarší vzpomínky, která se mi vynoří, jsem chtěl být kosmonautem. To už asi neklapne. Hlavní překážkou byla paní učitelka ve školce, která mi tvrdila, že kosmonaut musí jíst špenát.
Pokud jde o kandidaturu na starostu, to původně nebyla myšlenka ani plán. Cesta na radnici trvala téměř čtyři roky a byl to spíše sled událostí a procesů, které mě postupně utvrzovaly ve správnosti tohoto kroku. Velmi důležitá pro mě byla důvěra lidí, kteří mě obklopovali a obklopují.


Jak vnímáte dopad hospodářské krize na chod města, případně na občany? Začíná už se situace opravdu lepšit, jak naznačují statistiky úřadu práce z posledních měsíců?


Byl bych rád, kdybych mohl s plnou zodpovědností říci, že se situace lepší a krize pomíjí. Já ale přece jen ještě tak velký optimista nejsem. I proto tvoříme rozpočet města jako úsporný, ba přímo řekl bych krizový. A ten dopad vidím v tom, že budeme striktně omezovat investiční akce, pokud by byly v plném rozsahu hrazeny z městské pokladny, a budeme velmi vážně zvažovat, co bude město opravdu realizovat, do čeho vloží peníze a co odloží.


Byl pro vás rok 2010 výjimečný i něčím jiným než nástupem do funkce starosty?


Výsledek voleb a nástup na místo starosty byly události, které všechno ostatní v roce 2010 posunuly do pozadí. Další významnou událostí byl fakt, že se mi díky stresu při přípravě volební kampaně, změně životního stylu i pravidelnému sportování podařilo obrátit trend ve změně mé osobní hmotnosti a po dlouhých letech přibírání začala má váha postupně klesat.


Na co se mohou obyvatelé Jablonce těšit v nadcházejícím roce?


Nerad slibuji, rád říkám to, co už přesně vím. Takže Jablonečané se mohou s určitostí těšit na otevření obnovené hasičské zbrojnice, nyní sídla Městské policie Jablonec. A velkou radost asi uděláme obyvatelům dvou zdevastovaných bytových městských domů v ulici Na Vršku, které opravdu razantně opravíme.


Bilancujete na konci roku? A dáváte si předsevzetí nebo další cíle?


Já bilancuji spíše při oslavách narozenin. Předsevzetí si nedávám, protože změnu letopočtu nepovažuji za nic tak důležitého, abych tím řídil svůj život. Pokud je člověk schopen vnímat okolí, měl by přiměřeně reagovat na sled událostí v průběhu celého roku. Ostatně ona ta lidská vůle bývá většinou po novoročních oslavách dost nalomená. Ty nejdůležitější profesní cíle jsem si dal při převzetí funkce starosty: Provést Jablonec obdobím krize a nastartovat další rozvoj. To je ovšem práce minimálně na čtyři roky.


Co byste popřál obyvatelům Jablonce do nového roku?

 

Popřál bych jim hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. Myslím, že to je nejvíc, co člověk může mít. A jako starosta Jablonce bych jim přál, aby se jim tady dobře žilo a pracovalo.
.
 

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz