2020

úterý 21. ledna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Přemysl Sobotka: Ozvěny dne

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Poslouchal i předseda Senátu, občanský demokrat, Přemysl Sobotka.. Dobrý den.

 

Přemysl Sobotka, předseda Senátu PČR (ODS):

Dobrý den, já vás zdravím.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Pane předsedo, co vy říkáte na ty výhrady Iniciativy Proalt. Nebylo by přece jen logičtější, aby horní komora počkala na ty nové senátory a až pak jednala o úsporných zákonech, které předkládá vláda?

 

Přemysl Sobotka, předseda Senátu PČR (ODS):

Já neberu politické názory mého předřečníka, na to má plné právo, ale když tak operuje ústavou a dalšími zákony, tak by si měl přečíst první věc, kterou bych mu dramaticky vytknul, že 100 m od parlamentu a senátní horní komorou parlamentu, se nesmí stávkovat a zabraňovat senátorům vstupu, a to oni dnes předvedli, a to já si myslím, že je vrchol ignorance zákonu, tak ať se neohání a navíc ustavují zákony, si účelově vykládá si ze svého pohledu, ale je dobré si poslechnout skutečné znalce ústavy a ti se shodují s tím, že náš mandát končí 13. Rozdíl je vznik mandátu, to znamená volby a druhá věc je 30 dní na možné stížnosti a teprve slibem začíná výkon mandátu, a jestliže máme v historii kauzu senátorky Lastovecké, kde byl rozpor. Kdyby ona podle jejích představ nastoupila, začala hlasovat, všechny zákony, které se v té době projednávaly, by byly napadnutelné.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Pane předsedo, k té mojí otázce přece jen k těm úsporným zákonům nebylo by logičtější, aby počkala horní komora, přestože váš mandát, jak říkáte, je nezpochybnitelný na ty nové senátory? Aby to mělo třeba větší váhu v očích některých lidí.

 

Přemysl Sobotka, předseda Senátu PČR (ODS):

Tady musíme říct, že vláda se rozhodla, premiér mě požádal, požádal i dolní komoru, jde o legislativní nouzi, o zkrácené jednání plénum dnes svým hlasováním rozhodlo. Počkat na nové senátory by znamenalo, že nebavme se o výsledku, bavme se o tom, že by to časově bylo velmi komplikované a jsou to věci, které zasahují i do daní a daně by měly začít vždycky s celým rokem. To znamená, měly by ty zákony nebo respektive musí zákony platit 1. 1. Já v tom nevidím žádný rozpor. A ještě k tomu, co pán přede mnou říkal, že poslanecká sněmovna nejedná po dni voleb, nemá pravdu, měl by se podívat, že vždycky je to období kratší v rámci toho rozhodnutí prezidenta a oni i hlasovali dalších ještě asi 6 - 7 dní. Takže je dobré se bavit o tom, co je opravdu realita a co je naivní představa lidí, kteří si to vykládají po svém.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Říká předseda Senátu Přemysl Sobotka o ODS, já vám děkuji na shledanou.

 

Přemysl Sobotka, předseda Senátu PČR (ODS):

Na shledanou.

 

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz