2019

úterý 15. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Přemysl Sobotka: Pokoru musí doplňovat zcela konkrétní práce

14.8.2010

Pohromy typu povodní, které postihly v minulých dnech především severní Čechy, musí člověk přijímat s určitou pokorou vůči přírodě a hlavně a především s pokornou snahou konkrétně a účinně pomoci postiženým spoluobčanům.

Články také na blogu ZDE

Jako člověk celoživotně srostlý s Libereckem, jsem řadu let ve stálém kontaktu s občany tohoto regionu. Znám řadu zdejších lidí i starostů (a také jejich starosti) a jako občan i senátor jsem musel zákonitě okamžitě zareagovat již v okamžiku, kdy bylo zřejmé, že českému severu příroda začíná ukazovat svou méně vlídnou tvář.

Proto jsem okamžitě informoval svého kolegu senátora a ministra obrany Alexandra Vondru a žádal jej o pomoc. Jsem rád, že novopečený ministr reagoval pružně a nezaspal jako někteří z těch, kteří mohli mít přímo v regionu více informací a drželi se přesto šablon, které však neodpovídaly nastalému vývoji.

Osobně jsem se vydal na Frýdlantsko, abych se za čerstva seznámil se situací, přestože jsem riskoval, že mohu být někým žlučovitým označen za povodňového exhibicionistu, přestože právě mě je tento způsob získávání mediální pozornosti zvláště protivný.

Postávat někde v holínkách s lopatou a čekat, až se kolem mihne nějaký reportér či kameraman by byla skutečně ubohá předvolební šaškárna. Rozdávat okázale pomoc z prostředků, které jsou k tomu předem určené, rovněž. Pokoru k postiženým prostě musí naplnit zcela konkrétní účinná práce.

Mým hlavním úkolem je teď sehnat peníze pro konkrétní postižené mikroregiony Liberecka, jak jsem se dohodl se starosty, kteří by rozdělovali tyto na základě hlubší znalosti poměrů v obcích, a proto budu peníze směřovat na regiony Frýdlantsko a Chrastavsko. Pokud jsem nestál o publicitu ve chvílích, kdy se krajem valila voda, teď by mne případný nezájem novinářů mrzel. Konstruktivní mediální pomoc formou informací je cenná především nyní. Obávám se však, že pozornost novinářů se za pár dní otočí jiným směrem podle neblahého hesla dnešní doby, že pozitivní zpráva není pro noviny žádná zpráva. Doufám, že se mýlím…

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/premysl-sobotka.php?itemid=10520

MUDr. Přemysl Sobotka, předseda libereckého RS ODS a předseda Senátu PČR

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

Jaroslav Zeman

Senátor 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz