2024

26. května


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Primátor Korytář shání špínu na kolegy, tvrdí jeho náměstek

12.4.2011

"Mám konkrétního člověka, za nímž primátor přišel, řekl mu, že mu dá odměnu sedmadvacet tisíc korun a rovnou se ho zeptal, zda o mně nemá nějaké informace. Chtěl vědět, jestli jsem třeba nepostupoval při této akci nějak nestandardně. Přitom, když jsem předtím chtěl odměny pro své lidi, kteří na projektu pracovali, bylo mi řečeno, že v městské kase na to nejsou peníze," řekl Martin.

ČSSD, Unie pro sport a zdraví, Liberec občanům a Věci veřejné se dohodly na menšinové koalici, která bude hledat podporu u ODS a KSČM. Komunisté už dali najevo, že nepodpoří nestabilní projekt. Posílení vlivu ODS zase ČSSD zakázal předseda strany Bohuslav Sobotka.
 

Martin je členem ČSSD, která nedávno vypověděla Korytářově Změně pro Liberec koaliční smlouvu a spolu s dalšími bývalými stranami liberecké koalice usiluje o jeho odvolání (více čtěte zde).

Další náměstek Jiří Šolc ze sdružení Liberec občanům sice o žádném podobném případu ve svém resortu neví, nicméně prý má pocit, že Korytář shromažďuje informace i o něm.

"Nemám žádné důkazy, ale třeba na začátku chtěl mít primátor počítačový přístup do agendy všech odborů, na což nemá právo. Může sledovat pouze ten, který vede," poznamenal Šolc.

Korytář považuje obvinění za nesmysl. "Je to blábol, snaha o diskreditaci. Nikdy jsem nikoho neuplácel a rozhodně s tím nechci začít. Pokud má pan náměstek nějaká podezření, ať je doloží a podá trestní oznámení," řekl Korytář.

Primátor se domnívá, že takových obvinění se před sobotním zastupitelstvem, které bude jednat o jeho odvolání, objeví ještě celá řada. "Jak se proti tomu bránit? To si mohou vymyslet třeba i to, že jsem znásilnil zebry v zoologické," dodal.

Později zaslal prohlášení, že od Martina očekává veřejnou omluvu, jinak se bude bránit právní cestou.

"Žádám pana náměstka, aby své tvrzení doložil a obrátil se na orgány činné v trestním řízení, nebo aby se mi za křivé nařčení veřejně omluvil," napsal.

Korytář chce, aby jednání o jeho osudu vidělo co nejvíc lidí
Shánění kompromitujících informací není to jediné, co koaličním partnerům vadí. Ti nyní kritizují i to, že Korytář podle nich zbytečně utrácí městské peníze.

Původně chtěl totiž přemístit sobotní jednání zastupitelstva do kulturního domu, aby na něj mohlo přijít více lidí, mezi kterými má mnoho příznivců. Protože by za zastupiteli musela cestovat i technika, vyšlo by zasedání na několik desítek tisíc korun.

"Pan primátor tak přišel s mnohem zajímavějším nápadem. Chce instalovat na náměstí před radnicí velkoplošnou obrazovku. To je sice chvályhodné, ale takové divadlo bude stát městskou kasu okolo sto tisíc korun," říká Martin.

Sobotní zastupitelstvo bude zřejmě pro Jana Korytáře poslední v roli primátora. Jeho koaliční partneři totiž trvají na jeho odvolání a počítají se sestavením nové vlády (více čtěte zde).

Liberecké ČSSD ale značně zúžilo manévrovací prostor stranické vedení. Předseda strany Bohuslav Sobotka i v pátek řekl, že nesmí dopustit, aby v Liberci vzrostl vliv ODS.

"Doufám, že se dohodneme, pokud ne, jsme připraveni jít do opozice. Rozhodně ale nebudeme snadný soupeř," poznamenal Korytář.

 

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz