2022

pátek 9. prosince


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Pyrrhovo Paroubkovo vítězství?

29.3.2009

Jiřímu Paroubkovi zvoní hrana. Ve své chorobné touze po moci se totiž neumí dívat kupředu. Jinak by Topolánkovu vládu nesestřelil právě v téhle době.
Zapomněl, že po demisi vlády bude mít hlavní slovo prezident Václav Klaus – odpůrce Evropské unie. A že Klaus udělá všechno pro to, aby české předsednictví EU ostatním členským zemím zhořklo.

Mirka Topolánka považuje za příliš proevropského. Proto by mohl spíš jmenovat úřednickou vládu, která by jednání v Bruselu podle jeho dirigentské taktovky torpédovala. Nejen to – přijetí Lisabonské smlouvy, o kterou Paroubek tolik usiloval, se tím oddálí do nekonečně vzdálené budoucnosti.

Paroubek si neuvědomil, jak bude na likvidaci Topolánkovy vlády reagovat veřejnost. A průzkumy veřejného mínění a názory prostých občanů ukazují, že se jí to vůbec nelíbí. - čtěte Srazit vládu v době předsednictví byla chyba, myslí si většina Čechů

Už dřív průzkumy ukázaly, že při jarních eurovolbách vede o několik málo procent ODS nad ČSSD. Jistě, je to jenom průzkum, který nakonec nemusí vyjít, ale pro Lidový dům to je vážné varování.

Co když při volbách do poslanecké sněmovny, ať už budou v létě či na podzim, zvítězí ODS a postaví s lidovci (rozháraní zelení zřejmě skončili, zaplaťpánbůh) novou vládu?

Veřejnost, soudě podle komentářů na různých internetových stránkách, úterní porážka vlády dost rozčílila a socialistům plus čtyřem "konstruktivním poslancům" (jak je ohleduplně místo hanlivého označení "přeběhlíci" nazývá Paroubek), nehledě na komunisty, to dost vyčítá.

 

Není možné, že tento krok v době českého předsednictví EU, který posunuje Českou republiku na evropské a světové výsluní, berou lidé jako kudlu do zad, takže pro Paroubka a jeho partu se to stane Pyrrhovým vítězstvím a ODS přesvědčivě porazí levici?

"Konstruktivní poslanci" Tlustý, Schwippel, Jakoubková a Zubová se těsně před úterním hlasováním o důvěře vládě sešli právě s vůdcem ČSSD a jeho štábem. O čem jednali a co jim Paroubek slíbil, když se přidají k levici a zvednou ruku proti vládě, je tajné. Úplatky by to prý být neměly, protože Paroubek údajně odmítá korumpování poslanců.

Po předčasných volbách se tato čtveřice "konstruktivních poslanců" už do sněmovny nevrátí – nikdo je nebude chtít. Je pravděpodobné, že jim Paroubek nějaké trafiky nabídl – vždy může říct, že na příslušné místo vypsal nějaký vládní úřad konkurz a oni byli nejlepší. Nebude to viditelná korupce, tak co?

Ostatně vládní úřady bude zaplňovat svými stoupenci stejně horečně jako socialističtí hejtmani své kanceláře. Ale jak se bude tato čtveřice živit, když se Paroubek do Strakovy akademie nedostane a zůstane funět v Lidovém domě?

Mám pocit, že socialisté veřejnost stále víc odpuzují. Není to Paroubkovou nadutostí a mocichtivostí a Rathovým demagogickým řvaním na jakékoli téma?

Televizní záběr na šéfa ČSSD, jak mohutně vyfukuje kouř a v ruce třímá doutník, spíš připomíná nařvaného akcionáře z Wall Streetu než vůdce strany, která tvrdí, že se chce postarat o pracující (i nepracující) lid.

Těchto pár vteřin v televizi je mocnější agitka, než deset billboardů proti ČSSD. Lidem také vadí vulgarizace politiky – jejím věrozvěstem byl Miloš Zeman. A Paroubek, Rath a spol., byť to důchodce z Vysočiny nenávidí, ho s chutí následují.

A čím si získává ODS? Topolánkovým suverénním vystupováním mezi ostatními na mezinárodní scéně – vypadá to, jakoby tam odjakživa patřil.

Schwarzenbergovým (byť nestraník za zelené) nenuceným chováním šlechtice od přírody. Nečasovým jasným a přívětivým vysvětlováním sociální politiky pro lidi, navíc když se spolu s Kalouskem snaží ulehčit situaci podnikatelům. A možná i dalšími věcmi.

Ve hře o příští vládu či vlády je spousta neznámých. Nicméně stále zřetelněji se ukazuje, že pro Paroubka bylo úterní hlasování Pyrrhovým vítězstvím, které ho může po případném debaklu socialistů poslat do pekel.
 

Karel Pacner

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz