2023

pátek 3. února


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Respekt a Reflex, jin jang české pravice

2.11.2015

 Oba časopisy – RESPEKT i REFLEX jsou stálicemi na českém týdeníkovém nebi. Jejich čtenáři jsou převážně pravicoví, a přesto se oba vzájemně liší.

RESPEKT je „měkčí“, citlivější vůči životnímu prostředí, citlivější vůči běžencům, více se zabývá uměním, literaturou a přírodou. Dlouhodobě však vyjadřuje nechuť vůči politice ODS. Dodnes nemůže přijít na jméno premiéru Nečasovi a nekriticky obdivuje státního zástupce Ištvána. Preferuje Karla Schwarzenberga a poslance za TOP 09. Jeho ilustrátor Pavel Raisenauer vdechl časopisu neopakovatelný ráz a charakter časopisu dotváří i něžný genderový komiks Lely Geislerové.

REFLEX je „tvrdší“, na globální oteplování si nehraje, uvědomuje si rizika uprchlické krize, originálním způsobem komentuje současné i minulé politické události. Při pádu vlády se jednoznačně zastal premiéra Nečase a zjevně odsoudil Ištvánův amatérismus. Vytrvale kritizuje českou levici, Paroubkem počínaje a Zemanem konče, stejně jako Babišovu pseudostranu ANO. „Zelený Raul“ Štěpána Mareše se stal pojmem – jedním z nejtvrdších a nejvyhledávanějších politických komiksů.

Časopisy RESPEKT i REFLEX se vzájemně doplňují, co jednomu chybí, druhému přebývá. Přiznám se, že dříve jsem četl pravidelně jenom ten první. Druhému jsem přišel na chuť teprve před dvěma lety a dnes vzdávám hold oběma. Skvěle obsazené redakce se stálými komentátory jsou zárukou trvalého brainstormingu, který nenechává usnout ani jednu redakci na vavřínech. Jsou intelektuální základnou české pravice, jejíž myšlenky rozebírají, prosazují i konfrontují. Jsou jako JIN a JANG, které se ve svých protikladech prolínají a dynamicky proměňují. Buďme rádi, že v České republice máme takové časopisy, které nezávisle na sekretariátech politických stran jsou schopny obhajovat a prosazovat pravicový pohled na řešení problémů každodenního života.

P.S.: Aby nebylo pochyb, pod pojmem pravicových hodnot si představuji více svobody, více zodpovědnosti, méně státu, menší daně, méně regulací a méně přerozdělování.

MUDr. Vít Šlechta

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz