2019

8. prosince


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Starosti starostů jsou i mými starostmi, říká senátor

23.10.2010

Fotogalerie
Dobrý den pane předsedo, ráda bych Vám tímto vyjádřila podporu a přeji hodně úspěchů.
Věra, včera 10:48
Odpověď vložena: včera 12:01
Děkuji za Vaše přání úspěchu, je to mílé. Vzhledem k tomu, že je 12.00 hodin a je nutno ukončit mé odpovědi, chci na závěr všem poděkovat za zájem, za otázky a přeji vám všem krásný víkend. Zároveň se omlouvám, kterým jsem nestihl odpovědět. Přemysl Sobotka
Pořád kritizujete, že si váš protikandidát v senátních volbách dělá kampaň na povodních. Pokud vím, tak první kdo si dal inzerát do novin jak navštívil frýdlantsko a \"pomáhá\" lidem jste byl v MF Dnes právě vy. Nestydíte se právě před těmito lidmi, kteří mnohdy přišli o všechno? Hejtman narozdíl od vás v těch místech opravdu byl a problémy s povodněmi řešil, dle vyjádření i vašich stranických kolegů velmi dobře.
JK, včera 10:40
Odpověď vložena: včera 11:58
Nechci s Vámi polemizovat, ale v oblasti povodní jsem se pohyboval a snažil pomoci. Celý inzerát byl výzvou o pomoc.
Dobrý den, jste sportovec a hlavně Liberečák. Je Vám líto, že liberecká dominanta Ještěd chátrá a přesto, že minulá krajská reprezentace měla na jeho koupi peníze, nová garnitura ČSSD vše smetla pod stůl? Držím palce a u mne máte hlas.
Ljuba, včera 10:39
Odpověď vložena: včera 11:57
To že se nezrealizovala koupě Ještědu krajem, mě velmi mrzí, doufám, že vyjde plán, aby Ještěd koupilo město Liberec. Naší dominanty by opravdu bylo škoda. Věřím, že rozum zvítězí a tato budova se zachrání. Za Váš hlas děkuji.
Pane senátore, je pravda, co se říká o Liberci, a to, že Radim Zika je vaším levobočkem? Že jde o Vašeho syna?
Andrea Kolářová, včera 10:38
Odpověď vložena: včera 11:55
Větší blábol jsem neslyšel.
Pane Sobotko jak můžete tvrdit že jste liberecký patriot, když o pár řádků níže se pak z vašich slov dočtu že máme v LIberci Masarykovo náměstí?
Ondřej Malý, včera 10:35
Odpověď vložena: včera 11:54
Masarykovo náměstí opravdu nemáme a nejsem vědom, kdy jsem něco takového řekl. Na Masarykově ulici, která existuje jsem dokonce bydlel.
Dobrý den pane senátore, chci Vám především vyjádřit svoji podporu, kterou dnes i realizuji, protože pro mne jste „jedničkou“ do křesla Senátu PČR za Liberecký kraj. Jste politik na svém místě, s rozhledem a jasnou vizí kudy se má republika ubírat, aby prosperovala. Znám Vás velmi dlouho a líbí se mi i to, že jste zůstal svůj, nezpychnul a dovedete se bavit s obyčejnými lidmi a nikoliv je přehlížet, jak třeba činí Váš s prominutím “oranžový konkurent“. Takže se nezlobte, že Vám nekladu otázku. Anebo přeci jen: Myslím, že máme přeci jen mělké zákony. Nemyslíte, že by měly být tvrdší? Přeji Vám vše dobré a hodně štěstí.
dagi, včera 10:32
Odpověď vložena: včera 11:52
Díky za váš pohled na mne. Zákony máme takové jak byly většinově odsouhlaseny Parlamentem od roku 90, otázkou a velkou otázkou je jejich dodržování a vymahatelnost, ale to je již problém institucí, ale hlavně nás lidí. Demokracie je o dodržování pravidel a ne o anarchii, jak si nekteří myslí.
Vy si myslíte, že vám ten obarvený knír sluší?
Petra KOnečná, včera 10:32
Odpověď vložena: včera 11:50
To co mi sluší nebo ne, to je úhel pohledu okolo mě, třeba i vás.
Já si myslím, že byste už kandidovat neměl. Už jste tam moc dlouho a poněkud okoukaný a příliš sebejistý. Navíc si myslím, že komunální volby daly jasně najevo, že Liberečané už ODS nechtějí, tzn. ani v senátu. Souboj vás a pana Eichlera považuji za bezvýznamný. Jde v něm totiž o to, jestli si vybereme menší nebo větší zlo. Nemyslíte si, že už vás bylo osobně v senátu až dost?
Jan Horký, včera 10:30
Odpověď vložena: včera 11:49
Váš názor respektuji, voliči rozhodnou o tom, jestli je váš názor většinový.
Dobrý den, kritizujete hejtmana za nákup nového vozu, čím jezdíte vy? Viděl jsem vás vystupovat z BMW 7. Nepřijde mi to jako lidové vozítko. Neměl byste s kritikou začít u sebe?
Radim, včera 10:30
Odpověď vložena: včera 11:48
Auto v kterém jezdím je policejní a z hlediska zákona o ochraně ústavních činitelů, musí mít každé auto určité zvýšené ochranné prvky. Věřte, že jsme kdysi jezdil trabantem a nyní Octávií a nečíní mi to žádný problém, ale zákon neumím změnit.
Dobrý den pane senátore. V spatřujete hlavní přínos svojí práce pro občany Liberecka. Děkuji za odpověď a přeji úspěšné druhé kolo senátních voleb.
Lukáš Kubáček, včera 10:22
Odpověď vložena: včera 11:46
V politce jsem aktivní od roku 89 a snad každý vidí jak se Liberec změnil. Osm let jsem byl členem zastupitelstva města Liberec a od roku 96 v tzv. vysoké politice. Jednotlivé kroky nebudu posuzovat, mohlo by to vypadat jako samochvála :-).
Dobrý den pane předsedo, podporuje Vás rodina ve Vaši politické kariéře? Děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí i ve druhém kole voleb!!!
Petra, včera 10:06
Odpověď vložena: včera 11:44
Mohu vás ujistit, že ano. A to nejen manželka ale i mé dvě dcery, vnoučata to zatím neřeší :-).
Dobrý den pane předsedo, co říkáte na výsledky voleb v Liberci? Jsem z toho nešťastná, mám obavy, jak to vše dopadne. Pokud město vezme do \"rukou\" pan Korytář, další vláda za 4 roky bude město tahat z bláta...
Petra z LBC, včera 10:05
Odpověď vložena: včera 11:43
Pan Korytář vyhrál volby, snad sestaví koaliční radu města a ať ukáže co umí. Osobně mě výsledek do zastupitelstva města Liberec nepotěšíl, ale s tím nic nenaděláme.
Dobrý den pane předsedo, chci Vám poděkovat za to všechno, co pro Liberecko děláte a moc Vám držím pěsti, abyste vyhrál. Doufám, že tentokrát vyhraje rozum.
s-i-d, včera 10:03
Odpověď vložena: včera 11:41
Kéž by vaše přání bylo pravdou. Věřím, že je lépe něco dělat, než být pouhým populistou, ale sám sebe nemohu hodnotit, takže díky za Váš názor.
Pane Sobotko, patřím mezi Vaše obdivovatelky. Sleduji Vaše pracovní tempo a nasazení. Podle mého je obrovské a vypadáte stále svěže. Jak to děláte?
Jitka, včera 9:38
Odpověď vložena: včera 11:40
Paní Jitko, budu to muset sdělit své manželce, protože má někdy pocit, že jsem unavený a nic doma neudělám. Vaše hodnocení je příjemné :-), děkuji.
Chtěl bych vědět, co říkáte na to, že se rozmáhá to, kdy politici mají několik dobře placených funkcí - třeba kdy jsou hejtmani a zároveň senátoři. Z vašeho pohledu, lze to zvládnout? Podle mne musí jednoho z toho šidit. Díky a držím palce, dejte to!
Lukáš Vaníček, včera 9:35
Odpověď vložena: včera 11:38
Práci v Senátu znám velmi dobře a pokud si někdo myslí, že může zastávat dvě vysoké ústavní funkce najednou, tak je jasné, že nebude ani jednu pořádně. O dvou platech se mi nechce hovořit, to si vyhodnoťe sám. Díky za vaše palce :-)
Dobrý den, minulý týden jsem měla tu čest být na benefičním představení libereckého divadla F. X. Šaldy mezi hosty starosty Frýdlantu, Dana Ramzera. Pan starosta velmi otevřeně řekl, že jste se na řešení povodňové situace aktivně podílel, a že zejména díky vám se podařilo zajistit vrtulník, který zachránil 55 lidí. Musím říci, že na mě ta slova nesmírně zapůsobila a i já bych vám ráda poděkovala. Dnes proti vám stojí Stanislav Eichler. Pokud bych klíčem výběru mezi vámi dvěma určila schopnost lidsky kvalitně reagovat v krizových situacích, pan Eichler by zůstal daleko za vámi. Jeho přiživování se na tématu povodní, ať už billboardy nebo skrze webové stránky, kde mladé slečny oblečené do zářivě bílých triček spolu s politiky ČSSD měsíc po povodni odklízejí škody, je pro mě důkazem malosti. A já si pro mou reprezentaci malého člověka nepřeji. Držím vám tedy palce!
Ingrid , včera 9:27
Odpověď vložena: včera 11:36
Jsem rád, že situaci při a po povodních máte dobře zmapovanou. Nejsem člověk, který by se nechal fotit v holinkách, ale raději jsem pomáhal společně se všemi starosty shánět peníze na pomoc postiženým povodněmi. Jen pro inforamamci - v sobotu den po povodni jsme po telefonu starosty Frýdlantu informoval ministra obrany a po diskusi armáda nastoupila zhruba o tři hodiny dříve než byl požadavek krajského krizového štábu.
Pane Sobotko, vím, že milujete hory. Chystám se na víkend do Jizerek, poraďte, kam mám vyrazit?
Karel Hanuš, včera 9:06
Odpověď vložena: včera 11:33
Hory opravdu miluji jak v létě, tak i v zimě, ale tento víkend mám poněkud jiné starosti :-). Doufám, že s Vámi někde na horách někdy potkám a budeme mít šanci si popovídat.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli souhlasíte s navrhovanými změni vlády pana Nečase? Jednotlivé změny musí projít i Senátem, předpokládáte že senátoři za ODS podpoří reformy bezezbytku? Děkuji za odpověď
Jitka Skálová, včera 9:04
Odpověď vložena: včera 11:32
Všechny reformy musí být odsouhlaseny koaliční vládou a určitě budou důkladně prodiskutovány jak Poslanecké sněmovně tak v Senátu a svoji roli má i prezident republiky. Věřím, že senátoři ODS ale i ostatní koaliční senátoři tyto reformy odsouhlasí, je to nutné pro ČR.
Já ani nemám dotaz, vlastně chci jen říci, že držím palce. Jste super a chtěla bych vás mít v senátu. A hlavně bych chtěla mít prezidenta z Liberce. Sakra, já jsem tak hrdá, že jsem odsud a na vás!
Lucka Kuchařová, včera 9:00
Odpověď vložena: včera 11:29
Díky, potěšila jste mě. Co k tomu více říci, jako politika i člověka mě vaše hodnocení velmi těší.
V Liberci teď nevyhrála ODS, což mne nemrzí, ale šokuje mne, že vyhrál takový extrémistický levičák, jako je pan Korytář. Přitom patří mezi všechny ty bláznivé ekology, díky kterým budeme doplácet na energii, když si prosadili solární elektrárny. V čem je, podle vás, jeho úspěch? Nebojíte se této tendence v rámci celé republiky?
Petr Trha , včera 8:54
Odpověď vložena: včera 11:28
Voliči rozhodli o vítězi i poraženém. o tom, nemusíme diskutovat, to je výsledek voleb. Osobně nemám rád větrné elektrárny vzhledem k nestabilnímu výkonu a navíc se do naší krajiny příliš nehodí. Solární elekrárny považuji za jeden z největších podrazů na naší energetiku a je nutné si připomenout, že to celé vzniklo zákonem v roce 2005, který přes zamítavé stanovisko prosadila tehdejší koalice ČSSD a KSČM ve Sněmovně. Doufám, že se nám podaří tento problém úspěšně vyřešit, aby neměl dopad jak občany tak na podnikání.
Vážený pane senátore, v případě znovuzvolení, jaké budou Vaše priority? Můj hlas máte jistý. S pozdravem
Marcel Linek, včera 8:54
Odpověď vložena: včera 11:25
Děkuji předem za Váš hlas. Mé priority jsou obsaženy v mém \"Desateru\", a mají dvě roviny. Jedna je ta základní celostátní, kdy je potřeba provést všechny potřebné reformy, které napraví ekonomiku ČR. Ta druhá je regionální působnost, kde je nutné znát problémy celého regionu a s nadsázkou je možné říci, je starosti starostů jsou i mými starostmi.
Dobrý den pane Sobotko, jste velký sympaťák a hlavně v politice pracujete morálně. Zajímalo by mne ale, zda si myslíte, že lze politiku jako takovou zlepšit. Třeba ty změny teď, pomůže to nějak, bude nový vítr?
Martina Valoušková, včera 8:52
Odpověď vložena: včera 11:23
Děkuji vám za váš názor na mě, dokonce jsem před třemi měsíci v Praze dostal cenu slušňáka v politice od lidí, kterých si velmi vážím. Věřte, že od začátku své politické kariéry jsem nikdy od nikoho nevzal ani korunu a slovník, který používám neobsahuje vulgární výrazy i když je pochopitelně umím. Senát je určitým příkladem korektního jednání s tvrdou diskusí nad zákonem, ale po zkončení schůze jsem schopni sednout k jednomu stolu a dát si kafe. Pokud by to byl obecný je v politice, bylo by to velmi dobré.
Dobrý den pane předsedo, chtěl jsem se zeptat, co říkáte na to, jak váš protikandidát nebetyčně utrácí prachy. Teď, v době po povodni, kdy se v kraji šetří kde se dá, si kupuje limuzínu. Přitom na školy není, na opravy není, Ještěd se hroutí a on si klidně kupuje audi jak prezident.
Jiří Vaněk, včera 8:51
Odpověď vložena: včera 11:20
Těsně před volbami nechci na svého protikandidáta příliš útočit ale v době, kdy kraj prakticky nemá peníze, považuji za luxus kupovat jedno auto za skoro 2 milióny korun. Navíc za dva roky, kdy je ČSSD na kraji ve vedení, se hospodaření z plus 500 mil. dostalo na nulu. Něco je určitý populismus při povodních a něco je práce a věřte, že tu situaci jsem pomáhal řešit již od prvního dne, ale nemusel jsem u toho být na TV kameře.
Dobrý den, paní Bobošíková straší Lisabonskou smlouvou ve spojitosti s vami a návrácením majetku odsunutých Němců. Jo to opravdu tak tragické? Mohu se například jako majitel staré vily v Liberci obávat o to, že jednouho dne příjde Němec, dostane nemovitost zpět a já nebudu mít nic? Prosím o odpověď, děkuji.
Václav H., včera 8:39
Odpověď vložena: včera 11:17
Lisabonská smlouva, navíc s dodatkem, který jsme jak ve Sněmovně tak v Senátu přijali nedovoluje otevřít tzv. Sudetské dekrety, nemusíte v žádném případě ani nikdo jiný obávat o své majetky. Paní Bobošíková opravdu straší a její reklamu v novinách nebudu komentovat, je lživá, možná si by měla vzpomenout, že kandidovala na funkci prezidenta na návrh KSČM.
Pane senátore, jaké jsou vaše politické vize? Čeho byste chtěl dosáhnout a co byste chtěl na prvním místě, buď jako senátor nebo jako prezident ČR prosadit? Děkuji
Pavla Novotná, včera 8:08
Odpověď vložena: včera 11:15
Dnes, kdy vám odpovídám, bych rád vyhrál 2. kolo senátních voleb, vše ostatní se bude řešit až dle výsledku voleb. Je zbytečné o tom, nyní spekulovat. Jako pravicový politik chci pomoci zlepšit ekonomickou situaci ČR a vyřešit obrovský státní dluh, který exituje a bohužel se v dobách nejlepšího růstu HDP prohluboval, což nyní musíme řešit.
Dobrý den pane předsedo není vám trapné se schovávat v případě stamilionového dluhu po mistrovství světa v lyžování za Kateřinu? V Liberci přeci všichni moc dobře vědí že jste byl u zrodu mistrovství vy primátor Kittner a společnost Syner která pak získala zakázky při budování areálů pro mistrovství za stovky milionů korun. Není vám trapné schovávat se za ženu vedle které jste se tak rád nechával fotografovat když byla ještě na vrcholu své slávy?
anna, předevčírem 23:12
Odpověď vložena: včera 11:12
Stantdartní otázka, opravdu jsem nikdy nebyl součástí organizačního výboru MS, takže jsem neměl ani trochu šanci do toho zasahovat. Dluh, který je obrovský musí řešit stát, Svaz lyžařů a město Liberec, kterým bylo MS přiděleno. To že to bylo krásné mistrovství, to snad nezpochybňujete, ale za ekonomiku jsem nikdy nezodpovídal. To není výmluva, to je realita.
Víte o tom, že se v liberecké nemocnici stále dělají lymfografie ?
kubr, předevčírem 20:03
Odpověď vložena: včera 11:10
Byla to metoda a ještě existuje i když se používá vzácně, kterou jsem v nemocnici zavedl a orientačně jsem tak vyšetřil mnoho pacientů a tím zjednodušil a zrychlil jejich diagnózu event. průběh léčení. Těším mě, že jste si na to vzpomněl.
Dobrý den pane Sobotko, rád bych položil jedinou otázku - nejste z té politiky unavený? Jak se srovnáváte se svou funkcí hromosvodu a fackovacího panáka, který leckdy \"za všechno může\" a každé slovo si musí obhájit před masou lidí, když už ne před Senátem, tak alespoň před novináři? Musí to být náročné na psychiku... Děkuji za odpověď, hezký den.
Jan Hulán, předevčírem 19:23
Odpověď vložena: včera 11:08
Unavený nejsem, právě naopak, řešení problémů mě stále baví a osobně si myslím, že práce jak v Senátu tak obecně v politice je nutná. Voliči rozhodnout o tom, jak jí hodnotí. To, že jsem hromosvodem kritiky je jasné, není to někdy jednoduché ani příjemné, ale patří to k životu politika.
O Vašem nezřízeném pití alkoholu kolují již legendy. Co je na nich pravdy a pokoušel jste se případný problém nějak řešit?
Katka B., předevčírem 13:24
Odpověď vložena: včera 11:06
Žádný problém s alkoholem nemám a pokud jste mě viděla opilého tak mi to zdokumentujte. To že si dám skleničku červeného nebo jedno pivo nic neznamená, patří to předpokládám nejen k mému ale i k vašemu životu.
Na dotazy ohledně korupce v Liberci (Kittner, Syner) jste vždy odpovídal vyhýbavě a frázemi, že tu žádná není apod...jak se díváte na to, že Vaše spolustraníky voliči vypráskali z radnice?
Honza K., předevčírem 13:15
Odpověď vložena: včera 11:04
Korupce je věc, kterou opravdu nesnáším a pokud máte nebo někdo jiný důkazy podejte trestní oznámení. Osobně se nezastávám firmy Syner, stejně tak od roku 98 nejsem na radnici, takže nemám informace jiné než z médií. Voliči rozhodli a vítěz ať dokáže svoji prací podtvrdit svůj úspěch ve volbách.
Byl jsem se na Vás podívat ososbně a mám dojem, že tten člověk z plakátů je úplně někdo jiný - jiná pleť, zuby, tak o 15 let mladší...Když takto blafujete při kamapani, co budete dělat po volbách?
Jiří Hýba, předevčírem 10:06
Odpověď vložena: včera 11:02
Váš osobní dojem je opravdu vaším dojmem, žádným způsobem jsem nebyl počítačově upraven k lepšímu.
Pane Sobotko, jste znám svými, např.podle mne až patetickými a skutečné problémy zakrývajícími, antikomunistickými postoji. Jak vysvětlíte, že jste absolvent VUMLU (Večerní univerzita marxismu-leninismu), kandidátem do KSČ (ZO při nemocnici Liberec)? Nevypovídá to o Vašem kariérismu za každého režimu?
Jan Hrozný, předevčírem 10:02
Odpověď vložena: včera 11:01
Kandidátem KSČ jsem nikdy nebyl a opravdu jsem po tom netoužil. Většina lékařů v nemocnici, kteří nebyli v KSČ dostali na vybranou buď absolvovat tzv. VUML nebo byli bez šance pracovního postupu. Vzhledem k našim odbornostem nás většina chodila na VUML. Vše jsem již opakovaně vysvětloval.
 

Deík - http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/starosti-starostu-jsou-i-mymi-starostmi-rika-senat.html

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz