2019

úterý 15. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Sudová: na kandidátce jsem jen do počtu

13.8.2010

V tomto týdnu musely strany, politická uskupení a sdružení odevzdat své kandidátky. Mají však ještě čas své koně doplňovat, vyškrtávat či popřípadě měnit jejich pořadí. Domov nad Nisou s hnutím Starostové a nezávislí má ale jasno. Lídrem je současný starosta Petr Tulpa a mezi třiceti jmény by se nic už měnit nemělo.

Dali rovnou šanci mužům i ženám

„Máme stejný počet mužů a žen a na kandidátce jsou vždy střídavě,“ potvrdila senátorka Soňa Paukrtová z druhé pozice kandidátky. Pyšní se také nejmladší ženou, a to teprve dvaadvacetiletou Hanou Langrovou, která stihla bojovat o přízeň voličů jako čerstvě dospělá už minule.

Oproti tomu novou ženou v seznamu je sportovkyně a účastnice zimních olympiád Nikola Sudová. Na rozdíl od svých kolegyň se do politiky, přestože kandiduje, určitě nechystá.

„Budu za stranou stát celé čtyři roky, ale vzhledem k vytížení nepočítám, že budu v zastupitelstvu pracovat,“ uvedla lyžařka se jménem na dvacátém místě.

Nováčků je více než třetina oproti kandidátce v roce 2006. Lidé mezi novými muži najdou třeba ředitele Dopravního podniku Luboše Wejnara nebo zástupce ředitele ZŠ Mozartova Michala Polmana.

S kým se chystají do party?

Soňa Paukrtová si dokáže představit koalici se všemi vítězi mimo komunistické strany. To je podle ní dohoda v celé republice a i v Jablonci ji budou respektovat.

„Pro následující volební období nejsou vyloučena ani vyjednávání s Občanskou demokratickou stranou,“ poznamenala. Petr Tulpa konstatoval, že se řadí ke středopravé politice.

Ovlivní Jablonec výsledek parlamentních voleb a následné vyjednávání? Dva nesmiřitelní rivalové „modří ptáci“ a „oranžové růže“ se na nejvyšších postech logicky neshodli. Pravá s levou nešly ani tentokrát dohromady. Co ale středopravý Domov nad Nisou a ČSSD v Jablonci?

Vládnou spolu na jablonecké radnici už čtyři roky. Bez komunistů, jen se Stranou pro otevřenou společnost a s SNK–ED získali většinu v zastupitelstvu a ve volbách vítěznou ODS přehlasovali.

Ve hře jsou dva přeběhlíci

„Před čtyřmi lety neměli sociální demokraté to samé postavení, jako mají nyní,“ tvrdí starosta Tulpa. „Tehdy jsme neměli moc jinou možnost,“ poznamenala Paukrtová. Řady sociálních demokratů ale velmi výrazně posílili dva přeběhlíci.

Lukáš Pleticha a Jindřich Berounský, kteří se na post místostarosty a radního dostali za Stranu pro otevřenou společnost. Pak změnili oba kabát na oranžovo.
„Vstoupili k sociálním demokratům, aniž by nás o tom předem informovali,“ pokáral je Tulpa. Bude jim zřejmě odpuštěno.

Tentokrát do možných povolebních jednání zasáhne i kandidující TOP 09 a Věci veřejné. „Už nyní probíhají určitá jednání, ale jsou čistě informativní,“ potvrdila Soňa Paukrtová.

Místostarosta Petr Vobořil konstatoval, že si spolupráci vyzkoušeli v roce 1994 s ODS a nyní s ČSSD. „Teď ji můžeme vyhodnotit,“ dodal s tím, že se mu líbil i model s ODS v radě města. S tím ale nesouhlasila ODS, protože v radě je i komunista. Václav Vostřák a Pavel Žur z ODS proto odešli.
 

Zdroj: Jablonecký Deník, autor Lenka Střihavková

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

Jaroslav Zeman

Senátor 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz