2018

pondělí 22. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

21.9.2018

Novinky ODS 17. - 21.9.2018

Více ]

14.9.2018

NOVINKY ODS 10. - 14.9.2018

Více ]

7.9.2018

NOVINKY ODS 3. - 7.9.2018

Více ]

24.8.2018

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

U nás v ODS má Zeman víc fanoušků a znovuzvolení má v kapse. Souhlasím s ním v postoji k imigraci, nepřizpůsobivým, k Putinovi, Trumpovi i Číně... Pravicový senátor hovoří

13.3.2017

ROZHOVOR Senátor Jaroslav Zeman (ODS) chválí prezidenta Zemana za jeho postoj k Rusku, Číně, imigraci, a že není eurohujer. Nemá k němu zásadní výhrady. Dle něho má v ODS více fanoušků. Podle jeho názoru bude Zeman poměrně jasně znovu zvolen prezidentem.

Miloš Zeman oznámil, že bude znovu kandidovat na prezidenta. Co tomu říkáte?
To se dalo čekat. To ani jinak nemohlo dopadnout, protože má tak silnou podporu za celé své období, že nemohl říci ne. On je 25 let konzistentní, je pořád stejný. I když ho někdo nemá rád, tak musí přiznat, že pořád hlásá to samé a nepřevléká kabáty. Je to určitá jistota. Když dostane od voličů důvěru, tak já osobně nemám žádný problém s tím, že bude nadále prezidentem.

V čem podle vás prospívá české společnosti?
Je protiváhou vlád i různých proudů ve společnosti. Já s ním sdílím podobný názor v pohledu na sankce vůči Rusku, ve vztahu k Číně se také shodujeme a oba dva máme kladný postoj i k Donaldu Trumpovi. Takže mně Miloš Zeman jako prezident z větší části vyhovuje. Je dobře, že vyvažuje ten pohled velké části politické reprezentace, který je rozdílný. Též podporuji jeho stanoviska k imigraci či k naší nepřizpůsobivé komunitě. Myslím si, že Miloš Zeman ani myšlenkově nepochází ze sociální demokracie. Klidně by mohl pocházet z pravice a nedělal by jí ostudu. (smích)

Co říkáte jeho zahraniční politice? Má dobré kontakty na Putina, Čínu, nyní i na Američany s Trumpem i na některé politiky EU a Evropy... Je to úspěch?
Já to beru kladně. I kdyby měl špatné vztahy s evropskými politiky, tak to beru tak, že je svůj a že se snaží nějakým způsobem chránit české národní zájmy a není to takový eurohujer, jakými jsou někteří vrcholní činitelé evropských států i u nás. My jsme v první řadě Česká republika, a ne Evropská unie.

Jsou nějaké věci, které byste mu vytknul? V čem by se měl zlepšit?

Zásadního bych mu nic nevytknul. Na své postoje má právo, protože dostal silný mandát. Že by mě s něčím vyloženě štval, to ne... Jestli občas vyznamená někoho ze svých příznivců, kdo by podle mě tu medaili neměl dostat... Tak to dělal každý prezident před ním. Takže v těch věcech, které by se mu daly vytýkat, je stejný jako jeho předchůdci. Takže celkově bych mu ani nic nevytýkal.

Vy jste senátorem za ODS, která je k Miloši Zemanovi dost kritická a chce podpořit jiného kandidáta proti němu. Nenadávají vám kolegové ve straně, že máte poměrně pozitivní prohlášení o Miloši Zemanovi?
Ne, ne. On má v ODS více fanoušků. Nemůžu je jmenovat, ale má jich tam víc. (smích)

Takže máte v ODS tajný klub přátel Miloše Zemana... (smích)
Jo, jo. (smích) Senát není tak vyhrocený.

Jaké šance mají jeho případní protikandidáti, kteří jsou zmiňováni, jako jsou Michal Horáček, pánové Drahoš, Hilšer, Stropnický...?
Já bych jim všem přál, aby byli prezidentu Zemanovi důstojnými soupeři, aby to mělo nějakou úroveň. Ne, aby to bylo tak, že přijde boxerský šampion a pak několik amatérů – a on je jasně zmydlí... Přál bych si, aby to bylo těsnější a ne, že je zválcuje.
U těch lidí, které jste jmenoval, je problém, že ten venkov, který žije úplně jiným životem než pražská kavárna, se jimi moc nevzrušuje. Horáček, Drahoš, ty podpoří část Prahy, ale tady na venkově to máme jinak nastaveno – od vejplaty k vejplatě a máme daleko těžší život, než mají Pražáci, takže na to koukáme trošku jinak. Lidé vidí, že Zeman jim naslouchá a že se o ně zajímá. Zemanovi se nedá upřít jeho obrovská snaha jezdit, jezdit, jezdit do krajů mezi lidi a komunikovat s nimi. Mluví normální srozumitelnou češtinou a nemaže se s tím.

A co kdyby kandidoval váš senátní kolega Kubera z ODS?

Určitě by to bylo oživení „sportovní“ části toho utkání. Mohl by být Miloši Zemanovi důstojným spoupeřem. Jeho šance nedokážu posoudit, ale byl by aspoň důstojným soupeřem. Mně by se to líbilo. Oba mají podobně prořízlou pusu a říkají tak, jak to cítí. Mluví česky, jasně, srozumitelně. Byl by to hezký souboj. Osobně bych to Kuberovi přál, aby se rozhodl kandidovat.

Jak tipujete výsledek prezidentské volby?
První kolo může být trochu těsnější, ale prezident Zeman je těžká váha a dá to. Jenom bych České republice přál, aby měl důstojné soupeře.

 

 

Parlamentní listy

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

Jaroslav Zeman

Senátor 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz