2020

úterý 21. ledna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

12.4.2019

Naším soupeřem je hnutí ANO, levice a vše, co se pod jejich vládou v této zemi děje

Více ]

9.2.2019

NOVINKY ODS 4. - 9.2.2019

Více ]

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

V Liberci zruší botičky za špatné parkování. Nastane chaos, míní opozice

25.11.2010

Zrušit na zkoušku nasazování botiček za špatné parkování, vybudovat městskou tržnici, nové parky, cyklostezky a najít městského architekta. To jsou plány nové liberecké vlády, které včera v programovém prohlášení zástupci vládnoucích stran stvrdili podpisem.

Podle dosluhujícího primátora Jiřího Kittnera (ODS) jednotlivé kroky až příliš zavánějí populismem. "Chtějí všechno dělat jinak, lépe, radostněji, hlavně obráceně než my," hodnotí.

Radnice chce kupříkladu zrušit botičky za špatné parkování. "Chceme to na zkoušku zkusit a změnit způsob trestání chybného parkování," zmínil budoucí primátor Jan Korytář.

Nové vedení je tak zvědavé, zda se parkování zhorší, nebo jestli se budou motoristé chovat slušně.

Kittner se obává, že praxe potvrdí spíše to první. "Botičky nejsou pro město problémem, pokud se zruší, každý si bude parkovat, kde bude chtít," upozornil. Podle něj se během let systém zdokonalil a dovedl do stavu, kdy strážníci nasazovali botičky jen výjimečně.

Potvrdila to i Daniela Bušková, mluvčí městské policie. "Strážníci začali více využívat předvolánek, používají i speciální přístroj, díky kterému poznají historii přestupku řidiče," uvedla mluvčí. Botičku tak nasadí zpravidla už jen u opakujících se přestupků.

Téměř všechny strany vítězné koalice měly ve svých volebních programech hlavního architekta města. "Otázkou ale zůstává, co přesně by měl dělat," upozornil Jiří Šolc, lídr sdružení Liberec občanům. "Budeme ještě hledat jeho pracovní náplň a místo na magistrátu," doplnil Korytář.

A právě to může být podle Kittnera krok, na němž se nová vláda může zadrhnout.

"Ten, kdo si trochu prostuduje legislativu, ví, že to, čemu se říká hlavní architekt, je věc z minulosti, kdy ta funkce měla i legislativní oporu. Dnes budou jeho pravomoci v podstatě nulové a představa, že tu bude nějaký člověk říkat, který dům se může a nemůže postavit, je komická," shrnul primátor na odchodu.

On sám usedne na následující čtyři roky do židle opozičního zastupitele. "Uvidíme za nějakou dobu, co z těch plánů nového vedení se skutečně realizuje, papír snese všechno," uzavřel.

 

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz