2024

úterý 5. března


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


[ zpět ]

Za politikem by měly být vidět činy

4.2.2020

 Když jsem dne 5. listopadu 2019 stál před páskou, kterou jsme za chvíli měli slavnostně přestřihnout a tím zprovoznit obchvat Kravaře, uvědomil jsem si několik zajímavých skutečností. První z nich byla ta, že při mém nástupu do funkce starosty obce Kravaře v Čechách v květnu roku 1991, jsem našel jistý koncepční dokument, ve kterém se psalo, že by bylo vhodné, aby došlo k vybudování obchvatu naší obce. Velmi zajímavým údajem bylo vyčíslení hodnoty takovéhoto obchvatu, kdy zde byla uváděna částka 70 mil. Kčs.

Druhou zvláštností bylo to, že o konkrétní podobě obchvatu se intenzivněji začalo jednat právě v době, kdy se v roce 2000 ustanovovaly kraje, jako samosprávné celky. Čas běžel, psal se rok 2019 a já jsem stál na nově vybudovaném obchvatu Kravař s představiteli Libereckého kraje a stříhal slavnostní pásku.

Jistě se jedná o investici, která má a bude mát zásadní dopad na „chod“ naší obce. Již dnes tři měsíce po otevření obchvatu potkávám naše občany, kteří si tuto stavbu pochvalují, zvláště pak s ohledem na klidné večery a usínání v naprostém klidu a bez hlučnosti projíždějících kamionů.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří měli jakoukoli zásluhu na této stavbě (vždyť kolik je obcí a měst, kde se před volbami halasně mluví o tom, že „když mi dáte hlas, zajistím Vám obchvat“. A výsledek? V Kravařích jsme o obchvatu moc nemluvili, ale “jen“ se jej podařilo postavit).

Ing. Vít Vomáčka, MBA

[ zpět ]

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz