2019

20. ledna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

17.12.2018

NOVINKY ODS 10. - 16.12.

Více ]

16.11.2018

NOVINKY ODS 12. - 16. 11. 2018

Více ]

28.9.2018

Novinky ODS - týden do voleb!

21.9.2018

Novinky ODS 17. - 21.9.2018

Více ]

14.9.2018

NOVINKY ODS 10. - 14.9.2018

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


 Milí příznivci ODS,

předseda ODS Petr Fiala v tomto týdnu naplnil první z cílů, na které se chce ODS v době, kdy není zřejmé, jak dlouho bude vládnout vláda bez opory ve sněmovní většině, zaměřit. Ve středu se setkal s předsedou vlády Babišem, aby apeloval na to, aby vláda v zahraniční a evropské politice zohledňovala postoje všech stran zastoupených v Poslanecké sněmovně a hledala co nejširší shodu. ‚‚Přišel jsem s několika návrhy a řešeními, jak posílit pozici ČR, jak zvýšit důvěru v pozici ČR a jak zvýšit informovanost. Panu premiérovi jsem navrhl, aby u důležitých jednání Evropské rady informoval o průběhu jednání tak, aby relevantní politické síly v zemi věděly, co se děje a co se chystá. Současně jsem mu navrhl, aby došlo k vytvoření základní národní shody v zahraniční politice, která by se promítla do deklarace českých parlamentních stran k EU. ODS je připravena udělat politický draft dokumentu jako základ takové deklarace a jednat o něm s dalšími relevantními politickými silami,‘‘ uvedl po jednání Petr Fiala.

Ani uplynulý týden nepřinesl žádný zásadní posun v sestavování nové vlády a vítěz voleb, hnutí ANO, krom koketování s SPD a KSČM není schopen nalézt podporu pro další pokus o vznik vlády s důvěrou Sněmovny. Aktuální politickou situaci komentoval Petr Fiala, v rozhovoru pro Forum24.cz Alexandra Udženija nebo pro Parlamentní listy Jaroslav Kubera.

Vláda ve středu zamítla návrh poslanců ODS na novelizaci školského zákona, která by zrušila povinnost mateřských škol přijímat i dvouleté děti a povinnost, aby děti absolvovaly alespoň jeden rok předškolní výchovy. Důvody předložení této normy vysvětlil v komentáři pro Týden její iniciátor Václav Klaus ml. K podpoře novely se v uplynulém týdnu přihlásil jednoznačně také senátorský klub ODS.

Situace na pražském magistrátu je pod vládnoucí koalicí ANO, ČSSD a Trojkoalice dlouhodobě neutěšená. Přes koaliční spory rada města neřeší závažné aktuální problémy například v oblasti dopravy, není schopna systematicky pracovat na rozvoji města a nezbytných investicích. Zastupitelé ODS v pražském zastupitelstvu proto vyzvali ve čtvrtek primátorku Krnáčovou k vypovězení koaliční smlouvy s Trojkoalicí a deklarovali, že ve zbývajících šesti měsících do voleb jsou připraveni podpořit klíčové body nutné ke správnému rozvoji města.

Dovolte, abych Vás závěrem pozvala na Demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání, která se koná tuto neděli 25. února 2018 od 13:00 na Václavském náměstí v Praze při příležitosti výročí takzvaného vítězného února. Akci pořádají zástupci občanských iniciativ, podnikatelských sdružení, některých parlamentních i neparlamentních politických stran a Konfederace politických vězňů. Zúčastní se jí mimo jiné 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a další zástupci ODS.
Co ještě stojí za pozornost

Veronika Vrecionová: Vesnickým obchodům ublížilo zavedení EET

Alexandra Udženija: Co týden dal, aneb falešná morálka

Petr Fiala: Komentář ke zvolení Jana Hamáčka předsedou ČSSD

Pavel Žáček: Rozhovor pro Slovenský rozhlas o vyrovnávání se s komunistickou minulostí

Miloš Vystrčil: GDPR se dotkne i soukromých subjektů v řádu statisíců

Martin Kuba: Události, komentáře: Jak zajistit energetickou bezpečnost?

Marek Benda: Hospoda není veřejný prostor, vytlačení kuřáků na ulici dává špatný příklad dětem

Martin Červíček: Varuji před další spornou reorganizací specializovaných složek

Marek Benda: 90′ ČT24: Bude se v restauracích opět kouřit?

Petr Fiala: Evropské nařízení o migraci – nesmí se jednat o nás bez nás

Marek Benda: Události, komentáře: Kdo s kým bude vládnout?

Tomáš Jirsa: Brusel nám zařídí referendum o czexitu

Alexandra Udženija: 90′ ČT24: Hledání nové české vlády

Jan Skopeček: Události, komentáře: Summit EU

Jana Černochová: Paní poslankyně, jaký jste měla program? Aneb fízlování podle Anofertpressu

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

Jaroslav Zeman

Senátor 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz