2023

3. prosince


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


 

Milí příznivci ODS,

stejně jako loni před sněmovními volbami i letos zahájila ODS přípravu na volby komunální s velkým předstihem. A opět se zaměřujeme zejména na kvalitní program. V tomto týdnu jsme představili čtyři hlavní priority, které chceme nabídnout voličům a které nyní ve spolupráci s odborníky i s veřejností rozpracujeme do konkrétních nápadů a řešení. Každá z těchto oblastí má svého garanta z řad zákonodárců ODS, jimiž jsou Martin Kupka (přátelská veřejná správa), Zdeněk Nytra (kvalitní infrastruktura), Jan Bauer (veřejné služby pro kvalitní život) a Martin Baxa (pestrý život v obcích).

V rámci těchto jednotlivých programových oblastí se napříč regiony uskuteční série kulatých stolů s odborníky, která vyvrcholí květnovou programovou konferencí. Do podoby našeho programu pak může promluvit kdokoliv prostřednictvím speciální webové stránky„Poctivá práce a rozumná řešení - tak zní nabídka ODS pro podzimní komunální a senátní volby, kterou dnes představujeme. Jsme tradiční politická strana, která působí celostátně ve všech úrovních politiky, a díky tomu můžeme nabídnout kompetenci od místní samosprávy až po Senát. Jsme rozumnou alternativou pro naše města i obce. ODS má zkušenosti, kompetenci, ODS má za sebou řadu dobrých a trvalých výsledků, na kterých může stavět. Naši voliči se mohou spolehnout, že budeme prosazovat rozumná řešení a poctivě pracovat, abychom je uvedli do praxe,“ uvedl na tiskové konferenci na téma komunálních a senátních voleb předseda ODS Petr Fiala.

Součástí této fáze kampaně ODS je rovněž řada výjezdů Petra Fialy do obcí a měst, které jsou vedeny našimi starosty a starostkami. Cílem těchto návštěv je představit veřejnosti výsledky jejich práce a poukázat na to, že ODS je stranou úspěšných a kompetentních komunálních politiků, kteří pracují ve prospěch své obce a jejích obyvatel. Při prvních dvou výjezdech zavítal Petr Fiala do Nižboru, kde je již 25 let starostkou paní Kateřina Zusková, a do Žamberka za panem starostou Jiřím Dytrtem

Končící týden přinesl krach vyjednávání mezi hnutím ANO a ČSSD o nové koaliční vládě. Bezmála půl roku od voleb se tedy znovu potvrdilo, že vítěz voleb Andrej Babiš není schopen najít řešení povolební situace, že jen promarnil první pokus o sestavení vlády s důvěrou, ztratil hodně času a reálně mu šlo jen o to, aby uchvátil moc s jednobarevnou vládou, bez ohledu na to, zda bude mít většinu, či nikoliv. ‚‚Pokud Andrej Babiš není schopen nebo ochoten sestavit řádnou vládu s většinovou podporou PS, pak má dostat příležitost někdo jiný. Někdo, kdo představí plán a bude mít předpoklady vytvořit vládu v souladu s ústavou,‘‘ komentoval nastalou situaci Petr Fiala. V dalším svém komentáři pak doplnil: ‚‚Ústava předpokládá tři pokusy pro sestavení vlády. V případě prvního pokusu sám Andrej Babiš nakonec přiznal, že nebyl myšlen vážně. Při druhém pokusu se ocitl ve slepé uličce. Není čas na předčasné volby, ale na to, aby bylo skončeno toto divadlo a aby se věci začaly dělat vážně.‘‘

Ve středu a ve čtvrtek se konalo další řádné zasedání Senátu PČR. Senátoři ODS se v rámci tohoto jednání vyslovili k řadě úvah o ústavních změnách, které jsou v současné době diskutovány zejména v rámci Poslanecké sněmovny, a dali jasně najevo, že jakékoliv takové návrhy odmítají. Za klíčovou v tomto ohledu vnímají právě roli Senátu coby pojistky proti destabilizaci našeho ústavního systému. V průběhu jednání senátního pléna se pak připojili k většině, která odmítla projednávaný návrh na úpravu velikosti některých volebních obvodů do Senátu a navrhla, aby povinnost těchto pravidelných úprav byla z volebního zákona odstraněna. Více informací naleznete v tiskové zprávě. 

Dovolte, abych Vás závěrem pozvala ke sledování nedělní Partie na TV Prima, jejímž hostem bude poslanec a bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Co ještě stojí za pozornost?

Alexandra Udženija: Co týden dal, aneb Apríl

Petr Fiala: Česku by prospělo, kdyby prezident našel sám sebe, ne novičok nebo Peroutku

Marek Benda: Odnaučili jsme se vést dialog, přesvědčovat druhé silou argumentů a strašně nálepkujeme

Václav Klaus ml.: Dětské domovy na okraji zájmu

Miloš Vystrčil: Byrokratický kariérista

Miroslava Němcová: Zeman nás znedůvěryhodňuje u spojenců. Možná hrají s Babišem hru

Jana Černochová: Tři impulsy na tělo

Miroslava Němcová: Babiš nestojí o koalici, chce vládnout sám. ČSSD nechápe, že je to jenom hra

Martin Kupka: Stavební řízení kolabují, lidé čekají na svá stavební povolení i měsíce

Bohuslav Svoboda: Interview ČT24: Odvolávání šéfů nemocnic vypadá jako vendeta

Veronika Vrecionová: Tragické výsledky boje s „Palermem“

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz