2022

pátek 9. prosince


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


 

Milí příznivci ODS,

Důvěru bohužel získala polokomunistická vláda, která je neúplná a nemá pro Českou republiku dobrý a konkrétní program s jasnými politickými cíli. ODS bude tvrdou opozicí nabízející politickou a programovou alternativu," uvedl předseda ODS Petr Fiala bezprostředně po skončení schůze Poslanecké sněmovny, při které získala důvěru vláda Andreje Babiše.

Petr Fiala ještě před jednáním dolní komory jasně řekl, že vládu nepodpoříme a naopak jí budeme zásadní a tvrdou opozicí." Představili jsme také dokument Opoziční principy – rozumná alternativa pro Česko, který jasně definuje náš postup v následujícím období – co budeme prosazovat a co naopak odmítáme.

Ve Sněmovně proběhla k důvěře vládě rozsáhlá rozprava, ve které naši poslanci aktivně vystupovali a konkrétními argumenty poukazovali na to, co všechno je v nové polokomunistické vládě špatně. Dovoluji si doporučit projev Petra Fialy. Předseda v něm programové prohlášení vlády trefně přirovnal ke sběrným surovinám: „Má se zavděčit mnohým, najdete tam vše možné, ale jen máloco je použitelné." Předseda našich poslanců Zbyněk Stanjura se naopak zaměřil na roli ČSSD, která ustoupila od všeho, co původně požadovala a stejně dělá fíkový list spolupráci komunistů a hnutí ANO. Celé jednání o důvěře provázely demonstrace v okolí Poslanecké sněmovny, promluvili na nich i naši zástupci.

S jednodenním odstupem okomentovala vznik nové vlády poslankyně Miroslava Němcová a vyjádřil se k němu i místopředseda Martin Baxa

Chci ale končit něčím pozitivním. Proto si vás dovoluji pozvat na besedu Petr Fiala: Vraťme politice smysl, která je součástí mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot v rámci Colours of Ostrava. Ta proběhne 19. července v Domě knihy Ostrava. 

Co ještě stojí za pozornost?

Petr Fiala: Sociální demokraté jako druhořadí herci. Nezachraňují sebe, ale Babiše

Alexandra Udženija: Krycí jméno plagiátor aneb mlha nad Malou

Petr Fiala: Program vládní koalice je plytký. Slibuje všechno všem, připomíná sběrné suroviny

Martin Kupka: Babišova vláda stojí na hlubokých rozporech

Jan Skopeček: ČRo Radiožurnál: Jak ambiciózní je programové prohlášení vlády?

Miroslava Němcová: Babiš povzbudil všechny, kdo nechtějí demokracii

Pavel Žáček: 90′ ČT24: Česko a výdaje na obranu

Petr Fiala: Babišův program připomíná sběrné suroviny, nevíme, jaké funkce dostanou komunisti

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz