2022

čtvrtek 29. září


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


 Občanští demokraté navrhují okamžitou změnu krizového zákona, která by umožnila poskytnout státní podporu i podnikatelům, neziskovému sektoru a krajům. V tuto chvíli mohou státní podporu čerpat jen fyzické osoby a obce. V souvislosti s pandemií koronaviru je však nutné myslet i na soukromoprávní subjekty, které zajišťují chod českého hospodářství či služby občanům.

„Přicházíme s novelou krizového zákona, aby státní podporu mohli čerpat nejen lidé a obce, ale například i podnikatelé a neziskové organizace. Právě na nich totiž závisí například zásobování, sociální i zdravotní péče. Zároveň musíme zabránit tomu, aby firmy rychle propustily velké množství lidí, kteří by se ocitli bez peněz. Rozšíření podpory je rozumným a hlavně nutným krokem v dobách největších krizí,“ sdělil předseda ODS Petr Fiala.

„Okamžitou změnou krizového zákona bychom chtěli otevřít cestu k rychlé pomoci nejen obcím a fyzickým osobám, ale také dalším subjektům, na které současná situace těžce doléhá. Průběh současné pandemie ukazuje, že je potřeba podpořit ze státního rozpočtu také další soukromoprávní subjekty. Tento návrh představuje možnost pro čerpání okamžité či průběžné pomoci nejen fyzickým osobám, ale také těm, kteří zajišťují zaměstnávání velkého množství zaměstnanců a jejich neschopnost zajišťovat svým zaměstnancům práci by mohla vést k masivnímu přetížení sociální sítě, resp. podpory v nezaměstnanosti,“ uvedl místopředseda ODS Martin Kupka.

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz