2025

úterý 14. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:

11.10.2025

Jan Skopeček: Partie CNN Prima News

Více ]

10.10.2025

Martin Kupka: Za pět minut dvanáct na TV Nova

Více ]

10.10.2025

Poslanec Jan Skopeček: Zaměřím se na téma dopravy nebo kapacity škol

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro Publico: Fiala byl výborný premiér, za neuvěřitelný výkon byl potrestán

Více ]

09.10.2025

Europoslanci ODS nepodpořili ani komunistický ani babišovský návrh na vyslovení nedůvěry Komisi

Více ]

09.10.2025

Jan Skopeček v Blesku: Petr Fiala přebíral stranu ve fázi klinické smrti, provedl ji údolím smrti a má zásluhu na tom, že ODS zůstala na politické mapě Česka

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro ČRo Plus: Odchod Petr Fialy je státnický a odvážný

Více ]

09.10.2025

Štěpán Slovák: Petr Fiala vytáhl ODS z bahna. Do vedení strany by se měli hlásit noví lidé

Více ]

08.10.2025

Jan Bureš pro ČRo Plus: Díky kroužkování máme možnost přitáhnout více lidí k volbám

Více ]

08.10.2025

Poslanecký klub ODS zvolil své vedení pro nové volební období

Více ]


[ zpět ]

Lži levicového liberalismu

1.10.2017

 Liberalismus znamená svobodu. Levicový liberalismus ke svobodě přidává navíc i „dobro“. A v tom je právě problém. Při prosazování onoho dobra totiž čím dál více ničí původní svobodu.
Liberalismus přináší toleranci. Levicový liberalismus toleranci vynucuje, až přestává být tolerantním.

Liberalismus nesouhlasí se státní regulací a omezováním. Levicový liberalismus je na regulaci a státním omezování založen.

Svoboda jde vždy ruku v ruce se zodpovědností. Levicový liberalismus často svobodu poskytuje „zadarmo“ jednomu partnerovi a zodpovědnost přenáší na jiného partnera.

Liberalismus umožňuje svobodnou politickou a filosofickou diskusi. Levicový liberalismus pod záminkou „ochrany slabších“ tuto diskusi zakazuje, deformuje a ničí.

Nepřítelem liberalismu je jakákoliv totalita, fašismem počínaje a komunismem konče. Levicový liberalismus své oponenty s neobyčejnou lehkostí prohlašuje za „fašisty“ a tím je automaticky vylučuje z diskuse.

Byli to levicoví liberálové, kteří vymysleli doktríny multikulturalismu a politické korektnosti. Jejich morální relativismus by nebyl tak nebezpečný, kdyby při ochraně práv různých menšin neohrožovali bezbranné a nezpochybňovali klasickou funkci rodiny.

Levicoví liberálové jsou experti na vytváření nových lidských práv, aniž by se zabývali tím, kdo ona práva bude garantovat a financovat.Vedlejším efektem je tak vytvoření společenské třídy „povinných“, kteří mají za úkol pouze „tolerovat, pracovat a platit.“

Levicoví liberálové v současné době ovládají klíčové posty v Evropské unii (Federica Mogheriniová) v největší světové církvi (papež František) a ve vědeckém mainstreamu (Noam Chomsky). V USA levicoví liberálové boří sochy svých předchůdců, v Evropě přiznávají demokratické svobody vyznavačům práva šaríja a současně financují palestinský terorismus.

Pokud se nám to nelíbí, neměli bychom pro ně používat ono ospravedlňující označení „levicoví liberálové“ , ale správně je označit za „neomarxisty a socialisty". Těmi totiž nikdy nepřestali být a liberalismus ve svém názvu pouze na chvíli zneužili, aby se zakryli za fíkovým listem demokracie.

MUDr. Vít Šlechta

[ zpět ]

Vyhledávání



Přihlášení






Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz