2025

úterý 14. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:

11.10.2025

Jan Skopeček: Partie CNN Prima News

Více ]

10.10.2025

Martin Kupka: Za pět minut dvanáct na TV Nova

Více ]

10.10.2025

Poslanec Jan Skopeček: Zaměřím se na téma dopravy nebo kapacity škol

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro Publico: Fiala byl výborný premiér, za neuvěřitelný výkon byl potrestán

Více ]

09.10.2025

Europoslanci ODS nepodpořili ani komunistický ani babišovský návrh na vyslovení nedůvěry Komisi

Více ]

09.10.2025

Jan Skopeček v Blesku: Petr Fiala přebíral stranu ve fázi klinické smrti, provedl ji údolím smrti a má zásluhu na tom, že ODS zůstala na politické mapě Česka

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro ČRo Plus: Odchod Petr Fialy je státnický a odvážný

Více ]

09.10.2025

Štěpán Slovák: Petr Fiala vytáhl ODS z bahna. Do vedení strany by se měli hlásit noví lidé

Více ]

08.10.2025

Jan Bureš pro ČRo Plus: Díky kroužkování máme možnost přitáhnout více lidí k volbám

Více ]

08.10.2025

Poslanecký klub ODS zvolil své vedení pro nové volební období

Více ]


[ zpět ]

ODS má recept na obří schodek: Za dluhy státu zaplatí poslanci

15.1.2010

Každý poslanec, který hlasoval pro letošní rozpočet se schodkem 192 miliard, by přišel o čtvrtinu platu. To je návrh ústavního zákona z dílny ODS, jak zabránit obřímu státnímu dluhu, se kterým chce strana vyhrát volby. Informaci přinesly Hospodářské noviny.
Řadový poslanec by tak měsíčně přišel o 15 tisíc korun, šéf sněmovního výboru o 21,5 tisíce a například místopředsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) by vracela přes 40 tisíc. Ještě více by ale museli zaplatit, pokud by dopustili rozpočtové provizorium. Za dobré hospodaření by pak poslanci získali bonus 25 procent.

"Pokud by poslancům a ministrům hrozily za zbytečné utrácení veřejných peněz jasné sankce, tak by si velmi rozmysleli, jestli budou svými populistickými návrhy zvyšovat schodek rozpočtu," vysvětluje hlavní autor návrhu a finanční expert ODS Martin Kocourek.

Ještě přísnější bič ale ODS připravila na vládu - pokud předloží rozpočet, který sama v průběhu roku překročí o více než 20 procent, sama by musela požádat o důvěru. Pro vyšší schodek než tři procenta HDP by pak musela namísto poloviny přítomných hlasovat polovina všech poslanců. A navýšit schodek tři roky po sobě by bylo rovnou zakázáno. Paradoxně největší rozdíl mezi schváleným a reálným schodkem udělala v historii Česka právě Topolánkova vláda.
 

DISKUZE 0 příspěvků
Vstoupit do diskuze

[ zpět ]

Vyhledávání



Přihlášení






Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz