2025

pátek 17. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:

11.10.2025

Jan Skopeček: Partie CNN Prima News

Více ]

10.10.2025

Martin Kupka: Za pět minut dvanáct na TV Nova

Více ]

10.10.2025

Poslanec Jan Skopeček: Zaměřím se na téma dopravy nebo kapacity škol

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro Publico: Fiala byl výborný premiér, za neuvěřitelný výkon byl potrestán

Více ]

09.10.2025

Europoslanci ODS nepodpořili ani komunistický ani babišovský návrh na vyslovení nedůvěry Komisi

Více ]

09.10.2025

Jan Skopeček v Blesku: Petr Fiala přebíral stranu ve fázi klinické smrti, provedl ji údolím smrti a má zásluhu na tom, že ODS zůstala na politické mapě Česka

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro ČRo Plus: Odchod Petr Fialy je státnický a odvážný

Více ]

09.10.2025

Štěpán Slovák: Petr Fiala vytáhl ODS z bahna. Do vedení strany by se měli hlásit noví lidé

Více ]

08.10.2025

Jan Bureš pro ČRo Plus: Díky kroužkování máme možnost přitáhnout více lidí k volbám

Více ]

08.10.2025

Poslanecký klub ODS zvolil své vedení pro nové volební období

Více ]


[ zpět ]

Vyšehradská deklarace ODS 2017

17.8.2017

 Tato deklarace je výrazem našeho nesouhlasu se způsobem, jakým se vede nebo spíše nevede politická diskuse dokonce i pouhé dva měsíce před volbami. Tato deklarace je zásadním odmítnutím toho, že veškeré debaty a rozhovory vedou média i mnozí politici jenom o tom, kdo s kým bude v příští vládě, místo aby se diskuse vedly o tom, co která strana opravdu udělá a co potřebuje Česká republika a lidé, kteří tady žijí a pracují.

 
Věříme, že touto deklarací pomůžeme nasměrovat politické diskuse k zájmům a problémům občanů, k potenciálu České republiky, od snění k závazným slibům, od nejasných a malých úprav dosavadní politiky vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL ke konkrétním změnám ve prospěch lidí v naší zemi. Z naší strany je tato deklarace především veřejným příslibem, že účast ODS ve vládě musí být jasně svázána s plněním našeho programu, jinak je pro nás nepřijatelná.
 
Dnes jasně říkáme: Můžete se spolehnout. ODS vstoupí jenom do takové vlády, která se zaváže k následujícím opatřením, závazkům a politikám:
 
  1. Zvýšení čistých mezd pro všechny zaměstnance cestou snížení daní.
  2. Významné snížení odvodu sociálního pojištění pro zaměstnavatele.
  3. Zvýšení limitu výdajových paušálů pro živnostníky minimálně dvojnásobně.
  4. Závazek vlády nezvyšovat daně pro firmy po celé volební období.
  5. Zavedení jednoduchého a jednotného přiznání daní, sociálního a zdravotního pojištění.
  6. Zrušení EET a zavedení paušální daně pro neplátce DPH – princip „Zaplať a podnikej bez dalších kontrol“ pro nejmenší podnikatele.
  7. Audit byrokratické zátěže a právního systému v klíčových oblastech do šesti měsíců od nástupu vlády a radikální snížení počtu regulací, zákonů a vyhlášek v prvním a druhém roce vlády.
  8. Zavedení systému „všechno v jedněch dveřích“ pro vyřízení všech běžných záležitostí pro občany od 1. 1. 2019.
  9. Výrazné snížení národních dotací soukromým firmám a výrazné snížení investičních pobídek.
  10. Vzdělání se stane finanční a politickou prioritou vlády.
  11. Vláda připraví sebevědomou pozici v EU a strategii prosazování reforem EU založenou na národních zájmech a národním konsenzu. Součástí programu vlády bude odmítnutí povinných uprchlických kvót a povinného přijetí eura.
  12. Vláda nedovolí zpochybňovat euroatlantickou orientaci ČR, zvýší výdaje na bezpečnost, prosadí postupné zvýšení výdajů na obranu do úrovně 2 procent HDP během šesti let.
 
Vyšehradská deklarace představuje zásadní podmínky pro vstup ODS do vlády po parlamentních volbách 2017 a závazek občanských demokratů v takové vládě všech 12 podmínek splnit nebo začít plnit v průběhu prvních 12 měsíců jejich mandátu.
 
Chceme ovšem dosáhnout mnohem více. A přirozeně, čím silnější mandát dostaneme od voličů, tím více se nám podaří prosadit z našeho Silného programu pro silné Česko. Dnes však touto deklarací jasně říkáme: Na nás se můžete spolehnout!
 
 
Petr Fiala
předseda ODS
 

Zdroj: www.ODS.cz

[ zpět ]

Vyhledávání



Přihlášení






Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz