2026
úterý 13. ledna

Aktuálně:
Aktuality:
11.01.2026
Jana Černochová: Babišův kabinet se rozpadne, je jako pytel blech. Čeká nás menšinová vláda
[ Více ]
09.01.2026
Regionální sněm ODS Královéhradeckého kraje nominoval do vedení strany Martina Kupku a Martina Červíčka
[ Více ]
08.01.2026
Alexandr Vondra pro CNN Prima News: Aby Babiš přežil, musí Okamurovy výroky házet do autu. Koalici drží kvůli imunitě
[ Více ]
08.01.2026
Seznam Zprávy: Tříhvězdičkový generál si toto nechal líbit? Kolektiv mu neodpustí, říká Jana Černochová
[ Více ]
07.01.2026
Zájmy Česka v Evropě uhájíme. Občanští demokraté představili pozice a priority: konkurenceschopnost na prvním místě, bezpečnost a konec bujících dotací i byrokracie
[ Více ]
06.01.2026
Pavel Žáček na CNN Prima News: Muniční iniciativa? Zrada voličů ANO i SPD mě potěšila
[ Více ]
25.srpna navštívil Zdenek Mach zemědělské podniky AGROJILM v Jilemnici, ZEMEX v Rokytnici nad Jizerou a ZETKA Strážník ve Studenci.
Vyslechl názory zemědělců, které nejvíce tíží současná výkupní cena mléka.
Poslanec Zdeněk Mach ( ODS ), místopředseda zemědělského výboru PSP ČR se dne 25.8.2009 připojil k petici za
kterou iniciovala Regionální agrární rada Libereckého kraje. Ta se peticí snaží řešit katastrofickou situaci na trhu s mlékem, kdy zemědělcům v České republice vznikají denně milionové ztráty v důsledku ceny nedosahující vložených nákladů a snaží se zjistit, zda za tímto stavem není porušování zákona.
Poslanec Zdeněk Mach dlouhodobě podporuje české chovatele skotu a zpracovatele mléka a prosazuje zachování produkce mléka jako tradiční české zemědělské suroviny. Klade si za cíl zabránit situaci, ve které se ocitli pěstitelé a zpracovatelé cukrové řepy, kdy Česká republika s s dvousetletou tradicí v cukrovarnictví je závislá na dovozu cukru. Po období poklesu spotřebitelských cen cukru,dnes můžeme pouze s obavami sledovat riziko jejich růstu.
Chov dobytka je důležitý i pro zachování rázu krajiny. Jako poslanec za Liberecký kraj, který z velké části pokrývají horské a podhorské oblasti, si Zdeněk Mach uvědomuje i tuto stránku problému. Faktem je, že vybití stád skotu by vedlo k devastaci krajiny, problémům v oblasti zaměstnanosti, ale hlavně k postupnému nedostatku českého mléka. Proto poslanec Mach považuje za nutné připojit svůj podpis k petici.