2026
úterý 13. ledna

Aktuálně:
Aktuality:
11.01.2026
Jana Černochová: Babišův kabinet se rozpadne, je jako pytel blech. Čeká nás menšinová vláda
[ Více ]
09.01.2026
Regionální sněm ODS Královéhradeckého kraje nominoval do vedení strany Martina Kupku a Martina Červíčka
[ Více ]
08.01.2026
Alexandr Vondra pro CNN Prima News: Aby Babiš přežil, musí Okamurovy výroky házet do autu. Koalici drží kvůli imunitě
[ Více ]
08.01.2026
Seznam Zprávy: Tříhvězdičkový generál si toto nechal líbit? Kolektiv mu neodpustí, říká Jana Černochová
[ Více ]
07.01.2026
Zájmy Česka v Evropě uhájíme. Občanští demokraté představili pozice a priority: konkurenceschopnost na prvním místě, bezpečnost a konec bujících dotací i byrokracie
[ Více ]
06.01.2026
Pavel Žáček na CNN Prima News: Muniční iniciativa? Zrada voličů ANO i SPD mě potěšila
[ Více ]
Občanští demokraté považují rozhodnutí pražského městského soudu za potvrzení vládní neschopnosti a chaosu, je podle nich nepochopitelné, že vláda postupovala navzdory právu. Podle ODS musejí mít lidé i v nouzovém stavu právní jistotu.
„Rozhodnutí soudu je jen smutným potvrzením vládní neschopnosti a chaosu, kterými ohrožuje osudy lidí i prosperitu země. Soud potvrdil naše obavy, že vláda postupovala nezákonně, když najednou přestala rozhodovat podle zákona o krizovém řízení a postupovala podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Vláda jedná v krizi nejen zmateně, ale i protiprávně. Lidé musejí mít i v nouzovém stavu právní jistotu a ochranu. Je dobře, že jim ji soud svým rozhodnutím vrací,“ uvádí předseda ODS Petr Fiala.
„Soud potvrdil to, co jsme říkali už před více než třemi týdny – tedy, že převod rozhodování o omezení volného pohybu aj. pod ministerstvo zdravotnictví je nezákonný. Doteď považuji za nepochopitelné, že ministři nepostupovali podle práva, ale spíše právu navzdory. Je nyní na vládě, aby vrátila svoje rozhodování do právního režimu a rozhodla, jak bude dál postupovat,“ říká předseda ústavně právního výboru Marek Benda.