2025

úterý 14. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:

11.10.2025

Jan Skopeček: Partie CNN Prima News

Více ]

10.10.2025

Martin Kupka: Za pět minut dvanáct na TV Nova

Více ]

10.10.2025

Poslanec Jan Skopeček: Zaměřím se na téma dopravy nebo kapacity škol

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro Publico: Fiala byl výborný premiér, za neuvěřitelný výkon byl potrestán

Více ]

09.10.2025

Europoslanci ODS nepodpořili ani komunistický ani babišovský návrh na vyslovení nedůvěry Komisi

Více ]

09.10.2025

Jan Skopeček v Blesku: Petr Fiala přebíral stranu ve fázi klinické smrti, provedl ji údolím smrti a má zásluhu na tom, že ODS zůstala na politické mapě Česka

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro ČRo Plus: Odchod Petr Fialy je státnický a odvážný

Více ]

09.10.2025

Štěpán Slovák: Petr Fiala vytáhl ODS z bahna. Do vedení strany by se měli hlásit noví lidé

Více ]

08.10.2025

Jan Bureš pro ČRo Plus: Díky kroužkování máme možnost přitáhnout více lidí k volbám

Více ]

08.10.2025

Poslanecký klub ODS zvolil své vedení pro nové volební období

Více ]



Stabilita rozpočtu je jistě správný cíl, jen ho nesmí hlásat ten, který ji všemi svými dosavadními kroky soustavně nabourává a ohrožuje. Taková iniciativa pak vypadá spíše jako nevydařený akrobatický kousek a klaunské číslo.

Pokud by to Jiří Paroubek se stabilitou rozpočtu myslel vážně, nerozcupoval by Janotův balíček a nepředkládal do sněmovny další zákony, které znovu jen zvyšují deficit. Každého občana by jeho zatím neúspěšné návrhy stály ve výsledku dalších 6000 korun.

Pokud by Jiří Paroubek takovou dohodu s někým nakonec uzavřel, jsem přesvědčen, že to stejně nebude nic znamenat. Poruší ji stejně rychle a obratně jako všechny politické dohody v poslední době.

Už v polovině ledna jsme jasně pojmenovali náš návrh řešení a návrh zákona o rozpočtové kázni a odpovědnosti. Pokud by chtěl Jiří Paroubek prokázat, že mu nejde jen o předvolební lživý populismus, mohl by toto mnohem účinnější a dlouhodobé řešení podpořit.

Občanská demokratická strana je ochotná přijmout "rozpočtový kodex", který bude založen na širší politické shodě, za dvou podmínek.

První podmínkou je, že součástí rozpočtového kodexu bude ústavní zákon o rozpočtové kázni jako silná pojistka uzavřené dohody.

Druhou podmínkou je okamžité stažení všech návrhů ČSSD, které objektivně zvyšují rozpočtový deficit pro letošní či příští rok. Tyto návrhy jsou totiž v přímém rozporu s artikuly, které nyní socialisté navrhují.

Ing. Mirek Topolánek, předseda ODS

Vyhledávání



Přihlášení






Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz