2025
sobota 3. května
Aktuálně:
Aktuality:
01.05.2025
Premiér Fiala se zúčastnil v Brně slavnostního odhalení sochy Marie Restituty Kafkové
[ Více ]
30.04.2025
Petr Fiala v Rozstřelu na iDNES.cz: Dejte nám ještě čtyři roky. Babiše do voleb doženeme
[ Více ]
30.04.2025
Zbyněk Stanjura: Vláda schválila rozpočtovou strategii na roky 2026–2028 a potvrdila odpovědný přístup k hospodaření státu
[ Více ]
27.04.2025
Jana Černochová: Česká muniční iniciativa se dočkala poděkování od ministra obrany USA Hegsetha, ten vyzval i další státy, aby se finančně zapojily
[ Více ]
Radost učinil předseda českého Senátu Přemysl Sobotka svým izraelským hostitelům, když jako jeden z mála politiků světa jednoznačně obhajoval pondělní masakr, při němž izraelská armáda zabila nejméně devět zahraničních aktivistů.
Už menší potěšení naopak Sobotkovi určitě způsobil zpravodajský server Israel National News, jenž našeho politika překřtil na Farmisala Subotku.
„Předseda českého Senátu, Dr. Farmisal Subotka, navštívil Kneset a vyjádřil neslýchanou podporu Izraeli v záležitosti flotily pro Gazu. Subotka řekl, že šlo o plánovanou provokaci proti Izraeli,“ napsal známý zpravodajský server.
Komolení jmen českých politiků v zahraničních médiích ovšem není ničím výjimečným.
Tak například v listopadu 2008 poskytl francouzskému deníku Le Monde rozhovor jakýsi Miralek Topalek, údajně český premiér. Až později čtenář zjistil, že šlo o Mirka Topolánka.
O rok dříve zase americká zpravodajská televize CNN oznámila, že prezident Spojených států George W. Bush se v Praze setká s českým premiérem Klausem Topolánkem.