2025

úterý 14. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:

11.10.2025

Jan Skopeček: Partie CNN Prima News

Více ]

10.10.2025

Martin Kupka: Za pět minut dvanáct na TV Nova

Více ]

10.10.2025

Poslanec Jan Skopeček: Zaměřím se na téma dopravy nebo kapacity škol

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro Publico: Fiala byl výborný premiér, za neuvěřitelný výkon byl potrestán

Více ]

09.10.2025

Europoslanci ODS nepodpořili ani komunistický ani babišovský návrh na vyslovení nedůvěry Komisi

Více ]

09.10.2025

Jan Skopeček v Blesku: Petr Fiala přebíral stranu ve fázi klinické smrti, provedl ji údolím smrti a má zásluhu na tom, že ODS zůstala na politické mapě Česka

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro ČRo Plus: Odchod Petr Fialy je státnický a odvážný

Více ]

09.10.2025

Štěpán Slovák: Petr Fiala vytáhl ODS z bahna. Do vedení strany by se měli hlásit noví lidé

Více ]

08.10.2025

Jan Bureš pro ČRo Plus: Díky kroužkování máme možnost přitáhnout více lidí k volbám

Více ]

08.10.2025

Poslanecký klub ODS zvolil své vedení pro nové volební období

Více ]


Nečas se s odbory nedohodl na změně platových tarifů. Jednání budou pokračovat, odboráři podají vlastní návrh, chtějí systém zachovat.

Premiér Petr Nečas (ODS) a odbory se nedohodli na změně platových tarifů, jak je navrhuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Jednání budou pokračovat. Odboráři podají vlastní návrh, chtějí zachovat současný systém tabulek. Novinářům to po večerní debatě mezi zástupci vlády a odborů řekli Nečas a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.

Zaměstnanci ve veřejné sféře by měli mít podle ministerské předlohy jedinou tabulku. Zrušil by se růst základní mzdy podle odpracované praxe, byl by ale větší prostor pro osobní příplatky. Odbory proti tomu ostře protestují a chystají demonstraci. Po jednání potvrdily, že se 21. září v Praze uskuteční.

O návrhu bude jednat podle Nečase ve středu vláda, debatu ale neuzavře. Další jednání budou na úrovni odborníků a v tripartitě, uvedl. Návrh ministerstva je pro Nečase jedno z přijatelných řešení k naplnění plánu vlády snížit příští rok objem peněz na mzdy ve veřejné správě o desetinu. Od toho podle Nečase kabinet neustoupí. "O tom, o čem jednáme, je způsob krácení," zdůraznil premiér.

avadil zase trvá na tom, že by měl být zachován současný systém odměňování, nový je pro odbory nepřijatelný. Postěžoval si na to, že na jednání bylo málo času a nejsou žádné analýzy. Odboráři jsou připraveni dát návrhy do několika dnů. Zavadil také zpochybnil Nečasovo tvrzení, že by platy neklesly v součtu tarifů a nadtarifních složek o více než desetinu. "Domníváme se, že nenárokové složky by nebyly vypláceny," řekl. "Není důvod si to myslet," oponoval mu Nečas.

Pokles platových tarifů by činil podle důvodové zprávy zhruba 6150 korun. Nová tabulka by se netýkala zaměstnanců ve školství a úředníků krajů, měst a obcí. Do budoucna by měli mít vlastní tarify.
 

Vyhledávání



Přihlášení






Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz