2025

středa 15. října


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:

11.10.2025

Jan Skopeček: Partie CNN Prima News

Více ]

10.10.2025

Martin Kupka: Za pět minut dvanáct na TV Nova

Více ]

10.10.2025

Poslanec Jan Skopeček: Zaměřím se na téma dopravy nebo kapacity škol

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro Publico: Fiala byl výborný premiér, za neuvěřitelný výkon byl potrestán

Více ]

09.10.2025

Europoslanci ODS nepodpořili ani komunistický ani babišovský návrh na vyslovení nedůvěry Komisi

Více ]

09.10.2025

Jan Skopeček v Blesku: Petr Fiala přebíral stranu ve fázi klinické smrti, provedl ji údolím smrti a má zásluhu na tom, že ODS zůstala na politické mapě Česka

Více ]

09.10.2025

Miloš Vystrčil pro ČRo Plus: Odchod Petr Fialy je státnický a odvážný

Více ]

09.10.2025

Štěpán Slovák: Petr Fiala vytáhl ODS z bahna. Do vedení strany by se měli hlásit noví lidé

Více ]

08.10.2025

Jan Bureš pro ČRo Plus: Díky kroužkování máme možnost přitáhnout více lidí k volbám

Více ]

08.10.2025

Poslanecký klub ODS zvolil své vedení pro nové volební období

Více ]


Zdroj: Právo , Liberecký kraj
Autor: Barbora Silná

Důvodem je podle koaličních stran nekomunikativnost ze strany libereckého primátora Jana Korytáře (ZL)

Spory uvnitř liberecké městské koalice, kterou tvoří čtyři politická uskupení a strany – Změna pro Liberec (ZL), ČSSD, Liberec občanům (LO) a Unie pro sport a zdraví (USZ), dospěly do fáze, kdy hrozí rozpad koalice. Důvodem je podle koaličních stran nekomunikativnost ze strany libereckého primátora Jana Korytáře (ZL).
„Jan Korytář nenašel od minulé středy potřebný čas k tomuto setkání (smírčí jednání koalice, pozn. red.) a celá otázka zůstává nedořešena,“ napsali ve svém prohlášení ve středu večer zástupci ČSSD, LO a USZ. Zároveň ale dodali, že nyní prezentované spory jsou „jen malým střípkem do mozaiky nepochopení a chybné komunikace uvnitř koalice, zejména ZL a ostatními členy koalice.“ Primátor Korytář ale v rozhovoru s Právem odmítl, že by si nechtěl udělat čas na koaliční partnery.
„Navrhoval jsem další dva termíny v pondělí a v pátek, ale ty se zase nehodily ČSSD. Jsem proto překvapen prohlášením koaličních partnerů,“ reagoval Korytář. Podle náměstkyně primátora Martiny Rosenbergové (ČSSD) sice primátor termíny navrhl, ale musel vědět, že všichni členové budou na sjezdu strany.
„Náš sjezd je všeobecně známou záležitostí. V pondělí máme zase jednání krajského výkonného výboru, ale navrhovali jsme mu místo toho několik dalších termínů,“ uvedla Rosenbergová.
Smírčí jednání koalice se má zabývat především obsazením postu tajemníka libereckého magistrátu, na který má nastoupit Alena Dvořáčková, již vybrala devítičlenná městská komise. Ta je ovšem trnem v oku zbývajícím třem koaličním stranám. Její jmenování do funkce musí ještě posvětit ředitel Krajského úřadu v Liberci. V případě Dvořáčkové koaličním partnerům vadí, že je velmi úzce spojena s Korytářovým uskupením Změna pro Liberec, které také před komunálními volbami podporovala a účastnila se i povolebních vyjednávání.
„Navíc jsme se jako koaliční partneři nemohli k obsazení postu, který je prakticky nejklíčovějším na magistrátu, vyjádřit. Obsazení postu nebylo projednáno ani v radě města,“ upozornil náměstek primátora a lídr LO Jiří Šolc.
Korytář to ale odmítl s tím, že výběrová komise byla devítičlenná a zástupci ZL tam byli pouze tři, takže nemohli ovlivnit výsledek výběru.
„Kandidátů bylo, tuším, devět nebo dvanáct, měli jsme z čeho vybírat, ale podle koaliční dohody je jmenování tajemníka po konzultaci s radou města plně v kompetenci primátora. Chtěl jsem, aby se paní Dvořáčková mohla představit na radě města, ale tento bod neprošel na program,“ hájí se primátor.
Podle Šolce na to radní nepřistoupili proto, že primátor nejprve Dvořáčkovou jmenoval a teprve následně ji chtěl představit radním. „Bylo to v obráceném gardu, než jakou máme dohodu v koaliční smlouvě, proto jsme se cítili být manipulováni,“ dodal Šolc.

"Jsem překvapen prohlášením koaličních partnerů" -  Jan Korytář, primátor Liberce


 

Vyhledávání



Přihlášení






Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz