2024

26. května


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


Událost týdne:

Dne 10. září se sešel generální tajemník NATO Jens Stoltenberg s prezidentem Milošem Zemanem. Zásadním tématem setkání bylo podle Hradu nebezpečí, které představuje Islámský stát. Na schůzkách s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem a ministrem obrany Martinem Stropnickým probíral šéf aliance úlohu NATO při řešení uprchlické krize či rozpočet české armády. Při přijetí na Hradě nevítala Stoltenberga vlajka aliance, ale vlajka OSN. Podle Zemanova mluvčího šlo o nedopatření.

7. září řekl předseda hnutí ANO 2011 Andrej Babiš, že požádal místopředsedkyni strany Radmilu Kleslovou, aby okamžitě ukončila smlouvu na poradenské a právní služby pro energetickou společnost ČEZ. Kleslová médiím řekla, že zhruba patnáctiletou spolupráci, která podle informací serveru Neovlivní.cz zajišťovala političce odměnu 100.000 korun měsíčně, ukončí k závěru roku.

8. září uvedla Česká televize, že vláda chce příští rok nabrat zhruba 12.300 nových státních zaměstnanců. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který vláda projedná ve středu. Počet pracovníků by tak stoupl meziročně asi o tři procenta na více než 436.000 a výdaje na státní zaměstnance by stouply téměř o deset miliard korun. Letos činí podle televize počet státních zaměstnanců téměř 424.000. Podobný byl i v předchozích letech, ačkoli od roku 2012, kdy dosahoval 425.090, vytrvale mírně klesal. V roce 2016 má podle plánů vlády naopak o několik tisíc vzrůst, a to především kvůli navýšení počtu pracovníků ve školství o zhruba 6000. Jak uvedla ČT, zvýšení počtu pracovníků má pomoci zvládnout silné populační ročníky, jen od letošního září totiž přibylo 31.000 nových žáků.

9. září schválila vláda mandát pro ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) na nadcházející jednání unijních ministrů vnitra o migrační krizi. Znovu v něm odmítá povinné kvóty pro přerozdělování uprchlíků, které znovu navrhuje Evropská komise. Jak uvedl premiér Bohuslav Sobotka v tiskové zprávě, je rád, že se EK v nových návrzích na řešení migrační krize nesoustředí jen na prosazení kvót, které podle něj EU zdržují od nutných kroků.

9. září oznámil ministr financí Andrej Babiš, že považuje návrh rozpočtu na příští rok, jak ho předložil vládě, za optimální. Nehodlá v něm už dělat velké změny. Některá ministerstva nicméně požadují navýšení, například ministerstvo pro místní rozvoj. Jeho šéfka Karla Šlechtová novinářům před zasedáním vlády řekla, že požaduje navíc peníze na spolufinancování projektů z evropských fondů i národních programů. Víc chtějí například i ministerstvo vnitra, zdravotnictví a kultury.

10. září řekl během návštěvy Mostecka ministr životního prostředí Richard Brabec, že vláda bude v polovině října jednat v Ústeckém kraji a padnout by tam mohlo rozhodnutí ohledně prolomení těžebních limitů hnědého uhlí. Brabce doprovázel ministr financí Andrej Babiš. Oba se shodli, že o budoucnosti těžby hnědého uhlí v severočeské pánvi je nutné rozhodnout brzy.

12. září se v Lánech sejde prezident Miloš Zeman a jeho expertní tým s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem. Tématem jednání bude strategie a cíle resortu životního prostředí a budoucí projekty, mimo jiné dočerpání evropských dotací z končícího Operačního programu Životní prostředí. Brabec se ve svém funkčním období setkal se Zemanem zatím dvakrát.

Telegraficky: 
Dne 11. září uvedl úřad vlády v tiskové zprávě, že premiér Bohuslav Sobotka se na konci září zúčastní summitu proti Islámskému státu a terorismu, který se uskuteční v New Yorku.

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz