2024

středa 17. dubna


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


 


Milí příznivci ODS,

jsme svědky naprostého politického selhání vlády. Ministr obrany Martin Stropnický veřejně promluvil o dohodě s teroristickou organizací Hizballáh. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán tuto informaci popřel. Je evidentní, že někteří členové vlády lžou veřejnosti. Situaci dosud nevysvětlil ani Bohuslav Sobotka. Po premiérovi budeme samozřejmě požadovat vysvětlení, na schůzi Sněmovny budeme chtít zařadit mimořádný bod. Celá událost je dalším důkazem, že vláda vystavuje nebezpečí nejen občany České republiky, ale že je nebezpečná dokonce i sama sobě, jak uvedla Jana Černochová.

Málokdo stíhá sledovat množství nekoncepčních návrhů ministerstva financí na změny daňových sazeb. Jen pro připomenutí: byl to právě Andrej Babiš, který v roce 2014 zavedl 3. sazbu DPH, aby více zkomplikoval daňový systém. Ten přitom patří k nejsložitějším na světě: podle světové banky Česká republika obsadila 122. příčku. Zatímco my prosazujeme jednotnou sazbu DPH 15 %, koalice snižování daní odmítá. Místo odborné diskuze ministr financí šokoval populistickým návrhem na přesunutí piva do 10% sazby. Petr Fiala připomněl, že se Andrej Babiš chová podobně jako kdysi Jiří Paroubek: slibuje všechno všem, bez ohledu na realitu. Neschopnost vlády kritizoval v České televizi také Jan Skopeček. Zbyněk Stanjura představil konkrétní opatření, která pomohou rodinám.

Petr Fiala hodnotil 2 roky vlády v pořadu Vaše téma. Varoval před omezováním svobod, špatným hospodařením, upozornil i na nezvládnutou imigrační krizi. Fakt, že Sobotkův kabinet hodlá pokračovat ve fízlování poctivých lidí, dokládá i nejnovější návrh. Vláda chce zřídit centrální registr účtů, aby měla přehled o bankovních kontech všech občanů. Samozřejmě proti tomuto narušení soukromí vystupujeme.

Politicky nabitý bude i víkend. V Partii na Primě se v 11:00 utká Martin Kupka s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Na duel navazují ve 12:00 hodin Otázky Václava Moravce, ve kterých se střetne Zbyněk Stanjura s ministrem dopravy Danem Ťokem.


Přeji pěkný víkend,

Jana Havelková
tisková mluvčí ODS
 

Dále doporučujeme:


Petr Fiala: Migrační vlna nekončí, ale spíše teprve začíná

Evžen Tošenovský: Dobrý signál pro automobilový průmysl

Veronika Vrecionová: Vinařský zákon je děsivým příkladem komunikace ministerstva

Lenka Kohoutová: Příspěvek na péči, aneb všichni budou mít stejně málo?

Miloš Vystrčil: Novoroční předsevzetí

Europoslanci ODS: Dohoda o reformě EU se přiblížila, Cameron má naši podporu
 

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz