2023

26. března


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


 


Milí příznivci ODS,

v neděli vyvrcholily oslavy 25. výročí ODS.  Čtvrtstoletí pravicové politiky jsme si připomněli na tradičním prvomájovém setkání na Petříně. Poděkování patří všem, kteří přišli, velká účast mile překvapila.

Evropská komise snad ztratila veškerou soudnost, když se opět rozhodla prosazovat nefunkční a nesmyslné kvóty na přerozdělování imigrantů. Petr Fiala se ohledně kvót střetl s ministrem zahraničí Zaorálkem v Událostech, komentářích. Duel bohužel odhalil, že česká vláda nemá žádnou alternativu k návrhům evropských úředníků a není schopná bránit zájmy České republiky. S řešením migrační krize přitom opakovaně Sobotkově kabinetu nabízíme pomocnou ruku, představili jsme sérii opatření, která by skutečně pomohla. Brusel navíc usiluje o bezvízový styk s Tureckem, zemí, kde se volně pohybují radikálové a která je sama bezpečnostním rizikem. Podle Petra Fialy musí Evropa zrušení víz pro Turky odmítnout. V souvislosti s bezpečnostními opatřeními poslankyně Jana Černochová odmítla nové restrikce proti legálním držitelům zbraní. Novela nepřinese větší bezpečnost, ale zkomplikuje život například sportovcům, myslivcům i sběratelům.

Dálnice musíme stavět, ne o nich mluvit. Dnes jsou velké dopravní stavby zastaveny, protože vláda i přes naše varování přijala extrémně přísný zákon o posuzování vlivu staveb na životní prostředí. Proto jsme k tématu svolali mimořádnou schůzi Sněmovny. Zbyněk Stanjura uvedl, že nechceme vládu kritizovat, ale situaci řešit. O tématu diskutoval na ČT poslanec Jan Zahradník.

Populismus vlády nezná mezí. Nově chce sama, bez parlamentu, rozhodovat o zvyšování penzí. Senioři si samozřejmě zaslouží důstojný příjem, proto navrhujeme, aby důchody rostly v době ekonomického růstu minimálně o 1,2 %. Místo jistoty, kterou staří lidé tolik potřebují, chce Sobotkův kabinet populisticky zvyšovat penze podle svého uvážení například před volbami.

S přáním slunného jara

Jana Havelková
tisková mluvčí ODS


Dále doporučujeme:

Jarní tour Petra Fialy pokračuje v Mělníku

Petr Fiala: Poslanci dostali šanci na reparát. Věřím, že školský zákon smetou ze stolu

Václav Klaus ml.: Pokud půjdou peníze skutečně do škol, můžou učitelé brát kolem 35 tisíc korun měsíčně

Bohuslav Svoboda: Události, komentáře: Deset procent pro lékaře a sestry

Petr Fiala: Kdyby vláda respektovala právo opozice na projednání jejích návrhů, k problémům s referendem nemuselo dojít

Tomáš Jirsa: Novela zákona o ochraně přírody je pro Šumavu zničující

Miroslava Němcová: Nakonec to bude všechno jinak

Jan Skopeček: Komunisté navrhli vládě daň z úspěchu, ODS vyzývá k razantnímu odmítnutí

 

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz