2022

sobota 3. prosince


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


Milí příznivci ODS,

v tomto týdnu se uskutečnila další, třetí povolební schůze Poslanecké sněmovny, na které došlo již na projednávání prvních zákonných norem. Ve středu a ve čtvrtek se sešel také Senát. Zákonodárci v barvách ODS využili obou těchto příležitostí k tomu, aby prosazovali naše priority, ke kterým jsme se před volbami zavázali.

Kromě prvního čtení státního rozpočtu, který je stejně jako všechny minulé rozpočty dosluhující vlády zcela nekoncepční, prohlubuje deficit a snižuje objem investic a který ODS v prvním čtení proto nepodpořila, se Sněmovna v úterý na náš návrh zabývala také novelou zákona o léčivech. V rámci toho jsme usilovali o odložení povinného systému e-receptů, který od ledna zkomplikuje život lékařům i pacientům. Hlasy hnutí ANO a ČSSD však došlo k zablokování toho, aby novela byla schválena ještě do konce letošního roku. Na odklad elektronických receptů tak bohužel pravděpodobně již nedojde. Zbyněk Stanjura po jednání řekl: „ANO a ČSSD převzaly zodpovědnost za pacienty, jejichž lékaři ke konci roku ukončí svou činnost.“ 

Úspěch jsme naopak zaznamenali ve čtvrtek na jednání pléna Senátu, kde se našim zákonodárcům v čele s Milošem Vystrčilem a Jiřím Oberfalzerem podařilo v rámci projednávání petice proti elektronické evidenci tržeb prosadit usnesení, které doporučuje vládě výjimku z EET pro fyzické i právnické osoby s ročním obratem do 750 tisíc Kč. Miloš Vystrčil v rozpravě uvedl: „Ten, kdo nežije poctivě, měl by se bát kontrol a státu, který hledá ty nepoctivé. A když je najde, tak je tvrdě potrestá. Ale soustřeďuje se na ty nepoctivé, netrestá plošně a netrestá všechny. To je špatně a způsobí to jedinou věc, že poctiví zjišťují, že se nevyplatí být poctiví, protože stejně potom doplácíte na všechny regulace stejně, jako ti nepoctiví.“

Prezident Zeman dle očekávání v tomto týdnu jmenoval Andreje Babiše premiérem a pověřil ho sestavením vlády. Předseda ODS Petr Fiala při této příležitosti na tiskové konferenci jasně deklaroval, že ODS jednobarevný kabinet nepodpoří a že je připravena se podílet jen na zákonech, které jsou v souladu s naším programem. „Jmenování Andreje Babiše premiérem ČR bez jasně deklarované většiny v parlamentu je završením jeho mocenského paktu s Milošem Zemanem," řekl Petr Fiala.


Místopředseda ODS Martin Kupka v tomto týdnu představil návrh na zvýšení odměn pro členy volebních komisí. Jedná se o první z avizovaných návrhů, které by měly vést k větší atraktivitě této služby, ke zlepšení kvality práce komisí a eliminaci chyb. Pokud se podaří prosadit příslušnou změnu v návrhu státního rozpočtu, vyšší odměny by se mohly vztahovat již na lednové prezidentské volby.

Podstatným tématem tohoto týdne byla rovněž žaloba Evropské komise na Českou republiku kvůli neplnění tzv. migračních kvót. Toto rozhodnutí komentovala 1. místopředsedkyně Alexandra Udženija„Evropská komise si dál podřezává větev. Místo přijetí tvrdých opatření, řešení migrace a jejích příčin se neefektivně zaměřuje pouze na její důsledky. Kvóty nic neřeší a my je odmítáme i za cenu pokuty."

Co ještě stojí za pozornost?

Jaroslav Kubera: Vadí jen zápach, vše ostatní jsou bláboly

Jana Černochová: Babiš dal komunistům příležitost, jakou zde od revoluce v roce 1989 neměli

Zbyněk Stanjura: Duel Seznam.cz: Ke jmenování Andreje Babiše premiérem

Jana Černochová: Ondráčka na předsedu komise dohlížející na GIBS nepodpoříme

Alexandra Udženija: Babiš dostal bianko šek na tři pokusy a teď si bude hrát

Jaroslav Kubera: Zeman na jaře odstoupí!

Alexandra Udženija: Koalice je neschopná a doplácejí na to Pražané

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz