2020

čtvrtek 4. června


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

14.5.2020

Vyzýváme vládu k předložení návrhu na vyrovnání finančních výpadků do územních rozpočtů obcí a krajů

Více ]

13.5.2020

Zákon o veřejných zakázkách je Babišovo Palermo

Více ]

29.4.2020

Navrhujeme koncepční a dlouhodobou pomoc ekonomice

Více ]

28.4.2020

Petr Fiala: Ukazujeme odpovědnost, navzdory vládní neschopnosti podpoříme prodloužení nouzového stavu o týden

Více ]

23.4.2020

Soud potvrdil, ze vláda jedná chaoticky a nezákonně. Lidé musejí mít právní jistotu i v nouzovém stavu

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


 Petr Fiala:

„Premiér má megalomanské plány, ale nevidím žádné činy. Andrej Babiš jezdil po České republice, všude všechno slíbil, ale skutky žádné.“

Takto komentoval v neděli Petr Fiala plány pana premiéra v Otázkách Václava Moravce, kde diskutoval s Janem Hamáčkem. I když se předseda ODS s předsedou ČSSD neshodnou téměř na ničem, byla to zajímavá, kultivovaná a konstruktivní debata. Posuďte sami. K tématu nesmyslné megalomanie Andreje Babiše se Petr Fiala vrátil ještě ve svém pravidelném pondělním textu pro Forum24 a o tom, že každá pohádka musí jednou skončit, píše i první místopředsedkyně Alexandra Udženija pro Info.cz.

Už tuto sobotu proběhne v Institutu informatiky, robotiky a kybernetiky konference „ODS pro moderní stát 21. století“, na které představíme první z 5 priorit reformy státu. Ta se bude týkat moderní veřejné správy. Několik základních tezí jsme představili na tiskové konferenci ve sněmovně.

Martin Kupka: „Chceme začít zásadním obratem postoje státu k občanům. V 21. století není možné, aby stát, reprezentovaný úřady, přistupoval k lidem z pozice vrchnosti. Byrokracie v Česku potřebuje zásadní dietu.“
 
Na konferenci zbývají poslední místa. Pokud máte zájem, přihlaste se na e-mailu hk@ods.cz. Pro ty z Vás, které téma zajímá, ale nemohou se účastnit osobně, nabízíme možnost nás sledovat živě na našem FCB. Vysílat budeme od 10:00.

Poslední zmínku věnujeme kauze polského masa, kterou komentovala naše expertka na zemědělství a rozvoj venkova poslankyně Veronika Vrecionová:

„Aktuální případ dovozu zkaženého masa z Polska potvrzuje, že Česká republika by se měla více zaměřit na podporu domácí produkce a pomoci malým regionálním zemědělcům a výrobcům potravin uspět v konkurenci proti velkým zemědělským podnikům – pohrobkům JZD.“

A na závěr něco pozitivního: Petr Fiala v úterý besedoval se studenty brněnského Gymnázia Vídeňská. Podívejte se na video ze setkání.
 
 

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Přemysl Sobotka

Náměstek hejtmana

 

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz