2023

pátek 31. března


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:


Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů je statistika. To řekl největší masový vrah v lidských dějinách – Josif Visarionovič Stalin. V Rusku padlo za oběť komunismu a té zločinné zvůli několik desítek milionů lidí. Žádná smrt není pouze statistika. Každá ta smrt má za sebou nějaký příběh, nějaký osud.

 

Já jsem si vybral a zapálím dvě svíčky dvěma z nich, kteří zemřeli kvůli bolševické zvůli během totality.

 

Pavlu Hynkovi bylo pouhých čtrnáct let, protože bolševici se nezastavili ani před dětmi. Jeho otec byl poslancem poválečného Národního shromáždění. Odmítl spolupráci s STB, rozhodl se emigrovat. Narazil na agenta STB, padli se synem do léčky, bylo vystřeleno 196 ran ze samopalu. Otec byl těžce raněn, měl v těle čtyři střely. Jeho syn Pavel na postřel břicha umírá.

 

Zdena Mašínová byla vdovou po hrdinovi protinacistického odboje Josefu Mašínovi, jednoho ze tří králů. Matka dvou hrdinů třetího protikomunistického odboje Josefa a Ctirada Mašínových. Během protektorátu seděla ve stejné cele s Miladou Horákovou. Staly se přítelkyněmi a také organizovala petice za její propuštění. Bolševický režim se jí po té, co se její synové prostříleli na západ, odměnil jednoznačně. Zavřeli ji s rakovinou střev na 25 let do těžkého žaláře. Tam ji umučili a nechali ji umřít na betonové podlaze cely.

 

Těmto dvěma lidem, dvěma z mnoha, chci dnes zapálit svíčku, děkuji.


 

Ing. Mirek Topolánek, předseda ODS a poslanec PČR

VyhledáváníPřihlášení


Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz